Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Na krzyżówce ma być bezpieczniej

Data publikacji: 31 grudnia 2015 r. 16:19
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:39
Na krzyżówce ma być bezpieczniej
 

Choć skrzyżowanie ulic Mickiewicza i Żołnierskiej z ulicami Reduty Ordona i Wernyhory w Szczecinie wygląda podobnie do wielu innych, które kierowcy mijają, jadąc w stronę Krzekowa, to jednak nie jest takie same - okazuje się, że właśnie tutaj dochodzi do dużo większej liczby wypadków i stłuczek niż gdzie indziej. Dlatego właśnie na tej krzyżówce już wkrótce rozpoczną się prace, które w zamierzeniu mają poprawić bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców.

Jak wynika z policyjnych statystyk, krzyżówka ul. Mickiewicza-Żołnierska z wpadającą od północy ul. Wernyhory i od południa ul. Reduty Ordona jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na Pogodnie. Jest jednak szansa, że coś się w końcu zmieni. Wojewoda Piotr Jania zatwierdził bowiem ostateczną listę rankingową wniosków 
o dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. W dokumencie dotyczącym „projektów rozwoju dróg lokalnych" znalazły się 53 ulice i drogi z całego województwa zachodniopomorskiego. Wśród nich jest (spełniła wymogi formalne i została oceniona przez komisje) jedna ulica w Szczecinie, właśnie Mickiewicza. Jeśli Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdzi przesłaną mu już listę rankingową, inwestycja ta otrzyma dofinansowanie w wysokości 3 mln zł.

Być może więc już niedługo (w 2017 r.) zrealizowany zostanie projekt zakładający przebudowę całego odcinka ul. Mickiewicza od krzyżówki z ul. Janickiego po ul. Wernyhory. Dokładnie chodzi o modernizację dwóch skrzyżowań: ulic Mickiewicza i Żołnierskiej z Wernyhory i Reduty Ordona oraz Mickiewicza - Janickiego - Czorsztyńska. Z dokumentacji Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego wynika, że przy pierwszym z wymienionych powstanie rondo, a od krzyżówki ul. Mickiewicza z ul. Janickiego pociągnięty zostanie dodatkowy pas ruchu dla aut skręcających w prawo - pozwalający na skręt bez konieczności wjazdu na rondo.

Zatwierdzenie i ogłoszenie przez wojewodę zakwalifikowanych do dofinansowania wniosków ma nastąpić do 31 stycznia 2016 r.©℗

(lw)

Na zdjęciu: Niebezpieczne skrzyżowanie ma się zmienić w rondo

fot. Ryszard Pakieser

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

xxx
2015-12-31 19:38:05
jak ktoś nie potrafi jezdzic to niech nie wsiada za kolko
Ch. Eng.
2015-12-31 16:04:36
Nie ma niebezpiecznych skrzyzowań, dróg i ulic. Sa tylko bezmyślni,niedouczeni i chamscy kierowcy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA