Czwartek 27 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Ruszyła kampania „Biała wstążka”

Data publikacji: 2018-11-25 15:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Ruszyła kampania „Biała wstążka”
 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie po raz dziewiąty organizuje w Szczecinie kampanię społeczną „Biała Wstążka”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem przemocy w rodzinie oraz propagowanie przeciwdziałania temu zjawisku wśród mieszkańców naszego miasta.

Kampania rozpoczęła się w sobotę, 25 listopada i potrwa do 6 grudnia br. Jednym z wielu ważnych wydarzeń w tym czasie będzie wtorkowa konferencja "Przemoc, historia bez końca?" kierowana do przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej, placówek ochrony zdrowia, oświaty, wymiaru sprawiedliwości, kurateli sądowej, policji, prokuratury oraz osób zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy.

- Nie będziemy się skupiać na jednym konkretnym zjawisku związanym z przemocą - mówi Maciej Homis, rzecznik MOPR. - Będziemy patrzeć na problem szerzej, z perspektywy różnych grup społecznych i wiekowych. Zjawisko przemocy oraz metody przeciwdziałania jej zmieniają się bardzo mocno na przestrzeni lat. Dlatego chcieliśmy w tym roku porozmawiać ze specjalistami z różnych środowisk i dziedzin o tym, jak przeciwdziałać przemocy oraz jak pomagać osobom pokrzywdzonym. Nasi eksperci będą mówić o przemocy domowej, rówieśniczej w szkołach, mobbingu w pracy czy profilaktyce tego zjawiska w zakładach karnych.

 Kolejnym wydarzeniem będzie projekcja filmu  pt. "Niemiłość" w reżyserii Andrieja Zwiagincewa 4 grudnia dla uczniów szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych w Kinie Pionier 1907. A po niej dyskusja z ekspertami na temat przeciwdziałania zjawisku przemocy. 

W czasie Kampanii prowadzone będą dodatkowe dyżury w Punkcie Konsultacyjnym ds. Uzależnień i Przemocy w Rodzinie przy al. Papieża Jana Pawła II 42 w Szczecinie. Z porad psychologów, prawników, terapeutów, policjantów i wielu innych specjalistów można skorzystać od 26 listopada do 6 grudnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 16-19.

Patronat honorowy nad kampanią objął Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek. Patronat medialny Kurier Szczeciński oraz Radio Plus.

(gan)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Po nitce... do Klebka !
2018-11-25 22:55:05
A dlaczeo ten co pije... krzyczy, uderza czy bije ??? Odpowiedz bedzie bo...! A dlaczego bo... A no Bo...itd/itp...!!!
Do - Super akcja i reakcja... ! !
2018-11-25 22:43:57
Cale "szczescie" ze mieliscie az Tylu... bardzo dobrze PO-oplacanych i Gorliwie pracujacych Cenzorow w Waszych czasach... bo dopiero by PO-wychodzilo - ze Ho, Ho, Ho...!!! No i najlepszym wyjsciem bedzie po-wiekszyc ilosc Sklepow i Punktow Monopolowych - by po-zmniejszac tlok i dluugie koolejki... !!!
Super akcja !
2018-11-25 19:56:16
Należy edukować ten lokalny kołtuński suweren , co niedziela do kościółka , a potem flacha w stół i starą napier.alać, o krzywdzie dzieci nie wspominam , ale co tam klechy każą prać swoje brudy w domu to suweren PIS bez refleksji to czyni ...
;
2018-11-25 19:26:10
Ani męską bokserką.
guciu
2018-11-25 18:41:15
Po prostu nie bądż damskim bokserem.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA