sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Seniorzy poczekają na opiekę

Seniorzy poczekają na opiekę

Seniorzy poczekają na opiekę
Data publikacji: 2016-02-21 12:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 1711 120835

Nie wiadomo, kiedy zacznie funkcjonować powiatowy dom dziennego pobytu dla seniorów, który chce otworzyć polickie starostwo. Możliwe, że jego prowadzeniem zajmie się organizacja pozarządowa wyłoniona w konkursie.
Powiat policki ma kłopoty z uruchomienieniem w Policach dziennego domu pobytu dla seniorów „Wigor”. Nie zdążył z remontem w terminie i musiał oddać ćwierć miliona złotych dotacji. Koszty inwestycji musi więc pokryć z własnego budżetu. Będzie też dokładał do utrzymania placówki, choć może wskutek opóźnienia wyda na to mniej niż było planowane.
- Rozpoczęliśmy przygotowania do naboru - mówi Beata Chmielewska (Gryf XXI), członek zarządu powiatu. - Będzie go prowadził PCPR we współpracy ze wszystkimi ośrodkami pomocy społecznej w powiecie. Ustaliliśmy już wstępnie zasady naboru, na spotkaniu 3 marca myślę, że już dopniemy procedurę. Mamy 16 miejsc przygotowanych. Gdyby się okazało, że nie będzie tyle osób chętnych, będziemy prowadzić ciągły nabór.
Zarząd powiatu postanowił, że ogłosi konkurs w celu wyłonienia organizacji pozarządowej, która poprowadzi dom dziennego pobytu. Gdyby się nie udało, zajmie się tym specjalnie powołana powiatowa jednostka organizacyjna. To może dodatkowo opóźnić otwarcie placówki.
- Z tego co wiem zgłosiła się organizacja pozarządowa do prowadzenia tego domu opieki - pyta radna Anna Rybakiewicz (PO). - Czy dostała odpowiedź? Jaką? Czy rozważaliście prowadzenie tego domu przez PCPR, żeby nie trzeba było tworzyć dodatkowej czapy administracyjnej, jeśli nie uda się przekazać tego zadania jakiejś organizacji pozarządowej?
- Nie, nie rozważaliśmy - odpowiada Beata Chmielewska. - Jeśli chodzi o wspomnianą organizację pozarządową, to wnosiła ona o bezpłatne przekazanie w użytkowanie na 30 lat trzech budynków. To nie było możliwe. Dwa z tych trzech budynków są zajęte. Prowadziliśmy rozmowy, ale pismo, które ostatecznie wpłynęło, zawiera koncepcję przekazania dwóch budynków. To nie jest możliwe. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ta fundacja przystąpiła do konkursu.
Uzupełnieniem piątkowej sesji rady powiatu polickiego był list otwarty skierowany do radnych przez odwołaną na poprzednim posiedzeniu skarbnik. Nie miała ona wówczas możliwości odpowiedzieć na zarzuty pod swoim adresem, zrobiła to więc w ten sposób. Sprawa będzie miała ciąg dalszy.
Jarosław SPIRYDOWICZ
Więcej w papierowym „Kurierze Szczecińskim” i w e-wydaniu.
fot. Archiwum

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie