Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Budżet dla ludzi

Data publikacji: 04 marca 2016 r. 09:24
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:46
Budżet dla ludzi
 

W Policach wystartowała druga edycja budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy gminy do 29 kwietnia mogą zgłaszać projekty inwestycji na 2017 rok. O tym, które z nich będą realizowane, zadecydują wyniki głosowania.

Kwota zaplanowana na inwestycje w drugiej edycji jest taka sama jak w pierwszej: milion złotych. Są jednak dosyć istotne zmiany w regulaminie.
- Po pierwsze podzieliliśmy sumę miliona złotych na dwie części: dla miasta oraz dla sołectw - tłumaczy burmistrz Polic Władysław Diakun. - Na pomysły miejskie przeznaczamy 750 tysięcy złotych, natomiast pozostałe 250 tysięcy na realizację propozycji sołeckich. Te kwoty ograniczają też maksymalną wartość składanych projektów.

Kolejna zmiana dotyczy głosowania. W tej edycji będzie można wskazać dowolną liczbę zadań, które zdaniem głosującego są warte realizacji. Rok temu można było poprzeć tylko jeden projekt.

- W tym roku o tydzień wydłużamy czas, jaki policzanie mają na oddanie głosu - dodaje Władysław Diakun. - Każdy z głosujących może oddać tylko jedną kartę. Będzie to można zrobić w kancelarii Urzędu Miejskiego lub w trakcie dyżurów w świetlicach rad osiedlowych i sołeckich. Kartę będzie można też wysłać pocztą lub e-mailem. W tym przypadku warunkiem oddania ważnego głosu będzie to, aby w jednej kopercie lub w wiadomości z jednego adresu e-mail była tylko jedna karta. Oczywiście umożliwimy również głosowanie przez formularz internetowy.

Techniczne szczegóły dotyczące tegorocznej edycji polickiego budżetu obywatelskiego można znaleźć na stronie internetowej www.bo.police.pl oraz w broszurach i ulotkach. W razie wątpliwości można też dzwonić do magistratu.

W ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego w gminie Police mieszkańcy zgłosili 46 projektów. 27 z nich dotyczyło Polic, 6 - innych miejscowości, pozostałe miały charakter ogólnogminny lub dotyczyły kilku miejsc. Koszt realizacji najtańszego pomysłu został przez autorów oszacowany na 5 tys. zł, najdroższego - na milion. W sumie wszystkie propozycje były warte 13 mln zł. Po głosowaniu do realizacji zostały skierowane trzy. Na więcej nie wystarczyło pieniędzy.©℗

(jps)

Graf. http://www.bo.police.pl/

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Police
2016-03-04 11:36:50
Może jakiś deptak spacerowy w stronę Odry, bo tam są ładne widoki?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA