Sobota 10 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Królowa i krowy

Data publikacji: 2015-12-30 13:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Królowa i krowy
 

Można świętować nadejście nowego roku w tłumie ludzi, wśród błyskających świateł i feerii fajerwerków, można też w ciemnej sali, rozświetlonej jedynie wielkim ekranem. Na sylwestra próbują przyciągnąć publiczność szczecińskie multipleksy. Oferują przedpremierowe tytuły, ułożone w różne zestawy i obecność wielkich gwiazd.

W obu szczecińskich Heliosach, sylwestrowe maratony ruszają o godz. 22. Do wyboru są dwie opcje, po dwa filmy. Miłośnicy polskich produkcji, mogą zdecydować się na „Moje córki krowy" i „Excentryków", ci, którzy lubią hollywoodzkie gwiazdy - na „Sekret w ich oczach" i polską nowość - „Słabą płeć".

„Moje córki krowy" wyreżyserowała Kinga Dębska, a grają w nich Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel i Marcin Dorociński. Całość jest historią dwóch sióstr, niespecjalnie za sobą przepadających, ale zmuszonych przez życiowe okoliczności do wspólnego działania. „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" to z kolei film Janusza Majewskiego, z Maciejem Stuhrem, Anną Dymną i Wojciechem Pszoniakiem, opowiadający o Polsce lat 50., marzeniach, tęsknocie za zachodem i sile optymizmu. W zestawie drugim, zabawę umilą Olga Bołądź i Piotr Adamczyk w „Słabej płci?”, a w nowy rok wprowadzą widzów Julia Roberts i Nicole Kidman, grające główne role w mrocznym dramacie „Sekret w ich oczach". Biletów (w cenie 60 zł od osoby) nie brakuje.

W Multikinie, do wyboru są trzy zestawy: komediowy, dramatyczny (start o 19.30) i konesera (godz. 20.30). Ten pierwszy obejmuje cztery tytuły: „Słaba płeć" i kontynuację kasowego polskiego sukcesu -„Listy do M.2" oraz belgijską komedię „Zupełnie Nowy Testament" o Bogu, mieszkającym w Brukseli, i „Praktykanta" z Anne Hathaway i Robertem de Niro. Zestaw dramatyczny to „Moje córki krowy", „Sekret w ich oczach" a także „Mad Max: Na drodze gniewu" George'a Millera i „Marsjanina" Ridleya Scotta. Trzecia z propozycji, skierowana do bardziej ambitnej publiczności, składa się z retransmisji wyreżyserowanego przez Stephena Daldry'ego spektaklu „The Audience" z londyńskiego Gielgud Theatre, z Helen Mirren w roli królowej Elżbiety II, oraz z filmu „Praktykant". Bilety kosztują od 77 do 80 złotych od osoby, nie ma problemu z ich zakupem.

Szczecińskich fanów filmu czeka w najbliższych tygodniach sporo dobrego: już 7 stycznia, w multipleksach odbędą się pokazy pełnometrażowego odcinka znakomitego serialu „Sherlock" z Benedictem Cumberbatchem. „Sherlock i upiorna panna młoda" zaprezentowany zostanie tylko raz, w ramach specjalnego wydarzenia. Tydzień później, na ekrany wejdzie nowy film Quentina Tarantino, czyli „Nienawistna ósemka" - western o łowcach głów, z Samuelem L. Jacksonem i Kurtem Russellem. 22 stycznia, na polskie ekrany wejdzie „Dziewczyna z portret" z Eddiem Redmaynem w roli transeksualnej artystki Lili Elbe, a 29 stycznia premierę będzie mieć „Zjawa" Alejandro Gonzaleza Inarritu. W roli głównej - typowany do Oscara Leonardo DiCaprio. ©℗

(kas)

Na zdjęciu: Sylwestrowa publiczność szczecińskich kin obejrzy Gabrielę Muskałę i Agatę Kuleszę w komedii „Moje córki krowy"

Fot. arch.: Robert WOJCIECHOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA