wtorek, 23 lipca 2019.
Strona główna > Kraj > Pierwsze efekty filmu Sekielskiego

Pierwsze efekty filmu Sekielskiego

Pierwsze efekty filmu Sekielskiego
Data publikacji: 2019-05-13 22:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-21 10:40
Wywietleń: 702 390920

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro powołał zespół prokuratorów, którego zadaniem jest przeprowadzenie analizy zdarzeń przedstawionych w filmie Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” - przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

***

Ksiądz Dariusz Olejniczak złożył na ręce papieża Franciszka prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego - poinformował rzecznik archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński. Ks. Olejniczak prośbę umotywował złamaniem sądowego zakazu pracy z dziećmi i młodzieżą.

W sobotę była premiera filmu dokumentalnego „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego, w którym przedstawiono przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchowne. W filmie pokazano, że ks. Olejniczak mimo prawomocnego wyroku sądu prowadził rekolekcje, w których uczestniczyły dzieci.

***

Posłowie PO-KO pytają prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, czy PiS poprze ich projekt zmian w prawie m.in. o nieprzedawnieniu zbrodni pedofilii.  - Mamy czarno-białą sytuację, albo PiS stanie po stronie ofiar, albo po stronie sprawców zbrodni pedofilii - podkreśliła Kamila Gasiuk Pihowicz (PO-KO).

- Walczymy i walczyliśmy z pedofilią; nie popieraliśmy natomiast projektu dot. rejestru pedofilów, firmowanego przez Patryka Jakiego, bo był on bublem prawnym - dodaje poseł PO i b. minister sprawiedliwości Borys Budka.

***

SLD żąda powołania niezależnej komisji, która wyjaśni przypadki pedofilii wśród duchownych, zbada kościelne materiały dotyczące tych spraw i wyciągnie konsekwencje wobec kościelnych hierarchów - poinformował w poniedziałek szef Sojuszu Włodzimierz Czarzasty.

"Sprawy walki z pedofilią traktowaliśmy zawsze poważne. Nasi posłowie byli autorami ustawy przewidującej, że ofiary pedofilii podczas postępowania karnego przesłuchiwane są tylko raz, w odpowiednich warunkach, w tzw. niebieskim pokoju. Obecnie natomiast wspieramy prace działającego pod kierownictwem Jolanty Banach zespołu ekspertów do spraw przygotowania obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej przewidującej powołanie Komisji Prawdy i Zadośćuczynienia w sprawie pedofilii w Kościele katolickim" - czytamy w stanowisku szefa SLD.

(pap)

 

 

 

Komentarze

KS.
Spójrzmy na Prezydenta Krzystka z perspektywy przemocy w Schronisku Młodzieżowym w Szczecinie, oraz sprawy sądowej księdza chyba że Stargardu/ Szczecina itp. dodajmy sprawę mieszkania i likwidację potrzebnego miastu Szpitala Kolejowego - oczywiście nikt z Polityków nie ruszy Krzystka... Ha! Biblia mówi o Sodomie i Gomorze - czy Krzystek pozwala na Sodomę i Gomorę u duchowieństwa z okolic????? Czy spotykając się z bratem spotyka się również z tymi wątpliwymi duchownymi?
2019-05-14 22:43:57
Karol zabraniał sexu
Trzeba zlikwidować etaty religii w szkole - niech księża płacą z tego co dostali od państwa - nie ma pieniędzy na opiekunów starych i chorych niech pieniądze tam pójdą zamiast na kler - nawet w Biblii nie ma takich bzdur o sexie co mówią ksiéża, tam jest napisane jak się dobrze przeczyta że mężczyzna ma żyć z kobietą a nie być samotnym, a kler tworzy patologie sexualną że sex to zło - celibat na skalę Polski to zło które demoralizuje sexualizm a promuje dewiacje i bezprawie, tego nie ma w Biblii...a jest w polityce kleru, potem powstaje partia polityczna Pana Krzystka korzystająca z aparatu politycznego Kościoła i mamy w Szczecinie badziewie niezniszczalne
2019-05-14 21:02:38
Karol
Efektem powinno być zerwanie konkordatu. Dość tolerowania tych zwyrodnialcow w Polsce
2019-05-14 15:59:41
statystyki
70% księźy w Polsce ma skłonności pedofilskie, na wsiach ten odsetek jest jeszcze większy
2019-05-14 09:44:47
Wszyscy do sprawdzenia.
Tak , trzeba zbadać skalę pedofili wśród księży , polityków , nauczycieli , celebrytów , biznesmenów , prawników itd. Wszystkich . Bez litości.
2019-05-14 06:58:25
Ziobro kryje pedofilów
W jego rejestrze nie ma ani jednego księdza
2019-05-13 23:16:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie