Piątek, 22 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Sesja z premiami prezesów w tle

Data publikacji: 05 września 2016 r. 20:37
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Sesja z premiami prezesów w tle
 

Powakacyjna sesja radnych Szczecina, zwołana na wtorek, 6 września, zapowiada się na jedną z gorętszych w tym roku. Na początek radni mają wysłuchać informacji prezydenta Piotra Krzystka o zasadności przyznania nagród rocznych prezesom komunalnych spółek za miniony rok.

W porządku obrad aż 32 projekty uchwał i kilka punktów ze sprawozdaniami z wykonania planów finansowych, w tym samorządowych instytucji kultury, SPZOZ-Ośrodka Terapii Uzależnień od Alkoholi i SPZOZ Szkół Wyższych, jak też z realizacji gminnego programu opieki nad zabytkami w Szczecinie w ostatnich dwóch latach. Ponadto będzie informacja na temat oświadczeń majątkowych za 2015 rok, jakie złożyli radni, zastępcy prezydenccy i podwładni prezydenta pełniący w magistracie kierownicze funkcje, jak i ci, którzy wydają decyzje administracyjne w imieniu prezydenta.

Po wielomiesięcznych dyskusjach podczas posiedzeń komisji i odsyłania do poprawki podczas wtorkowej sesji radni mają głosować nad pakietem uchwał mieszkaniowych. Jedna z nich dotyczy uchwalenia programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miasto Szczecin do 2020 roku, w tym polityki czynszowej w najbliższych latach. Druga dotyczy zmian w trybie zgłaszania osób do składu Społecznej Komisji Mieszkaniowej. 

Kolejne dwa projekty uchwał dotyczą zmian w uchwale o opłatach za przejazdy komunikacją miejską. Chodzi o poszerzenie kręgu osób uprawnionych do przejazdów ulgowych i bezpłatnych, w tym o represjonowanych z powodów politycznych, działaczy opozycji antykomunistycznej, jak też osoby niewidome, ociemniałe i ich przewodników. 

Inne projekty zakładają podniesienie kapitałów zakładowych komunalnych spółek przewozowych SPA Klonowica i SPA Dąbie oraz TBS Prawobrzeże. Jest też kilka projektów uchwał w sprawie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, m.in. Wyspy Puckiej, Gumieniec-cmentarza-Bronowicka", osiedla Wielgowo-Zdunowo-Sławociesza, czy Podjuch. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

nike
2016-09-06 08:08:09
Z jednej strony nagrody a z drugiej pokrycie strat w spółkach. Geniusze z UM.
Koperta
2016-09-06 07:44:39
To tzw. premie motywacyjne - na zachętę. Często w podstawówce nauczycielki stawiają wyższe stopnie najsłabszym uczniom, awansem, aby mieli motywację do dalszej pracy. O co ten krzyk, przecież Prezydent na pewno dał te premie z własnej kieszeni, bo chyba nikt nie podejrzewa, że z publicznych za opóźniona, nieistniejącą spalarnię i pękające szyny. P.S. Ładne auto na prezydenckiej, ekhm, kopercie.
do miki
2016-09-05 21:54:22
KRZYSTEK ROBI NAS W FIKI MIKI
miki
2016-09-05 21:10:08
Płacąc naszymi pieniędzmi Krzystek kupił też radnych. Pogadają i tyle, a potem zagłosują za budżetem i po sprawie. Do następnego roku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA