Niedziela, 16 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Pierwsze efekty filmu Sekielskiego

Data publikacji: 13 maja 2019 r. 22:18
Ostatnia aktualizacja: 21 maja 2019 r. 10:40
Pierwsze efekty filmu Sekielskiego
 

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro powołał zespół prokuratorów, którego zadaniem jest przeprowadzenie analizy zdarzeń przedstawionych w filmie Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” - przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

***

Ksiądz Dariusz Olejniczak złożył na ręce papieża Franciszka prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego - poinformował rzecznik archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński. Ks. Olejniczak prośbę umotywował złamaniem sądowego zakazu pracy z dziećmi i młodzieżą.

W sobotę była premiera filmu dokumentalnego „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego, w którym przedstawiono przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchowne. W filmie pokazano, że ks. Olejniczak mimo prawomocnego wyroku sądu prowadził rekolekcje, w których uczestniczyły dzieci.

***

Posłowie PO-KO pytają prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, czy PiS poprze ich projekt zmian w prawie m.in. o nieprzedawnieniu zbrodni pedofilii.  - Mamy czarno-białą sytuację, albo PiS stanie po stronie ofiar, albo po stronie sprawców zbrodni pedofilii - podkreśliła Kamila Gasiuk Pihowicz (PO-KO).

- Walczymy i walczyliśmy z pedofilią; nie popieraliśmy natomiast projektu dot. rejestru pedofilów, firmowanego przez Patryka Jakiego, bo był on bublem prawnym - dodaje poseł PO i b. minister sprawiedliwości Borys Budka.

***

SLD żąda powołania niezależnej komisji, która wyjaśni przypadki pedofilii wśród duchownych, zbada kościelne materiały dotyczące tych spraw i wyciągnie konsekwencje wobec kościelnych hierarchów - poinformował w poniedziałek szef Sojuszu Włodzimierz Czarzasty.

"Sprawy walki z pedofilią traktowaliśmy zawsze poważne. Nasi posłowie byli autorami ustawy przewidującej, że ofiary pedofilii podczas postępowania karnego przesłuchiwane są tylko raz, w odpowiednich warunkach, w tzw. niebieskim pokoju. Obecnie natomiast wspieramy prace działającego pod kierownictwem Jolanty Banach zespołu ekspertów do spraw przygotowania obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej przewidującej powołanie Komisji Prawdy i Zadośćuczynienia w sprawie pedofilii w Kościele katolickim" - czytamy w stanowisku szefa SLD.

(pap)

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

KS.
2019-05-14 22:43:57
Spójrzmy na Prezydenta Krzystka z perspektywy przemocy w Schronisku Młodzieżowym w Szczecinie, oraz sprawy sądowej księdza chyba że Stargardu/ Szczecina itp. dodajmy sprawę mieszkania i likwidację potrzebnego miastu Szpitala Kolejowego - oczywiście nikt z Polityków nie ruszy Krzystka... Ha! Biblia mówi o Sodomie i Gomorze - czy Krzystek pozwala na Sodomę i Gomorę u duchowieństwa z okolic????? Czy spotykając się z bratem spotyka się również z tymi wątpliwymi duchownymi?
Karol zabraniał sexu
2019-05-14 21:02:38
Trzeba zlikwidować etaty religii w szkole - niech księża płacą z tego co dostali od państwa - nie ma pieniędzy na opiekunów starych i chorych niech pieniądze tam pójdą zamiast na kler - nawet w Biblii nie ma takich bzdur o sexie co mówią ksiéża, tam jest napisane jak się dobrze przeczyta że mężczyzna ma żyć z kobietą a nie być samotnym, a kler tworzy patologie sexualną że sex to zło - celibat na skalę Polski to zło które demoralizuje sexualizm a promuje dewiacje i bezprawie, tego nie ma w Biblii...a jest w polityce kleru, potem powstaje partia polityczna Pana Krzystka korzystająca z aparatu politycznego Kościoła i mamy w Szczecinie badziewie niezniszczalne
Karol
2019-05-14 15:59:41
Efektem powinno być zerwanie konkordatu. Dość tolerowania tych zwyrodnialcow w Polsce
statystyki
2019-05-14 09:44:47
70% księźy w Polsce ma skłonności pedofilskie, na wsiach ten odsetek jest jeszcze większy
Wszyscy do sprawdzenia.
2019-05-14 06:58:25
Tak , trzeba zbadać skalę pedofili wśród księży , polityków , nauczycieli , celebrytów , biznesmenów , prawników itd. Wszystkich . Bez litości.
Ziobro kryje pedofilów
2019-05-13 23:16:18
W jego rejestrze nie ma ani jednego księdza

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA