poniedziałek, 14 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Sekretarz stanu w MS Michał Wójcik poparł w wyborach Dariusza Mateckiego

Sekretarz stanu w MS Michał Wójcik poparł w wyborach Dariusza Mateckiego

Sekretarz stanu w MS Michał Wójcik poparł w wyborach Dariusza Mateckiego
Data publikacji: 2019-10-05 10:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-06 19:25
Wywietleń: 882 419417

Sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości poparł w piątek (4 października) w Szczecinie startującego z listy PiS do Sejmu Dariusza Mateckiego. Zaznaczył, że ważne jest, iż kandydat Solidarnej Polski "zajmuje się tematyką dzieci".

Jak powiedział w piątek dziennikarzom Michał Wójcik, startujący z 15. miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 41 radny miejski Matecki jest "niezwykle rzetelny", jest też wierny "wartościom katolickim, chrześcijańskim", a także "wielkim patriotą", aktywnym w samorządzie lokalnym.

- Mnie (kandydat) jest szczególnie bliski, ponieważ zajmuje się też tematyką dzieci. Jest prawnikiem i wielokrotnie miałem okazję konsultować z nim różnego rodzaju sprawy – powiedział Wójcik. Podkreślił, że rząd PiS przeprowadził "gruntowne reformy chroniące prawa dzieci" - chodzi m.in. o ustawę zakazującą odbierania dzieci rodzicom z powodu biedy czy reformę w sprawach transgranicznych uprowadzeń rodzicielskich.

Matecki zaznaczył, że zgłaszało się do niego – jako do vlogera – wielu mieszkających za granicą Polaków, którym sąd odebrał dziecko. - Ja te sprawy kierowałem właśnie do naszego resortu (radny był zatrudniony w Ministerstwie Sprawiedliwości – PAP), te sprawy były rozwiązywane, tym ludziom nasze państwo pomagało – mówił.

Podkreślił, że chce angażować się w obronę polskich dzieci "nie tylko w kraju, ale również za granicą, żeby polskie dzieci nie były odbierane bezprawnie pod błahymi powodami". Dodał, że chce też bronić dzieci w Polsce; wyjaśnił, że chodzi o sprzeciw wobec wprowadzenia karty LGBT czy "standardów WHO do wychowania polskich dzieci, które tak naprawdę w dużej mierze dotyczą też seksualizacji dzieci już od wczesnego stadium".

- Musimy bronić polskich dzieci przed seksualizacją, musimy bronić polskich dzieci przed skrajnymi organizacjami tutaj w Szczecinie – mówił Matecki.

Kandydat Solidarnej Polski pytany był o krytykę pod swoim adresem, którą we wtorek w rozmowie w RMF FM wygłosiła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska (PiS) po tym, jak dziennikarz rozgłośni zadał jej pytanie o słowa Mateckiego o Donaldzie Tusku, że powinien trafić "pod sąd wojskowy i ścianę". Matecki odpowiedział, że "pani marszałek została zmanipulowana przez redaktora (Roberta - PAP) Mazurka".

- Przytoczony został cytat, który nie był moim cytatem, tylko pana Grzegorza Brauna (…) Są to słowa Grzegorza Brauna, które ja zacytowałem – powiedział Matecki. Dodał, że zgadza się ze stwierdzeniem, iż Donald Tusk "powinien stanąć przed Trybunałem Stanu".

- Nie zgadzam się z tym, że powinien stanąć gdzieś pod jakąś ścianą, to są słowa Grzegorza Brauna i niech on za nie odpowiada – powiedział radny.

Mateckiego w kampanii wyborczej poparli też oficjalnie Patryk Jaki, Beata Kempa i Zbigniew Ziobro.

(PAP)

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

Komentarze

Były wyborca PO
Dlaczego ustąpił Sławek Neumann? Wie ktoś z koalicji PO KO spoko?
2019-10-06 18:24:27
Kalafior
Darku. Wygraj mandat i wyjedź. O to chodzi.
2019-10-06 07:03:01
kiedyś działacz PIS
Tak jak już nie raz pisałem. PiS to przynajmniej mentalne komuchy. To za komuny państwo uważało wszystkich za złodziei. PiS robi to samo. Będzie tak, że przekazanie zysków na rozwój nowych technologii, będzie traktowane jako ucieczka od podatków. Wykupienie pakietu zdrowotnego dla pracowników, w/g PiS, będzie oznaczało zwykłe złodziejstwo, bo to też mniejsze podatki. I tak, z jednej strony PiS da "plus" ociężałym umysłowo swym wyborcom a z drugiej będzie okradał tych, którzy zapie...ją na tych z dysfunkcją mózgu.
2019-10-05 21:26:56
Sławek
Henryk Wujec z kancelarii Komorowskiego - potracil na przejsciu pieszego - sedzia go uniewinnił i powiedzial szyderczo że minister sprawidliwosci napisał bez sensu apelacje - ja przyjdę i poprę Mateckiego - co to jest żeby osoba publiczna jak Wujec gdy zrobi cos zlego jest nietykalna ? Wyroki dotykają tylko "bydło" a bezkarność dla tych co trzeba?
2019-10-05 20:14:02
Kaczystan
Brak kultury radnego to najlepsza rekomendacja do sejmu z listy pis. O inteligencji nie piszę bo trudno odszukać resztki.
2019-10-05 18:09:55
Ktos
Pustak poparł pustaka
2019-10-05 17:52:06
I kogo to....
Suwerenowi wisi i powiewa burdel Banasia, afera podkarpacka z marszałkiem Kuchcińskim i jego taxi samolotowym, suweren nie wie, że przez 4 lata PIS zamknął 69 szpitali. Ważne, że PIS da. Bo suweren codziennie kupuje 1,5 mln buteleczek wódki. Małpeczek. I to jest najważniejsze, żeby starczyło na fajki i małpkę. W tej gangsterskiej spółce PISiatej tylko mafijny świat znają. Dzielą go na gangi i bandziorów, a tych na swoich i obcych.
2019-10-05 15:29:35
Heniek
Co Wy tak tego Mateckiego lansujecie? Tylu jest innych kandydatów z tyloma innymi osobami ich popierającymi, a newsow z tego w kurierze nie ma. Co nas w Szczecinie obchodzi poparcie ze strony jakiegoś sekretarza stanu niezwiązanego z naszą pomorską ziemią?
2019-10-05 15:02:47
Tak wygląda skrzecząca rzeczywistość radnego M...
382 zgłoszone przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich w latach 1990-2018, w tym 198 dotyczące osób poniżej 15 roku życia – to statystyki dotyczące pedofilii wśród duchownych, które przedstawiła w czwartek 14 marca Konferencja Episkopatu Polski. Po przedstawieniu danych głos zabrali biskupi zgromadzeni na konferencji prasowej. www.wprost.pl /kraj / 10199212 /kep-ujawnil-dane-dot-pedofilii-wsrod-duchownych-to-nie-jest-problem-samego-kosciola html To nie jest kilku zwyrodnialców, panie radny. Nie chcę takiego radnego czynić niezasłużenie sławnym, więc z imienia i nazwiska wymieniać nie będę. Jest hejterem i sam się do tego przyznaje, swoimi kolejnymi działaniami potwierdzając, że nie cofnie się przed żadną niegodziwością i żadnym najbardziej bezpodstawnym oskarżeniem kogokolwiek o cokolwiek, byle było o nim głośno i byle warszafka przy Nowogrodzkiej go zauważyła (i należycie za to wynagrodziła). 💣Rozumiecie co to znaczy?! Podskocz pisim synom, a dostaniesz 25 lat z paragrafu o działalności antypaństwowej. Kto się odważy? Na tym polega faszyzm. Bóg,Honor i Ojczyzna wg.PIS Oprocz tej afery ostatnio Ziobrze powiesiło się w celach trzech swiadków PISowskich afer. Przypomnę że po kolejnym samobójstwie porywaczy Olewinka w celi Zbigniew Ziobro uważał, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski powinien podać się do dymisji." Były wtedy minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odnosząc się do tej sprawy, pytał: "jak z honorem minister Ćwiąkalski zechce spojrzeć w oczy rodzinie pana Krzysztofa Olewnika i wyjaśnić kolejny tego rodzaju dramat i zdarzenie". "To nie jest kwestia naszego żądania, to jest kwestia pewnego honorowego wyjścia, które minister Ćwiąkalski być może sam będzie rozważał, bo zasady honoru powinny obowiązywać w pierwszej kolejności osoby pełniące najwyższe funkcje publiczne" - podkreślił Ziobro." Ziobrze nie przeszkadzał przy tym nic a nic to że trzeci morderca i herszt „powiesił się” się w celi wtedy gdy to Ziobro był ministrem sprawiedliwości. Ziobry honor nie dotyczył nic a nic. A Ćwiąkalski podał się z tego powodu do dymisji.
2019-10-05 14:53:09
Towarzysz
Tatuś byłby dumny, nawet by notatek do UB napisał
2019-10-05 14:50:27
cdn
PANIE MATECKI MA PAN MOJ GLOS ZA WALKE Z LEWACTEM DOMINUJACYM W SZCZECINIE I Z SODOMITAMI>
2019-10-05 14:42:20
mdm
Trzeba głosowac na Mateckiego, a nie starych nierobów jak Szałabawka, Zaremba czy Dobrzyński.
2019-10-05 14:20:02
Lista 2 pozycja 15
Mądrzy ludzie popierają mądrych
2019-10-05 14:00:55
Wolne Miasto Szczecin
I co z tego że "poparł" Obłuda hipokryzja i fałsz.To JA wyborca zadecyduję a nie jakiś sekretarz stanu.Mojego i mojej rodziny głosu ktoś taki nie otrzyma.Krótko i na temat.
2019-10-05 13:41:07
śp.Stalin
Świrusy się wspierają - amen
2019-10-05 13:19:02
jurek
dno, muł i zero
2019-10-05 13:16:51
beee
Nawet na tym zdjęciu wygląda jak za przeproszeniem "ojciec narodu" albo jakiś inny "mąż opatrznościowy" :) :) :) Ale co tu dużo mówić. Jakie społeczeństwo, tacy kandydaci
2019-10-05 12:32:28
Gusla
Tak sie pis odcinal od akcji mateckiego- ze az poparl jego kandydature.
2019-10-05 12:23:51
he he
ale "wielki" pomocnik sie znalazł co pomaga dzieciom,polegniesz ku chwale i zapmnieniu
2019-10-05 12:09:08
Tylko Matecki.
Matecki zostanie posłem. Zasłużył na to. Jad nienawiści z lewackich gęb to najlepsza rekomendacja. Koleś Brudzińskiego , Gróbarczyk rozłożył na łopatki przemysł stoczniowy , a Szałabawka to wielkie nieporozumienie . Niech wraca do OHP.
2019-10-05 12:07:58
Bronicie dzieci?
Ofiary pedofilow w sutannach tez?
2019-10-05 12:05:34
roger
i bardzo dobrze! miał antypolskie opcje popierać??????
2019-10-05 11:53:51
Ha,ha
Prywatne ministerstwo p. Ziobro
2019-10-05 11:49:43
Pytanko
A podsekretarz stanu też przyjedzie poprzeć?
2019-10-05 11:47:10