Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Schroniska na Chopina nie będzie (akt. 1)

Data publikacji: 06 września 2016 r. 10:20
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Schroniska na Chopina nie będzie
 

Grupa kilkudziesięciu mieszkańców Skarbówka pojawiła się we wtorek (6 września) przed gmachem Urzędu Miasta na pl. Armii Krajowej w Szczecinie, a następnie na sesji radnych Szczecina, by protestować przeciwko lokalizacji przy ul. Chopina nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

"Nie dla schroniska na Osowie""LUDZIE NIE MAJĄ DLA WAS ZNACZENIA ZA TO ZWIERZĘTA TO CEL ISTNIENIA" - można przeczytać na trzymanych w dłoniach i nad głowami kartkami i transparentami.

Do sali sesyjnej radnych przyszli właściciele ogródków z kompleksu ROD "Skarbówka" i Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla Skarbówek. 

- Miasto nie planuje budowy schroniska na osiedlu Osów. Mamy pewne koncepcje, ale nie wiążą się one z tym miejscem. Pod koniec września powinna być gotowa taka koncepcja nowoczesnego obiektu, a Marcin Pawlicki będzie poszukiwał innych miejsc, gdzie takie schronisko mogłoby powstać - oświadczył prezydent Piotr Krzystek.

To oświadczenie protestujący przyjęli brawami i okrzykami ulgi. Iwona Świątkowska, przewodnicząca RO Osów jednak przypomniała o listach protestacyjnych słanych w lipcu, kwietniu i lutym i o braku reakcji władz miasta na pisma jej członków, ignorowanie ich głosu i opinii, jak też samych mieszkańców. Jak zaznaczyła, pod protestem podpisało się do tej pory ponad 1200 osób i zbierane są pod nim kolejne podpisy.

- Nie wolno zwierzętom podporządkowywać człowieka - podkreślała z mównicy na sali sesyjnej I. Świątkowska. - Obawiamy się, że konsultacje zapowiadane przez prezydenta dotyczyć będą tej koncepcji placówki, a nie jej lokalizacji.

Ostatecznie już podczas sesji radni przegłosowali zgłoszony przez PiS projekt uchwały, w którym uznali lokalizację schroniska dla zwierząt przy ul. Chopina za niewłaściwą. Za projektem głosowało 21 radnych, 4 z klubu prezydenckiego wstrzymało się od głosu Projekt na wniosek PiS

Jednocześnie radni uznali za dobrą monetę deklarację prezydenta Krzystka, z której wynika, że wyklucza on wcześniejszą lokalizację schroniska w tym miejscu

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

meg
2016-09-08 12:37:08
miło czytac że jest tylu chętnych do posiadania schroniska dla zwierząt pod własnym domem/ mieszkaniem , wpisujcie prosze nazwy ulic, zrobimy listę i p.Prezydent bedzie miał z czego wybierać , 1. 2.
do: "Nielgalni lokatorzy"
2016-09-08 11:01:27
Człowieku, jeśli nie znasz podziału administracyjnego Szczecina, a przede wszystkim, nie rozróżniasz Osiedla Skarbówek od Rodzinnych Ogrodów "Skarbówka", to chociaż zamilcz i nie ośmieszaj się, bo nie wszyscy chcą wiedzieć, że mieszkają w mieście wraz z takimi osobami jak Ty, które publicznie chwalą się swoim brakiem wiedzy i dysfunkcją głównego narządu ośrodkowego układu nerwowego.
do no to pytam
2016-09-08 10:06:39
to zwróć się do swojego syna ojca czy brata słowami TY PSIE zobaczymy jaka bedzie reakcja. Nie chodzi o to kto gorszy kto lepszy, ale porównanie ludzie ze schroniska dla bezdomnych ze zwierzętami jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.
Ojciec Nil
2016-09-08 09:57:41
Koncepcja budowy schroniska na ul. Chopina a chęć budowy schroniska to różne rzeczy. Miasto wydaje pieniądze na koncepcje nie po to aby je realizować, tylko po to, aby wydać pieniądze dla autorów koncepcji. Dlatego ten brak konsekwencji prezydenta jest zrozumiały. Gdyby miasto realizowało koncepcje za które zapłaciło - mielibyśmy piękne miasto, a np. aquapark powstałby już dawno - tak jak mówiły o tym liczne koncepcje, na które wydano miliony złotych. Przecież nie chodzi o to aby złapać króliczka, ale by gonić go...Przecież to nie z pieniędzy prezydenta tylko z pieniędzy naiwnych mieszkańców idzie kasa ...
no to pytam
2016-09-08 08:14:05
a w czym niby psy są gorsze od ludzi ?
do dziwne że schronisko brata Alberta.....
2016-09-08 07:28:52
gratuluje! porównywac ludzi do piesków! obraziłeś ludzi ze schroniska brata Alberta proponuje abys to "odszczekał"
do nielegalni lokatorzy
2016-09-08 07:25:04
Trzeba wiedziec o czym sie pisze Osiedle Skarbówek to nie są Ogródki Działkowe Skarbówka. Mieszkańcy osiedla płacą normalnie podatek od Nieruchomosci i opłaty za wieczyste użytkowanie wyzsze nawet niż inni mieszkańcy Szczecina. My jestesmy zameldowani w naszych domach. wystarczy poczytać zwyczajnie "wygoogluj" sobie albo zajrzyj na "skarbowek.pl"
2016-09-07 07:25:28
2016-09-07 22:22:34
Dla tego ty napisz aby było na temat i to żeby nie był dziwny przecież to potrafisz do dzieła .Czekam
Nielgalni lokatorzy
2016-09-07 08:21:08
Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla Skarbówek! Co to za twór?Od kiedy to na działkach wolno mieszkać i jeszcze rościć sobie pretensje do otoczenia. Płacą symboliczne podatki, mają wille z garażami i jeszcze pretensje do całego świata.
Dziwne że Schronisko Brata Alberta im nie przeszkadza
2016-09-07 08:10:01
Przecież też jhest w okolicy Chopina i Skarbówka
do Smutne i BEZ KOMENTarza
2016-09-07 07:25:28
Dziwne te wpisy bo w sumie nie na temat. NIKT nie podważa potrzeby budowy schroniska przecież.
Podpatrzone na Zachodzie,
2016-09-07 01:32:43
Zlikwidowac biegajaca luzem i roznoszaca roznego rodzaju choroby dziczyzne w Szczecinskim - pokrywana co roku z kosztow Podatnikow ! A ewentualne nowe Schroniska... niech sobie zaloza i prowadza prywatni milosnicy w/w sprawy !!
Smutne
2016-09-06 21:03:34
Przecież Schronisko to nie tylko zwierzęta. To także miejsca pracy, szeroko rozwinięty wolontariat, mnóstwo mieszkańców Szczecina (i nie tylko) odwiedzających zwierzęta i wspierających działania grupy Animals. Młodzież zamiast pić piwo pod knajpą, przychodzi pracować dla zwierząt, pielęgnować je, wyprowadzać na spacery , uwrażliwia się i staje się lepsza, godniejsza, mądrzejsza, mająca jakiś szczytny cel. Dlaczego to nigdy nie jest doceniane? Tutaj nie chodzi tylko o same psy. To jest coś więcej, to dążenie do lepszego świata. Gdyby wybudowano tam nowe , ładne i funkcjonalne, niewielkie Schronisko, to przecież mogłoby być wizytówką