niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Są pieniądze na rondo

Są pieniądze na rondo

Są pieniądze na rondo
Data publikacji: 2016-01-28 15:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 2293 111933

Skrzyżowanie ulic Mickiewicza i Żołnierskiej z ulicami Reduty Ordona i Wernyhory w Szczecinie będzie przebudowane - minister infrastruktury i budownictwa zatwierdził właśnie listę rankingową przeznaczonych do modernizacji dróg lokalnych województwa zachodniopomorskiego. Oznacza to, że rząd dofinansuje remont niebezpiecznej krzyżówki.

Lista rankingowa wniosków 
o dofinansowanie remontów ulic z puli programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 powstała pod koniec 2015 r. W dokumencie dotyczącym „projektów rozwoju dróg lokalnych" zapisano 53 ulice i drogi z całego województwa zachodniopomorskiego. Wśród nich znalazła się (spełniła wymogi formalne i została pozytywnie oceniona przez komisje) jedna ulica w Szczecinie - ul. Mickiewicza. W grudniu lista została przesłana do Warszawy. Minister infrastruktury i budownictwa właśnie ją zaakceptował a wojewoda Piotr Jania zatwierdził. Dzięki temu przebudowa skrzyżowania na Pogodnie otrzyma dofinansowanie w wysokości 3 mln zł.

Krzyżówka ul. Mickiewicza z ul. Reduty Ordona jest jedną z najniebezpieczniejszych w mieście - z policyjnych statystyk wynika, że dochodzi tu do wielu kolizji, w tym z udziałem tramwajów. Dlatego miasto zdecydowało się na jej przebudowę - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego ma już gotową wstępną dokumentację. Pomysł jest taki, by zmodernizować prawie 500 m drogi z dwoma znajdującymi się na tym odcinku skrzyżowaniami: ulic Mickiewicza i Żołnierskiej z Wernyhory i Reduty Ordona oraz Mickiewicza - Janickiego - Czorsztyńska. Z dokumentacji  wynika, że przy pierwszym z wymienionych powstanie rondo, a od krzyżówki ul. Mickiewicza z ul. Janickiego pociągnięty zostanie dodatkowy pas ruchu dla aut skręcających w prawo - pozwalający na wykonanie manewru bez konieczności wjazdu na plac.

Inwestycja ruszy najprawdopodobniej na początku 2017 r. ©℗

(lw)

Na zdj.: Skrzyżowanie ul. Mickiewicza z ul. Reduty Ordona zostanie przebudowane. Pieniądze na remont już są.

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Kacper
Na tej krzyżówce dobre chleby i paczki mają.
2016-02-02 18:00:54
Rondo
Owszem, było tam trochę stłuczek, a niektórym kobietom pokonanie tego skrzyżowania przysparza trochę problemów, ale żeby od razu taka szumna przebudowa?
2016-01-29 07:56:04

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie