Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Rowerem przeciwko cukrzycy

Data publikacji: 27 czerwca 2018 r. 23:23
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:13
Rowerem przeciwko cukrzycy
 

W alei kwiatowej, przy zegarze słonecznym, w Szczecinie 28 czerwca powstanie Niebieskie Miasteczko. Akcja jest częścią ogólnopolskiego Rajdu Rowerowego "Razem przeciwko cukrzycy typu 2". Na miejscu będzie można zmierzyć ciśnienie krwi czy poziom cukru oraz przeprowadzić analizę składu ciała.

Fundacja Medicover zorganizowała rajd już po raz szósty. W tym roku honorowym patronatem objął go prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Organizatorzy chcą promować wśród Polaków zdrowy tryb życia, mówić o profilaktyce cukrzycy typu 2 oraz zachęcać do regularnych badań. W Niebieskim Miasteczku będą czekać specjaliści, którzy wykonywać będą bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku cukrzycy.

- Nie ma konieczności specjalnego przygotowania się do badań - zachęca dietetyk Aleksandra Paszkowska. - Wystarczy odwiedzić aleję kwiatową i skorzystać z porad naszych dietetyków, którzy będą czekali na mieszkańców w godzinach od 10 do 15. Jednym z badań jest analiza składu ciała, która poza wskazaniem wagi oraz indeksu masy ciała pozwala na określenie wieku biologicznego, ilości tkanki mięśniowej, tłuszczowej i kostnej oraz ich proporcji.

Niebieskie Miasteczka są przystankami na trasie szóstej edycji rajdu „Razem przeciwko cukrzycy typu 2”. W tym roku odbywa się on ph. „Wykołuj cukrzycę zdrowym stylem życia”. Bierze w nim udział 47 wolontariuszy fundacji Medicover z Polski, Niemiec, Ukrainy, Rumunii i Szwecji. Zawodnicy wyruszyli w trasę z Zakopanego oraz Berlina, a po tygodniu wspólnych zmagań i pokonaniu łącznie 1600 kilometrów spotkają się 1 lipca na mecie w Gdyni.

Poza wolontariuszami do rajdu dołączą też znani sportowcy. Na całej trasie towarzyszyć im będą Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław – trzykrotne mistrzynie świata oraz złote medalistki paraolimpijskie z Rio 2016 w kolarstwie tandemowym. Kolejnym gościem rajdu będzie Ryszard Sawa, pierwszy polski niewidomy maratończyk, który wraz ze swoim tandemowym przewodnikiem - Kamilem Kuczyńskim, trzykrotnym olimpijczykiem - dołączy do uczestników na odcinku Koluszki-Włocławek. ©℗

Adrian Kaleta

Na zdjęciu: W rajdzie uczestniczą mistrzynie paraolimpijskie z Rio - Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław.

Fot. Fundacja Medicover

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tylko jedno skojarzenie
2018-06-28 02:30:59
Jar Jar Binks ;P - niech moc będzie z wami!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA