Wtorek, 26 września 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

Są pieniądze na rondo

Data publikacji: 28 stycznia 2016 r. 15:00
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:42
Są pieniądze na rondo
Skrzyżowanie ul. Mickiewicza z ul. Reduty Ordona zostanie przebudowane. Pieniądze na remont już są. Fot. Ryszard Pakieser  

Skrzyżowanie ulic Mickiewicza i Żołnierskiej z ulicami Reduty Ordona i Wernyhory w Szczecinie będzie przebudowane - minister infrastruktury i budownictwa zatwierdził właśnie listę rankingową przeznaczonych do modernizacji dróg lokalnych województwa zachodniopomorskiego. Oznacza to, że rząd dofinansuje remont niebezpiecznej krzyżówki.

Lista rankingowa wniosków 
o dofinansowanie remontów ulic z puli programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 powstała pod koniec 2015 r. W dokumencie dotyczącym „projektów rozwoju dróg lokalnych" zapisano 53 ulice i drogi z całego województwa zachodniopomorskiego. Wśród nich znalazła się (spełniła wymogi formalne i została pozytywnie oceniona przez komisje) jedna ulica w Szczecinie - ul. Mickiewicza. W grudniu lista została przesłana do Warszawy. Minister infrastruktury i budownictwa właśnie ją zaakceptował a wojewoda Piotr Jania zatwierdził. Dzięki temu przebudowa skrzyżowania na Pogodnie otrzyma dofinansowanie w wysokości 3 mln zł.

Krzyżówka ul. Mickiewicza z ul. Reduty Ordona jest jedną z najniebezpieczniejszych w mieście - z policyjnych statystyk wynika, że dochodzi tu do wielu kolizji, w tym z udziałem tramwajów. Dlatego miasto zdecydowało się na jej przebudowę - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego ma już gotową wstępną dokumentację. Pomysł jest taki, by zmodernizować prawie 500 m drogi z dwoma znajdującymi się na tym odcinku skrzyżowaniami: ulic Mickiewicza i Żołnierskiej z Wernyhory i Reduty Ordona oraz Mickiewicza - Janickiego - Czorsztyńska. Z dokumentacji  wynika, że przy pierwszym z wymienionych powstanie rondo, a od krzyżówki ul. Mickiewicza z ul. Janickiego pociągnięty zostanie dodatkowy pas ruchu dla aut skręcających w prawo - pozwalający na wykonanie manewru bez konieczności wjazdu na plac.

Inwestycja ruszy najprawdopodobniej na początku 2017 r. ©℗

(lw)

Na zdj.: Skrzyżowanie ul. Mickiewicza z ul. Reduty Ordona zostanie przebudowane. Pieniądze na remont już są.

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kacper
2016-02-02 18:00:54
Na tej krzyżówce dobre chleby i paczki mają.
Rondo
2016-01-29 07:56:04
Owszem, było tam trochę stłuczek, a niektórym kobietom pokonanie tego skrzyżowania przysparza trochę problemów, ale żeby od razu taka szumna przebudowa?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA