wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Kultura > Kino niedługo wróci

Kino niedługo wróci

Kino niedługo wróci
Data publikacji: 2016-01-09 08:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Wywietleń: 1002 90962

OD kilku miesięcy Szczecin ma jedno kino mniej: z powodu remontu wschodniego skrzydła siedziby Gryfitów, nie działa „Zamek". Na szczęście modernizacja powoli dobiega końca i najmniejsza w mieście placówka zapowiada wznowienie działalności.

Zamkowe kino powstało w 1963 roku, jest więc jednym z najstarszych w Szczecinie. To również jedno z dwóch miejsc, w którym filmy można oglądać bez półgodzinnego bloku reklam, odoru popcornu i tacosów z ketchupem, czy siorbiących colę sąsiadów. Słowem: styl i elegancja, ale nie tylko: „Zamek" jest w pełni zaadaptowany do wyświetlania w nim wszystkich ekranowych nowości, bo przeszedł proces cyfryzacji, przystosowujący go do współczesnych wymogów technicznych.

Kameralna (tylko 50 miejsc) placówka wyspecjalizowała się w ambitnym, europejskim i polskim repertuarze. Przy kinie działa także Zachodniopomorski Fundusz Filmowy, organizujący tu kolaudacje i pokazy dofinansowanych przez siebie produkcji.

- Ambitne i wartościowe filmy wrócą na ekran „Zamek" prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia, po zakończeniu prac modernizacyjnych w skrzydle wschodnim - informuje Kamil Robak, specjalista ds. promocji w Zamku. - Seanse odbywać się mają od czwartku do niedzieli. Zostajemy przy swoim stałym repertuarze, czyli kinie europejskim z ambicjami. Bardzo często są to filmy, których próżno szukać na ekranach dużych kin. Ale nie bronimy się przed komercjalnymi, kasowymi produkcjami – te obrazy też można u nas oglądać, tyle że w konkurencyjnej cenie.

Wiadomo już, że modernizacja skrzydła zahaczy też o salę kinową - co prawda pomieszczenie przechodziło niedawno remont, ale ściany zostaną pomalowane ponownie.©℗

(kas)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Kino Zamek przyciąga miłośników ambitnego, europejskiego filmu

Komentarze

ewa35
brawo ! Dobre, prawdziwe KINO
2016-01-10 11:23:19

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie