Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Rowery już w stacjach. Dobra ma Bike_S [GALERIA]

Data publikacji: 2022-07-01 09:54
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-01 22:23
Rowery już w stacjach. Dobra ma Bike_S
 

Są zarządzane przez szczecińską spółkę NiOL, ale mają też herb gminy Dobra, która za ich zakup i zarządzenie zapłaciła. System szczecińskiego roweru miejskiego powiększył się w piątek (1 lipca), o 30 jednośladów należących do Dobrej. Po konsultacjach na terenie gminy zlokalizowano też 4 stacje.

Znajdują się one w Bezrzeczu na parkingu przy ul. Górnej, w Wołczkowie przy rondzie i dwie w Mierzynie - przy bibliotece oraz szkole. Planowana jest też 5., tym razem wirtualna stacja, przy ul. Alicji w Mierzynie, przy wjeździe na teren obiektów sportowych.

Nowe rowery mają lock (autonomiczny zamek) na tylnym kole, dlatego zamiast stacji z zamkami są zwykłe stojaki. Pojazd można zostawić nie tylko w strefie postoju, ale także poza nią – w całym obszarze funkcjonowania BikeS. Zlokalizowanie najbliższego roweru (i jego rezerwacja) – w strefie postoju czy poza nią – jest możliwe dzięki aplikacji Roovee. Pozostawienie roweru poza strefą postoju wiąże się jednak z dodatkową opłatą w wysokości 10 zł.

Strefa postoju to obszar o promieniu ok. 30 metrów wyznaczony na zasadzie geolokalizacji. W praktyce oznacza to, że rower można oprzeć o stojak w strefie, ale można go także postawić w pobliżu na nóżce.

By skorzystać z nowego Bike_S, trzeba się zarejestrować. Aplikację mobilną Roovee można bezpłatnie pobrać z Google Play, App Store i App Gallery. Jest dostępna w czterech językach: polskim, niemieckim, angielskim i ukraińskim. Umożliwia m.in. rejestrację, wniesienie opłaty startowej (20 zł), doładowanie konta, zakup abonamentu, lokalizację stref postoju i dostępnych rowerów, rezerwację roweru, a przede wszystkim wypożyczenie roweru poprzez zeskanowanie kodu QR z elektronicznej blokady.

Umowa z gminą Dobra, która zapłaci spółce NiOL 123 tys. zł, obowiązuje do końca roku. ©℗

Tekst i foto: ToT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

chore
2022-07-01 22:11:52
Jak wiadomo pieniądz publiczny nie ma (dobrego) gospodarza, więc wydaje się go najłatwiej. M.in. na takie głupoty jak ta. 4100zł za rower na pół roku dla nygusów, którym nawet roweru nie chciało się w życiu dorobić. Nie mówiąc już o jego utrzymaniu, dbaniu, konserwowaniu. I jak to mogli globaliści dojść do innego wniosku, że nie będziesz miał nic i nadal będziesz szczęśliwy? Takie inicjatywy, to forpoczta tej patologii, bo tylko wy nie będziecie mieć nic. Oni wezmą wszystko.
Tompol
2022-07-01 19:29:47
Czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego stacja Mierzyn Szkoła została postawiona na miejscu dla Straży Pożarnej?
Do Podjuchy
2022-07-01 13:12:01
Podstawówki nie ukończyłeś? Napisane ,że gmina Dobra ZAKUPIŁA te rowery. A nie miasto Szczecin przekazało.
@Podjuchy
2022-07-01 10:32:06
A umiesz czytać ze zrozumieniem? To są dodatkowe rowery zakupione za pieniądze gminy Dobra
Podjuchy
2022-07-01 10:01:48
Miasto Szczecin kupuje rowery za 5 mln zł i udostępnia 30 sztuk dla gminy Dobra za 123 tys. A w Podjuchach nie ma stacji choć to Szczecin . Widać że Prezydent zamiast dbać o szczecinian dba o gminy sasiednie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA