poniedziałek, 19 sierpnia 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Głosowanie przełożone

Piłka nożna. Głosowanie przełożone

Piłka nożna. Głosowanie przełożone
Data publikacji: 2016-02-18 11:14
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-19 09:57
Wywietleń: 544 120436

Na wtorkowej sesji Rady Miasta miało się odbyć głosowanie nad projektem uchwały obywatelskiej kibiców, którzy domagają się wstrzymania modernizacji stadionu i rozpoczęcia procedury budowy nowego obiektu. Na wniosek wnioskodawcy uchwały nie będzie w porządku obrad. Głosowanie odbędzie się w późniejszym terminie - prawdopodobnie w marcu.

Po raz pierwszy głosowanie nad uchwałą miało odbyć się w grudniu. Wówczas do głosowania nie doszło z powodów proceduralnych. Uchwała została również zdjęta z porządku obrad styczniowej sesji.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna. W listopadzie ubiegłego roku prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek przesłał do prezydenta propozycję montażu finansowego nowego stadionu, który miałby powstać na obecnym boisku nr. 2 i po byłym basenie. Propozycja została odrzucona.

W tym czasie dokonano w obecnym projekcie modernizacji obiektu dość znaczącej poprawki. Spłaszczono łuk, który stanowił główną kość niezgody pomiędzy zwolennikami modernizacji (prezydent i jego otoczenie) i jego przeciwnikami (klub Pogoń Szczecin i kibice). Dzięki temu odległość z trybun za bramką do boiska znacznie się zmniejszyła.

Przeciwnicy modernizacji nie zostali absolutnie usatysfakcjonowani. Chcą stadionu z czterema trybunami, budowanego od podstaw. Według nich jakakolwiek ingerencja w projekt modernizacji jest tylko niewielkim polepszeniem bardzo złego pomysłu.

Prezes Jarosław Mroczek ma kolejną propozycję. Chce z kieszeni klubu sfinansować projekt całkowicie nowego stadionu, który według założeń ma wraz ze wszystkimi robotami zewnętrznymi (wywiezienie ziemi, zagospodarowanie terenu) kosztować 143 mln. brutto. To jest mniej od przyjętych kosztów na modernizację.

Żeby wprowadzić ideę w życie potrzebna jest akceptacja radnych. Ci chcą zagłosować za opcją teoretycznie najtańszą i najkorzystniejszą dla miasta. Zdaniem Jarosława Mroczka właśnie proponowana przez niego inwestycja jest i tańsza i bardziej funkcjonalna. Przede wszystkim zadowala kibiców.

Okres do najbliższej sesji, na której radni mają podjąć decyzję w sprawie uchwały obywatelskiej ma być poświęcony na szczegółowe rozmowy pomiędzy klubem Pogoń Szczecin, a radnymi niezdecydowanymi. Prezydent formalnie nie ma jednak obowiązku odrzucenia projektu modernizacji nawet w sytuacji, gdyby przeciwstawili się temu radni.©℗ Wojciech Parada

Komentarze

Radni
Reakcja radnego na mail wyborcy w sprawie nowego stadionu: Mariusz Bagiński Wiadomość usunięto bez czytania (18 lutego 2016 20:29:10 (GMT+01:00) Sarajewo, Skopie, Warszawa, Zagrzeb).
2016-02-19 09:23:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie