wtorek, 28 stycznia 2020.
Strona główna > Kultura > Królowa i krowy

Królowa i krowy

Królowa i krowy
Data publikacji: 2015-12-30 13:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Wywietleń: 738 80437

Można świętować nadejście nowego roku w tłumie ludzi, wśród błyskających świateł i feerii fajerwerków, można też w ciemnej sali, rozświetlonej jedynie wielkim ekranem. Na sylwestra próbują przyciągnąć publiczność szczecińskie multipleksy. Oferują przedpremierowe tytuły, ułożone w różne zestawy i obecność wielkich gwiazd.

W obu szczecińskich Heliosach, sylwestrowe maratony ruszają o godz. 22. Do wyboru są dwie opcje, po dwa filmy. Miłośnicy polskich produkcji, mogą zdecydować się na „Moje córki krowy" i „Excentryków", ci, którzy lubią hollywoodzkie gwiazdy - na „Sekret w ich oczach" i polską nowość - „Słabą płeć".

„Moje córki krowy" wyreżyserowała Kinga Dębska, a grają w nich Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel i Marcin Dorociński. Całość jest historią dwóch sióstr, niespecjalnie za sobą przepadających, ale zmuszonych przez życiowe okoliczności do wspólnego działania. „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" to z kolei film Janusza Majewskiego, z Maciejem Stuhrem, Anną Dymną i Wojciechem Pszoniakiem, opowiadający o Polsce lat 50., marzeniach, tęsknocie za zachodem i sile optymizmu. W zestawie drugim, zabawę umilą Olga Bołądź i Piotr Adamczyk w „Słabej płci?”, a w nowy rok wprowadzą widzów Julia Roberts i Nicole Kidman, grające główne role w mrocznym dramacie „Sekret w ich oczach". Biletów (w cenie 60 zł od osoby) nie brakuje.

W Multikinie, do wyboru są trzy zestawy: komediowy, dramatyczny (start o 19.30) i konesera (godz. 20.30). Ten pierwszy obejmuje cztery tytuły: „Słaba płeć" i kontynuację kasowego polskiego sukcesu -„Listy do M.2" oraz belgijską komedię „Zupełnie Nowy Testament" o Bogu, mieszkającym w Brukseli, i „Praktykanta" z Anne Hathaway i Robertem de Niro. Zestaw dramatyczny to „Moje córki krowy", „Sekret w ich oczach" a także „Mad Max: Na drodze gniewu" George'a Millera i „Marsjanina" Ridleya Scotta. Trzecia z propozycji, skierowana do bardziej ambitnej publiczności, składa się z retransmisji wyreżyserowanego przez Stephena Daldry'ego spektaklu „The Audience" z londyńskiego Gielgud Theatre, z Helen Mirren w roli królowej Elżbiety II, oraz z filmu „Praktykant". Bilety kosztują od 77 do 80 złotych od osoby, nie ma problemu z ich zakupem.

Szczecińskich fanów filmu czeka w najbliższych tygodniach sporo dobrego: już 7 stycznia, w multipleksach odbędą się pokazy pełnometrażowego odcinka znakomitego serialu „Sherlock" z Benedictem Cumberbatchem. „Sherlock i upiorna panna młoda" zaprezentowany zostanie tylko raz, w ramach specjalnego wydarzenia. Tydzień później, na ekrany wejdzie nowy film Quentina Tarantino, czyli „Nienawistna ósemka" - western o łowcach głów, z Samuelem L. Jacksonem i Kurtem Russellem. 22 stycznia, na polskie ekrany wejdzie „Dziewczyna z portret" z Eddiem Redmaynem w roli transeksualnej artystki Lili Elbe, a 29 stycznia premierę będzie mieć „Zjawa" Alejandro Gonzaleza Inarritu. W roli głównej - typowany do Oscara Leonardo DiCaprio. ©℗

(kas)

Na zdjęciu: Sylwestrowa publiczność szczecińskich kin obejrzy Gabrielę Muskałę i Agatę Kuleszę w komedii „Moje córki krowy"

Fot. arch.: Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie