sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Na krzyżówce ma być bezpieczniej

Na krzyżówce ma być bezpieczniej

Na krzyżówce ma być bezpieczniej
Data publikacji: 2015-12-31 16:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1948 81604

Choć skrzyżowanie ulic Mickiewicza i Żołnierskiej z ulicami Reduty Ordona i Wernyhory w Szczecinie wygląda podobnie do wielu innych, które kierowcy mijają, jadąc w stronę Krzekowa, to jednak nie jest takie same - okazuje się, że właśnie tutaj dochodzi do dużo większej liczby wypadków i stłuczek niż gdzie indziej. Dlatego właśnie na tej krzyżówce już wkrótce rozpoczną się prace, które w zamierzeniu mają poprawić bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców.

Jak wynika z policyjnych statystyk, krzyżówka ul. Mickiewicza-Żołnierska z wpadającą od północy ul. Wernyhory i od południa ul. Reduty Ordona jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na Pogodnie. Jest jednak szansa, że coś się w końcu zmieni. Wojewoda Piotr Jania zatwierdził bowiem ostateczną listę rankingową wniosków 
o dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. W dokumencie dotyczącym „projektów rozwoju dróg lokalnych" znalazły się 53 ulice i drogi z całego województwa zachodniopomorskiego. Wśród nich jest (spełniła wymogi formalne i została oceniona przez komisje) jedna ulica w Szczecinie, właśnie Mickiewicza. Jeśli Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdzi przesłaną mu już listę rankingową, inwestycja ta otrzyma dofinansowanie w wysokości 3 mln zł.

Być może więc już niedługo (w 2017 r.) zrealizowany zostanie projekt zakładający przebudowę całego odcinka ul. Mickiewicza od krzyżówki z ul. Janickiego po ul. Wernyhory. Dokładnie chodzi o modernizację dwóch skrzyżowań: ulic Mickiewicza i Żołnierskiej z Wernyhory i Reduty Ordona oraz Mickiewicza - Janickiego - Czorsztyńska. Z dokumentacji Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego wynika, że przy pierwszym z wymienionych powstanie rondo, a od krzyżówki ul. Mickiewicza z ul. Janickiego pociągnięty zostanie dodatkowy pas ruchu dla aut skręcających w prawo - pozwalający na skręt bez konieczności wjazdu na rondo.

Zatwierdzenie i ogłoszenie przez wojewodę zakwalifikowanych do dofinansowania wniosków ma nastąpić do 31 stycznia 2016 r.©℗

(lw)

Na zdjęciu: Niebezpieczne skrzyżowanie ma się zmienić w rondo

fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

xxx
jak ktoś nie potrafi jezdzic to niech nie wsiada za kolko
2015-12-31 19:38:05
Ch. Eng.
Nie ma niebezpiecznych skrzyzowań, dróg i ulic. Sa tylko bezmyślni,niedouczeni i chamscy kierowcy.
2015-12-31 16:04:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie