niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Sekielski przyjeżdża do Szczecina. Debata o grzechach polskiego Kościoła

Sekielski przyjeżdża do Szczecina. Debata o grzechach polskiego Kościoła

Sekielski przyjeżdża do Szczecina. Debata o grzechach polskiego Kościoła
Data publikacji: 2019-06-19 08:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:43
Wywietleń: 1590 396814

Tomasz Sekielski, autor filmu o przypadkach pedofilii w polskim Kościele - „Tylko nie mów nikomu", przyjedzie w środę (19 czerwca) do Szczecina. Spotkanie z dziennikarzem odbędzie się na Wydziale Elektrycznym ZUT-u, w Audytorium im. prof. Stanisława Skoczowskiego przy ul. 26 Kwietnia 10. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

W dyskusji wezmą też udział: Agata Diduszko-Zyglewska, autorka książki "Krucjata polska", współautorka raportu o tuszowaniu pedofilii przez polskich biskupów i mapy kościelnej pedofilii oraz Artur Nowak, prawnik osób pokrzywdzonych przez księży-pedofilów, autor książek "Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos" (wspólnie z Małgorzatą Szewczyk-Nowak), "Kroniki opętanej", "Dzieci, które gorszą", "Duchowni o duchownych".

Jak informują organizatorzy, podczas spotkania będzie dyskusja „o grzechach i przestępstwach polskiego Kościoła, zaniechaniach i bezradności polskiego państwa, krzywdzie dzieci i milczeniu społeczeństwa".

Przypomnijmy, że wspomniany film Sekielskiego został zamieszczony w serwisie YouTube 11 maja 2019 r. i w ciągu pierwszych pięciu godzin uzyskał ponad milion wyświetleń, czym ustanowił nowy rekord na polskim YouTube. Po około 55 godzinach od premiery liczba wyświetleń przekroczyła 10 milionów. Obecnie już ponad 22 miliony osób widziało ten film opowiadający o wykorzystywaniu seksualnym małoletnich przez księży katolickich w Polsce i ukrywaniu tych praktyk przez kościelnych hierarchów.

(MON)

Sekielski przyjeżdża do Szczecina. Debata o grzechach polskiego Kościoła

Komentarze

do "Przypominam"
Z komuchów się wziąłeś. A komuniści to w 80% urodzeni mordercy.
2019-06-19 20:36:36
@@@10...
Wskazuje przestępcę a o tysiącach innych nie piśnie słówka.
2019-06-19 18:41:07
@Przypominam
Poproszę o namiar na źródło tej teorii.
2019-06-19 18:06:29
@@10...
Pan Sekielski zrobil film o pedofilii w kosciele....Ale ty mozesz zrobic swoj o innej grupie .Ja jestem wdzieczna kazdemu,kto wskazuje przestepce i oprawce i pietnuje czyn przestepczy .Pan/pani nie?
2019-06-19 15:46:59
Milosnik banana na scianie
Zadziwiajace-wszystkich pedofilia brzydzi,ale sledzac wpisy niektorych politykierowiczow (takze tych szczecinskich)-ta "dokonana"przez ksiezy brzydzi znacznie mniej.
2019-06-19 15:06:42
@10:18:33
Mi nikt nie zabrania dyskutować o innych grupach, ale można odnieść wrażenie, że Sekielskiemu już tak. Soros posmarował i pociąga za sznurki?
2019-06-19 14:46:23
Przypominam
70% księży w Polsce ma skłonności pedofilskie
2019-06-19 14:45:02
rob
i ze zacytuje "coscie uczynili najmniejszym mniescie uczynili" i mam jescze pytanie o czlowieczenstwo i do funkcjonariuszy KK i do obroncow czarnosukienkowych czy wy tez tak chetnie dalibyscie sie wykorzystywac czy moze placi sie wam za ich obrone???
2019-06-19 14:15:29
rob
Czarnosukienkowy, filetowy czy purpurowy funkcjonariusz KK jest tym funkcjonariuszem Z A W S Z E nie tylko gdy pracuje takze wtedy gdy odpoczywa spi je i pierdzi ew pije wodke jak kazdy Prawdziwy Polak, szata, stan w jakim jest zobowiazuje do wysokich standardow moralnych, etycznych tym bardziej ze glosi slowo ex katedra czyli nie jest szarym murarzem, ciesla budowlancem czy strazakiem, jego posluga jest na widoku i do tej pory przynajmniej o wysokim % zaufania spolecznego wiec odkrecanie kota ogonem mowiace ze cyklisci za gorsi a motocyklisci to juz wogole dno moralne ale sukienkowi mimo wszystko cacy i alleluja
2019-06-19 13:45:12
Alex
na stronie https://kuria.pl// dalej są księżmi ci, którzy mają dzieci i co?, nic! Dzięga milczy.
2019-06-19 13:35:43
"rob" - nie chcą mi puścić pytania do ciebie, bo odwołałem się do pewnych symboli z parady LGBT.
.
2019-06-19 13:07:25
A jakie jest zdanie...
Co mysli pan matecki i pani jacyna na temat takich debat?
2019-06-19 11:44:09
No, to Nitras z Arłukowiczem wniosą go na rękach.
.
2019-06-19 11:05:38
rob
W calej tej dyskusji o pedofili w KK znika czlowiek jak to mowia w KK "jako jednostka istota ludzka i swiatynia ducha swietego" to jest ich jezyk koscielny, jaka jest selekcja do szkol zawodowych jakimi sa seminaria ???, inaczej tego sie nie da nazwac i co trzeba miec w sercu, w umysle w glowie by wykorzystywac dzieci a pozniej isc i sprwawaac eucharystie czy sakramenty, a zaklamanie i obluda jesli chodzi o czystosc slubowana?? Ilez czarnosukienkowych jest przenoszonych z parafii na parafie bo mysla rozporkiem i w okolicach zamieszkania maja kobiety i dzieci z tymi kobietami.KK to jedna wielka obluda, klamstwo, patologia i pazernosc na kase,z jednej strony seks z nastolatka ciaza i namawianie na aborcje z drugiej obrona dziecka poczetego.Totalny moralny upadek KK i jego funkcjonariuszy i czas by przejrzec na oczy i przestac finaswac czarnosukienkowych co to w niedziele pracuja w pocie czola ku chwale mamony no i ewentualnie swego boga
2019-06-19 10:33:38
Normalny- nie bojmy sie tego slowa
Ale kto zabrania tobie dyskusji o innych grupach spolecznych?Rob filmy,organizuj debaty....Pan Sekielski ma tobie urzadzic cale zycie?
2019-06-19 10:18:33
Robi
Dzięga nie wskaże, klika, brak honoru itd.
2019-06-19 10:15:49
@do ksiezy....
Twoja propozycja zachowania moze byc problematyczna dla ksiezy.Wielu z nich nie uwaza pedofilii za cos zlego .To wyciaganie jej na swiatlo dzienne jest dla nich niedopuszczalne.Taka postawa dotyczy tez tych "wierzacych w ksiedza".
2019-06-19 10:13:55
Eustachy
Proponuję zaprosić gości honorowych: Dzięge i Dymera. Jeszcze kilku innych by się znalazło, może Dzięga ich wskaże...
2019-06-19 10:13:51
@09:46:04
Mi przeszkadza dyskusja o pedofilii tylko w jednej grupie społecznej, na dodatek tej w której pedofilia jest najmniejsza.
2019-06-19 10:06:36
Obiektywnie
Dzięki za komplement, ale nie jestem księdzem.
2019-06-19 10:02:56
Do księży piszących komentarze
Zamiast się wyżywać na ludziach, którzy wyciągnęli na światło dzienne wasze obrzydliwe czyny, zgłoście swoich kolegów z parafii na policję. Jesteście tak samo winni jak oni.
2019-06-19 09:47:27
Normalny
Komu przeszkadza dyskusja o pedofilii i jej ukrywaniu?Pan Sekielski robi super robote.
2019-06-19 09:46:04
Ed
A konferansjerkę odwali Maja Ostaszewska
2019-06-19 09:38:06
Obiektywnie
Kto ich tam wpuścił? I czy będą dyskutować o grupach społecznych w których jest dużo większa pedofilia niż w Kościele?
2019-06-19 09:20:52
buhahaha
sekielski wielce wiarygodny "dziennikarz"
2019-06-19 09:09:33
teść pasierba
"W dyskusji wezmą też udział: Agata Diduszko-Zyglewska," - to jest ślubna tego typa, który był "trupem" zamordowanym przez "kaczystów" pod Sejmem?
2019-06-19 08:49:34