czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Budżet dla ludzi

Budżet dla ludzi

Budżet dla ludzi
Data publikacji: 2016-03-04 09:24
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:20
Wywietleń: 900 122147

W Policach wystartowała druga edycja budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy gminy do 29 kwietnia mogą zgłaszać projekty inwestycji na 2017 rok. O tym, które z nich będą realizowane, zadecydują wyniki głosowania.

Kwota zaplanowana na inwestycje w drugiej edycji jest taka sama jak w pierwszej: milion złotych. Są jednak dosyć istotne zmiany w regulaminie.
- Po pierwsze podzieliliśmy sumę miliona złotych na dwie części: dla miasta oraz dla sołectw - tłumaczy burmistrz Polic Władysław Diakun. - Na pomysły miejskie przeznaczamy 750 tysięcy złotych, natomiast pozostałe 250 tysięcy na realizację propozycji sołeckich. Te kwoty ograniczają też maksymalną wartość składanych projektów.

Kolejna zmiana dotyczy głosowania. W tej edycji będzie można wskazać dowolną liczbę zadań, które zdaniem głosującego są warte realizacji. Rok temu można było poprzeć tylko jeden projekt.

- W tym roku o tydzień wydłużamy czas, jaki policzanie mają na oddanie głosu - dodaje Władysław Diakun. - Każdy z głosujących może oddać tylko jedną kartę. Będzie to można zrobić w kancelarii Urzędu Miejskiego lub w trakcie dyżurów w świetlicach rad osiedlowych i sołeckich. Kartę będzie można też wysłać pocztą lub e-mailem. W tym przypadku warunkiem oddania ważnego głosu będzie to, aby w jednej kopercie lub w wiadomości z jednego adresu e-mail była tylko jedna karta. Oczywiście umożliwimy również głosowanie przez formularz internetowy.

Techniczne szczegóły dotyczące tegorocznej edycji polickiego budżetu obywatelskiego można znaleźć na stronie internetowej www.bo.police.pl oraz w broszurach i ulotkach. W razie wątpliwości można też dzwonić do magistratu.

W ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego w gminie Police mieszkańcy zgłosili 46 projektów. 27 z nich dotyczyło Polic, 6 - innych miejscowości, pozostałe miały charakter ogólnogminny lub dotyczyły kilku miejsc. Koszt realizacji najtańszego pomysłu został przez autorów oszacowany na 5 tys. zł, najdroższego - na milion. W sumie wszystkie propozycje były warte 13 mln zł. Po głosowaniu do realizacji zostały skierowane trzy. Na więcej nie wystarczyło pieniędzy.©℗

(jps)

Graf. http://www.bo.police.pl/

 

Komentarze

Police
Może jakiś deptak spacerowy w stronę Odry, bo tam są ładne widoki?
2016-03-04 11:36:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”