a nie wstydem dla Miasta. Tak wiele osób kocha zwierzęta, więc jak tego mogą nie dostrzegać władze naszego miasta? Chyba żaden zwierzolub nie zagłosuje na obecną WŁADZĘ skoro w ten sposób podchodzi do tego tematu.Sceptykom , którym los zwierząt jest zupełnie obojętny, można rzec tylko tyle, że dzięki Schronisku i osób tam pracujących, mieszkańcy są bezpieczniejsi, psy są zabierane niemal natychmiast - nie tak jak jest to w przypadku innych gmin, gdzie po psa przyjeżdżają po 4-5 godzinach i to jeszcze musi być złapany, bo służby gminne nie będą biegać za zwierzakiem. Schronisko rozwiązuje problemy wielu mieszkańców, osoby tam pracujące, czy działające w wolontariacie, pomagają biednym ludziom w ich problemach ze zwierzakami, pomagają też odnaleźć zaginione zwierzęta, pomagają dzikim zwierzętom choć nikt im za to nie płaci! Starostwo dało pieniądze, które idą do Leśnego Pogotowia, ale ktoś musi te zwierzaki zabrać, przewieźć, czy to dzień, czy noc. Animalsi robią to z potrzeby serca, nie dla kasy, nie dla głosów wyborczych, robią to dla zwierząt ale też dla ludzi. Dobrze, że choć w Starostwie jest im ktoś przychylny. Właściwie to nie wiem czy warto cokolwiek pisać. Smutne i tyle. No ale cóż, niech , bo wszak...jest potrzebny.
BEZ KOMENTarza
2016-09-06 17:21:41
ale ludzie to jednak szowinisci i wyznawcy gatunkowizmu. Wezcie przyklad ze zwierzat jak sie popiekuja malymi, jak dbaja o siebie, i ze sa lepsi od czlowieka-nie obgadaja, nie oszukaja, a ludzie? tu widac...szkoda pisania.Jak ktos ma serce z kamienia i chce by wszystko wokol wytępic, wytruc mewy,pszczoly, osy, nietoperze, golebie, ptaki inne, wybic inne male wolno zyjace stworzenia, wyciąc w pien wszystko, to kim taki ktos jest? Ludzie!! jak wy chcecie wychowac dzieci, jak sami nie okazujecie szacunku temu co tez chce zyc. 'Przeciez tez psy i koty wlasnie przez ludzi zostaly skrzywdzone, malo? ale nie, dalej u niektorych widac gatunkowizm, poczucie wyzszosci. ja ogladajac co sie robi w rzezniach, na targach, jak sie traktuje zwierzeta i wlasne dzieci i rodziny, wiem z czeog to wynika. Wlasnie z braku empatii, a potem tacy staruszkowie sie dziwia, ze dzieci ich nie szanuja...a daliscie im przyklad? opieki nad slabszym? potrzebujacym , chorym? czy to zwierze czy czlowiek. ja osobiscie nie wyobrazam sobei zyc z jakism oprawca bez serca pod jednym dachem, ktory nie akceptuje zwierzat. Jak w sredniowieczu, zwierzeta zawsze byly wsrod nas, czas miec szacunek dla tego co tez chce zyc, a nie byc pieprzonym egoista. bo sami zostaniecie coniektorzy tak potraktowani. a potem narzekanie, ze swiat zly, e maltretowanie, bicie, okrucienstwo. A skad to sie bierze? SHAW JUZ DAWNO PISAL-ODKAD POZNALEM LUDZI, WOLE ZWERZETA. MIAL RACJE, DOBRZE ZE MLODZIEZ JEST TERAZ INNA, WALCZA O POPRAWE SWIATA DLA DZIECI SWOICH, A NIE DLA GLUPIEGO OPORUBO TRZEBA PO POLSKU OPROTESTOWAC WSZYSTKO, JAK NIE PARAWANY, SZLABANY NA OSIEDLACH, GDZIE KARETKA NIE WJEDZIE, TO ZAKAZY POMOCY TYM, KTORZY PRZEZ CZLOWIEKA CIERPIA. BURACTWO I TYLE
Kasa, Misiu.
2016-09-06 14:09:22
Przykre, że pan P. Mync ma ludzi za głupców. Jeśli mówi, że koncepcja pod tytułem: „Budowa schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. CHOPINA w Szczecinie” może być przydatna dla innych lokalizacji, to chyba nikt o zdrowych zmysłach z tym się nie zgodzi. Schronisko to nie projekt domu, który kupuje się na bazarze, tylko branie pod uwagę licznych uwarunkowań, przede wszystkim, społecznych, jak i krajobrazowych. Ale co tam, kasę ktoś przytulił i o to chodzi. Tak jak ktoś mówił na mównicy, głos ludzi liczy się tylko przy wyborach.
Protestujacy
2016-09-06 12:03:01
Wypowiedz pKrzystka była pokrętna powiedział ze niby nie planuje budowy schroniska na Chopina ale nie powiedział ze nie bedzie budowy w tej chwili nie planuje a to nie oznacza ze nie bedzie planował w końcu koncepcja która zamówiono dotyczy tylko Chopina

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA