niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rury z alarmem

Rury z alarmem

Rury z alarmem
Data publikacji: 2015-10-09 19:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1856 27246

Najstarsze kino świata, czyli szczeciński Pionier 1907, przechodzi kolejny remont. I tym razem mniej spektakularny, ale niezbędny: wymieniane są agregaty, rury, montowana jest też klimatyzacja. 

- Do przodu posuwamy się powoli, głównie dlatego, że w mieliśmy długie lato i fachowcy od klimatyzacji byli rozrywani - tłumaczy Jerzy Miśkiewicz, współwłaściciel Pioniera. - Instalację zamontowaliśmy w holu, kasie i biurze. Zrobiliśmy też porządek ze starymi agregatami, do których mieliśmy podłączone prąd i gaz. Nowe są bardziej energooszczędne, tańsze w utrzymaniu.

Właściciele kina zdecydowali się też na remont rur kanalizacyjnych i toalet. Po rozkuciu podłóg i ścian, okazało się, że stare rury są wąskie i cienkie, przez co często pojawiały się problemy z zapychaniem.

- Do problemów przyczyniali się też sami widzowie, nie będę tu opowiadał, co wyrzucano do toalet - mówi Miśkiewicz. - Teraz są nowe młynki, nowe zbiorniki i bezprzewodowy alarm, dzięki któremu natychmiast dostajemy sygnał o awarii.

Jest jeszcze jedna zmiana na lepsze: wystrój holu. Stare, twarde i zużyte już kanapy zostały oddane do tapicera, który wyłożył je nową gąbką i obił na nowo. Jest nie tylko czyściej i bardziej świeżo, ale po prostu wygodniej.

Koszt wszystkich prac to ponad 50 tysięcy złotych. Większość - 37 tysięcy to dotacja od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. To kolejny już remont w najstarszym kinie świata - podczas poprzednich udało się zainstalować cyfrowe projektory do obu sal i zmodernizować Kiniarnię poprzez zmianę układu sali i wymianę krzeseł.©℗

 (kas)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Na zdjęciu: Najstarsze kino świata przechodzi kolejny remont

Komentarze

dzwiękowiec przesadza z hałasem
Fajne zmiany na lepsze, tylko filmy puszczane są za głośno półtora czy dwie godziny w hałasie nie są przyjemne dzieci narzekały na uszy po seansie Małego Księcia
2015-10-10 07:53:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie