niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Budżet dla ludzi

Budżet dla ludzi

Budżet dla ludzi
Data publikacji: 2016-03-04 09:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 1321 122147

W Policach wystartowała druga edycja budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy gminy do 29 kwietnia mogą zgłaszać projekty inwestycji na 2017 rok. O tym, które z nich będą realizowane, zadecydują wyniki głosowania.

Kwota zaplanowana na inwestycje w drugiej edycji jest taka sama jak w pierwszej: milion złotych. Są jednak dosyć istotne zmiany w regulaminie.
- Po pierwsze podzieliliśmy sumę miliona złotych na dwie części: dla miasta oraz dla sołectw - tłumaczy burmistrz Polic Władysław Diakun. - Na pomysły miejskie przeznaczamy 750 tysięcy złotych, natomiast pozostałe 250 tysięcy na realizację propozycji sołeckich. Te kwoty ograniczają też maksymalną wartość składanych projektów.

Kolejna zmiana dotyczy głosowania. W tej edycji będzie można wskazać dowolną liczbę zadań, które zdaniem głosującego są warte realizacji. Rok temu można było poprzeć tylko jeden projekt.

- W tym roku o tydzień wydłużamy czas, jaki policzanie mają na oddanie głosu - dodaje Władysław Diakun. - Każdy z głosujących może oddać tylko jedną kartę. Będzie to można zrobić w kancelarii Urzędu Miejskiego lub w trakcie dyżurów w świetlicach rad osiedlowych i sołeckich. Kartę będzie można też wysłać pocztą lub e-mailem. W tym przypadku warunkiem oddania ważnego głosu będzie to, aby w jednej kopercie lub w wiadomości z jednego adresu e-mail była tylko jedna karta. Oczywiście umożliwimy również głosowanie przez formularz internetowy.

Techniczne szczegóły dotyczące tegorocznej edycji polickiego budżetu obywatelskiego można znaleźć na stronie internetowej www.bo.police.pl oraz w broszurach i ulotkach. W razie wątpliwości można też dzwonić do magistratu.

W ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego w gminie Police mieszkańcy zgłosili 46 projektów. 27 z nich dotyczyło Polic, 6 - innych miejscowości, pozostałe miały charakter ogólnogminny lub dotyczyły kilku miejsc. Koszt realizacji najtańszego pomysłu został przez autorów oszacowany na 5 tys. zł, najdroższego - na milion. W sumie wszystkie propozycje były warte 13 mln zł. Po głosowaniu do realizacji zostały skierowane trzy. Na więcej nie wystarczyło pieniędzy.©℗

(jps)

Graf. http://www.bo.police.pl/

 

Komentarze

Police
Może jakiś deptak spacerowy w stronę Odry, bo tam są ładne widoki?
2016-03-04 11:36:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie