poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Finał Rajdu dla Transplantacji. Ławka - pomnik dawcy

Finał Rajdu dla Transplantacji. Ławka - pomnik dawcy

Finał Rajdu dla Transplantacji. Ławka - pomnik dawcy
Data publikacji: 2018-06-03 08:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:12
Wywietleń: 2763 331177

W niedzielę (3 czerwca) o godz. 13 na małym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędzie się finał V Rajdu dla Transplantacji – Podziel się sobą. Ci, którzy zechcą wraz z transplantologami przywitać 20 rowerzystów, już od południa będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań ciśnienia krwi i poziomu cukru. Będzie też multimedialna ławka mówiąca głosem osób po przeszczepieniu narządów.

Rajd odbywa się po raz piąty, ale po raz pierwszy dotrze do Szczecina. Pomysłodawczynią jest Jolanta Kruczkowska, której syn zginął w tragicznym wypadku 8 lat temu. Zdecydowała o przekazaniu jego organów i dzięki temu uratowała życie 6 osobom. Założyła fundację imienia Bartka Kruczkowskiego (www.organisci.com) i rokrocznie organizuje rajdy rowerowe, podczas których upowszechnia wiedzę o transplantacji, prawie dotyczącym dawstwa organów po śmierci i za życia oraz udziela wsparcia osobom oczekującym na transplantację i rodzinom dawców.

We wtorek 20 uczestników rajdu: osoby po przeszczepie, rodziny dawców, tandem z osobą niewidomą oraz  popierający świadome dawstwo narządów i tkanek, wyruszyło z Wrocławia i przez Legnicę, Żagań, Krosno Odrzańskie, Kostrzyn nad Odrą, Gryfino jedzie do Szczecina. Przyjazd rowerzystów zaplanowano na godz.13.

- Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie” użyczyło nam z tej okazji multimedialną „Ławkę – pomnik dawcy”, która mówi głosem osób po przeszczepieniu narządów - informuje Natalia Andruczyk, rzecznik prasowy SPWSZ w Szczecinie.  - Jest to forma podziękowania za bezcenny dar, jaki otrzymali biorcy narządów. Ławka stoi przy wejściu na zamkową wieżę i pozostanie tam do 6 czerwca, następnie zostanie przeniesiona na teren Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

O godz. 13 będzie można przywitać rowerzystów, porozmawiać z nimi oraz lekarzami transplantologami ze Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. Kilku z nich na rowerach będzie eskortować członków rajdu na ostatnim etapie. Dodatkowo w godz. 12 – 14 czynne będą punkty medyczne, w których będzie można zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru we krwi.

(g)

Na zdjęciu: Ławka - pomnik dawcy

Fot. Życie po przeszczepie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy wybierasz się do restauracji lub kawiarni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie