Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Sąd zdecydował o areszcie dla twórcy escape roomu w Koszalinie (akt. 1)

Data publikacji: 07 stycznia 2019 r. 14:29
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:29
Sąd zdecydował o areszcie dla twórcy escape roomu w Koszalinie
 

Sąd Rejonowy w Koszalinie pozytywnie rozpatrzył wniosek prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy dla Miłosza S.

W niedzielę śledczy przesłuchali tego 28-letniego mieszkańca stolicy Wielkopolski, który jest spokrewniony z osobą prowadzącą działalność gospodarczą jako kącik zabaw Escape Room w wynajmowanym pomieszczeniu budynku przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 88. Poznaniak zaprojektował pokój zagadek, a ujawnione nieprawidłowości, w tym brak alternatywnej drogi ewakuacyjnej, spowodowały decyzję o postawieniu zarzutów: umyślnego doprowadzenia do stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci pięciu dziewcząt w wieku 15 lat. Mieszkańcowi Wielkopolski grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Na pierwszym przesłuchaniu w prokuraturze odmówił składania wyjaśnień, co motywował złym stanem psychicznym.

Zeznawał też, ale w sali Centrum Leczenia Oparzeń w Gryficach, wybudzony ze stanu śpiączki farmakologicznej 25-letni pracownik koszalińskiego obiektu. Z jego słów wynika, że w feralny piątek usiłował opanować pożar, który wybuchł w poczekalni z powodu ulatniającego się gazu. Płomienie uniemożliwiły pracownikowi otwarcie drzwi do pokoju zagadek.

Przypomnijmy, że pięć nastolatek w piątek (4 stycznia) utknęło w śmiertelnej pułapce w kąciku zabaw Escape Room. Nie żyją z powodu zatrucia tlenkiem węgla.

Nadal trwają czynności kontrolne na terenie całego kraju w około 1100 pokojach zagadek, bo to idea modnych zabaw młodzieży pn. escape room. Po wizytach patroli strażackich częste są przypadki nakładania mandatów lub zamykania tego typu obiektów, głównie z powodu niestosowania przepisów przeciwpożarowych. Liczba kontroli i ujawnianych nieprawidłowości zmienia się z godziny na godzinę. ©℗

(m)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2019-01-07 20:27:22
schetyne i nowacką
Dars
2019-01-07 20:24:24
Pod tego co ma nadzór nad państwową strażą pożarną
Pytam
2019-01-07 18:16:50
Pod którego ministra podlega bezpieczeństwo w takich miejscach?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA