wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rusza głosowanie

Rusza głosowanie

Rusza głosowanie
Data publikacji: 2015-09-30 09:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 1514 24736

W najbliższy czwartek rozpoczyna się głosowanie nad projektami trzeciej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Potrwa do 21 października. Do wyboru jest 169 projektów z czterech dzielnic Szczecina.

Prawo udziału w głosowaniu mają mieszkańcy, którzy mają ukończone 16 lat - są zameldowani w Szczecinie albo nie mają zameldowania, ale zamieszkują w mieście.

- Głosować można w formie elektronicznej i papierowej. W pierwszej mogą zagłosować wyłącznie osoby zameldowane w Szczecinie. Potrzebny będzie numer telefonu komórkowego na który zostanie wysłany sms z kodem autoryzacyjnym. Chcemy się w ten sposób zabezpieczyć przed próbami popełnienie fałszerstw. Z jednego numeru telefonu można zagłosować wyłącznie jeden raz podczas całego okresu głosowania - tłumaczy Paweł Szczyrski, dyrektor biura ds. organizacji pozarządowych Urzędu Miejskiego.

Mieszkańcy, studenci oraz uczniowie, którzy nie posiadają zameldowania na terenie Szczecina będą mieli możliwość oddania głosu jedynie w wersji papierowej udając się osobiście do punktu głosowania.

- Można oddać maksymalnie trzy głosy na projekty z dowolnej dzielnicy miasta. Zagłosować można włącznie jeden raz co oznacza brak możliwość zmiany oddanego głosu - dodaje Szczyrski.

Wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości w terminie 30 dni od dnia zakończenia głosowania.
Wybierać można spośród 189 projektów ujętych w czterech dzielnicach miasta - Zachód, Północ, Prawobrzeże i Śródmieście. ©℗

(dar)

Komentarze

ja
Niektóre "propozycje" są już ujęte w planach przebudowy dróg. Np. rondo w Dąbiu.
2015-09-30 10:19:57
Ludzie
Nie ma co głosować, bo pewnie jakimś cudem znowu wygra mała uliczka, na którą zagłosuje ktoś, posługujący się dziwnie zebranymi peselami.
2015-09-30 09:19:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie