środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rury z alarmem

Rury z alarmem

Rury z alarmem
Data publikacji: 2015-10-09 19:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1746 27246

Najstarsze kino świata, czyli szczeciński Pionier 1907, przechodzi kolejny remont. I tym razem mniej spektakularny, ale niezbędny: wymieniane są agregaty, rury, montowana jest też klimatyzacja. 

- Do przodu posuwamy się powoli, głównie dlatego, że w mieliśmy długie lato i fachowcy od klimatyzacji byli rozrywani - tłumaczy Jerzy Miśkiewicz, współwłaściciel Pioniera. - Instalację zamontowaliśmy w holu, kasie i biurze. Zrobiliśmy też porządek ze starymi agregatami, do których mieliśmy podłączone prąd i gaz. Nowe są bardziej energooszczędne, tańsze w utrzymaniu.

Właściciele kina zdecydowali się też na remont rur kanalizacyjnych i toalet. Po rozkuciu podłóg i ścian, okazało się, że stare rury są wąskie i cienkie, przez co często pojawiały się problemy z zapychaniem.

- Do problemów przyczyniali się też sami widzowie, nie będę tu opowiadał, co wyrzucano do toalet - mówi Miśkiewicz. - Teraz są nowe młynki, nowe zbiorniki i bezprzewodowy alarm, dzięki któremu natychmiast dostajemy sygnał o awarii.

Jest jeszcze jedna zmiana na lepsze: wystrój holu. Stare, twarde i zużyte już kanapy zostały oddane do tapicera, który wyłożył je nową gąbką i obił na nowo. Jest nie tylko czyściej i bardziej świeżo, ale po prostu wygodniej.

Koszt wszystkich prac to ponad 50 tysięcy złotych. Większość - 37 tysięcy to dotacja od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. To kolejny już remont w najstarszym kinie świata - podczas poprzednich udało się zainstalować cyfrowe projektory do obu sal i zmodernizować Kiniarnię poprzez zmianę układu sali i wymianę krzeseł.©℗

 (kas)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Na zdjęciu: Najstarsze kino świata przechodzi kolejny remont

Komentarze

dzwiękowiec przesadza z hałasem
Fajne zmiany na lepsze, tylko filmy puszczane są za głośno półtora czy dwie godziny w hałasie nie są przyjemne dzieci narzekały na uszy po seansie Małego Księcia
2015-10-10 07:53:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie