wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Kultura > Kino niedługo wróci

Kino niedługo wróci

Kino niedługo wróci
Data publikacji: 2016-01-09 08:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Wywietleń: 857 90962

OD kilku miesięcy Szczecin ma jedno kino mniej: z powodu remontu wschodniego skrzydła siedziby Gryfitów, nie działa „Zamek". Na szczęście modernizacja powoli dobiega końca i najmniejsza w mieście placówka zapowiada wznowienie działalności.

Zamkowe kino powstało w 1963 roku, jest więc jednym z najstarszych w Szczecinie. To również jedno z dwóch miejsc, w którym filmy można oglądać bez półgodzinnego bloku reklam, odoru popcornu i tacosów z ketchupem, czy siorbiących colę sąsiadów. Słowem: styl i elegancja, ale nie tylko: „Zamek" jest w pełni zaadaptowany do wyświetlania w nim wszystkich ekranowych nowości, bo przeszedł proces cyfryzacji, przystosowujący go do współczesnych wymogów technicznych.

Kameralna (tylko 50 miejsc) placówka wyspecjalizowała się w ambitnym, europejskim i polskim repertuarze. Przy kinie działa także Zachodniopomorski Fundusz Filmowy, organizujący tu kolaudacje i pokazy dofinansowanych przez siebie produkcji.

- Ambitne i wartościowe filmy wrócą na ekran „Zamek" prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia, po zakończeniu prac modernizacyjnych w skrzydle wschodnim - informuje Kamil Robak, specjalista ds. promocji w Zamku. - Seanse odbywać się mają od czwartku do niedzieli. Zostajemy przy swoim stałym repertuarze, czyli kinie europejskim z ambicjami. Bardzo często są to filmy, których próżno szukać na ekranach dużych kin. Ale nie bronimy się przed komercjalnymi, kasowymi produkcjami – te obrazy też można u nas oglądać, tyle że w konkurencyjnej cenie.

Wiadomo już, że modernizacja skrzydła zahaczy też o salę kinową - co prawda pomieszczenie przechodziło niedawno remont, ale ściany zostaną pomalowane ponownie.©℗

(kas)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Kino Zamek przyciąga miłośników ambitnego, europejskiego filmu

Komentarze

ewa35
brawo ! Dobre, prawdziwe KINO
2016-01-10 11:23:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie