sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Miejsce dla schroniska: jak nie tu, to tam?

Miejsce dla schroniska: jak nie tu, to tam?

Miejsce dla schroniska: jak nie tu, to tam?
Data publikacji: 2016-09-01 08:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:09
Wywietleń: 1771 151827

W Szczecinie nie słabnie dyskusja na temat lokalizacji nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Ścierają się opcje pomiędzy rozbudową placówki w dotychczasowym miejscu oraz inwestycją od podstaw budowaną przy ul. Chopina. Teraz na liście potencjalnych lokalizacji pojawił się nowy adres: ul. Eskadrowa.

Nie ma wątpliwości, że jeżeli schronisko dla bezdomnych zwierząt ma nadal w Szczecinie funkcjonować, to musi odpowiadać współczesnym standardom stawianym placówkom tego typu przez prawo. W obecnym miejscu nie ma szans na unowocześnienie, na oddzielenie - także ambulatoryjnej - części dla kotów i psów, na otwarcie wybiegów i budowę nowych boksów w miejsce starych bez przeniesienia obecnych pensjonariuszy. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest budowa od podstaw nowoczesnej placówki w innym miejscu przy jednoczesnym funkcjonowaniu starej. Pytanie jednak, gdzie znaleźć nową lokalizację dla schroniska.

Radna Małgorzata Jacyna-Witt (Niezrzeszona), w interpelacji skierowanej do prezydenta, wskazuje takowe: przy lotnisku w Dąbiu, w sąsiedztwie powstającego parkingu przy ul. Eskadrowej.

- Teren znajduje się w oddaleniu od budynków mieszkalnych. Jest znakomicie skomunikowany (przystanek SST). Dodatkowym atutem jest fakt, że jest położony pomiędzy obydwoma częściami Szczecina - argumentuje radna. ©℗

Arleta NALEWAJKO

Fot. Mirosław WINCONEK (arch.)

Więcej w czwartkowym „Kurierze Szczecińskim i w e-wydaniu z 1.09.2016 r.

Miejsce dla schroniska: jak nie tu, to tam? Miejsce dla schroniska: jak nie tu, to tam?

Komentarze

na szczescie
stare prukwy jak wymrą, ale te ktore nie lubia zwierzat, to bedzie spokoj, bo dzisiejsze mlode pokolenie szanuje zwierzeta, bierze udzial w wielu akcjach i widza cos innego niz tylko antenke od swego beretu, a mohery kiedys beda chcialy by ich ktos przygarnal, jak rodzina opusci, i wtedy dzieci tez nie beda chcialay próchna u siebie, pozyjemy zobaczymy, co za bezdusznosc...a takie koscielne, zgodnie z ideą sw. Franciszka, milosc pelna gębą, a na Centralny sie juz nie wybieracie? tam bedziecie miec prawdziwy spokoj prochna
2016-09-06 19:13:21
Osowianka
Nieprawdą jest co pisze Gość. Mieszkam na Osowie a nie na Skarbówku i protestowałam razem z wieloma moimi sąsiadami. Nie po to wyprowadziłam się z centrum żeby teraz mieć prawie pod nosem schronisko. Mam już Netto - wystarczy. Pozostałą część wypowiedzi pozostawiam bez komentarza. Do takiego poziomu zniżać się nie będę.
2016-09-05 23:35:06
Nowa
Czas skończyć ż pomysłami lokowania schroniska na terenie osiedla i przy działkach.Terenu w mieście dość.Urzednicy niech nie lekcewaza ludzi bo to wyborcy radnych i prezydenta.A czasu do wyborów coraz mniej!
2016-09-01 21:21:15
Niezalezny
Tekst jest niezbyt czytelny.Chcecie aby schronisko dać na Eskadrowej a przy okazji robicie pieniaczy ż mieszkańców Osowa.Widac ze chcecie odwrócić uwagę od tego ci się dzieje.We wtorek 6 września mieszkańcy tłumnie przybędą na sesje Rady Miasta aby powiedzieć wprost prezydentowi ze nie chcą schroniska w Lesie Arkońskim na Osowie bo to niszczenie warunków życia ludzi i przyrody. Radna Jacyna jak chce pomóc mieszkańcom to niech zgłosi uchwałę która nakaze prezydentowi wycofanie się ż pomysłu,dzięki któremu hałas schroniska wykluczy rekreację w tej części Lasu Arkońskiego i wykluczy spokój i ciszę na Osowie Skarbówku i os.Arkonskim.A ci którzy atakują starych ludzi na działkach i ich pragnienie ciszy,niech pamiętają,sami będą starzy szybciej niż myślą!!!
2016-09-01 21:17:01
Eliza
teren przy lotniksu będą chcieć sprzedać pod centra handlowe wieć raczej nie postawią tam schroniska... to sa zbyt atrakcyjne dla miasta tereny...
2016-09-01 14:57:56
ix
Mnie w ogóle fascynuje protest działkowiczów...postawiali sobie na lewo "altanki mieszkalne", pojęcia o tym jak wygląda nowoczesne schronisko (np.w Dobrej) wygląda, a najwięcej pyszczą. Zresztą piękna jest mentalność ludzi blokujących poprawę bytu Bogu ducha winnym zwierzakom...
2016-09-01 14:51:58
do gosc
łżesz jak na krzystkowego urzędnika przystało, protestowali tez mieszkańcy osowa i skarbowka. A odzywka o pieskach i babach swiadczy o tym ze krzystkowe rządy musza sie skończyc jak najszybciej
2016-09-01 14:03:21
I o to chodzi
W końcu ktoś zaczyna sensownie pisać. Jeżeli ktoś wspomina o "Naturze 2000" to chyba nawet nie zajrzał na mapy, gdzie takie obszary się znajdują. Całą ul. Eskadrowa, jak i teren lotniska, nie jest objęty Naturą 2000. Teren wspaniale skomunikowany, a co najważniejsze: najbliższe osiedle jest oddalone ponad kilkaset metrów w linii prostej. Dodatkowo, jest to teren na granicy lewo- i prawobrzeża, co ma ogromny wpływ na sprawiedliwy podział dostępu do schroniska dla zwierząt przez wszystkich mieszkańców Szczecina.
2016-09-01 10:57:42
Lokalizacja ...
Lepsza niż forsowana dotychczas przy ul. Chopina.
2016-09-01 10:08:56
gosc
Przecież okolicę Eskadrowej,Przestrzennej i dalej do bukowego/zdrojów to obszar natura 2000 i tam takich obiektow nie moze byc ,oragnij sie kobieto ,a na osowie protestowali glownie dzialkowcy a nie mieszkancy ,bo tam jest pełno dzialek,szkoda tylko ze te stare baby po swoich kundlach nawet nie sprzataja a domagaja sie czytosci ciszy i spokoju,hipokryzja poziom paskudna zmiana.
2016-09-01 09:46:25
La-La
Chyba ją pokręciło i zlasował się mózg
2016-09-01 09:23:26
dobre
A jednak mozna znaleść miejsce dobre dla całego Szczecina, a nie dewastowac park lesny dla widzimisie urzedników i wbrew mieszkańcom.
2016-09-01 09:15:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy