Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Rośnie liczba eksmisji

Data publikacji: 06 października 2016 r. 07:05
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Rośnie liczba eksmisji
 

W 2016 r. miejscy zarządcy mieszkań komunalnych w Szczecinie odzyskali dotąd 111 lokali w wyniku eksmisji komorniczych. To największa od lat liczba zrealizowanych wyroków eksmisyjnych w stosunku do dłużników, którzy nie deklarują chęci spłaty należności. W pierwszej kolejności realizowane są eksmisje osób uciążliwych i stosujących przemoc fizyczną w rodzinach. A zadłużenie najemców mieszkań komunalnych niezmiennie rośnie i wynosi już około 172 mln zł.

- W przypadku dłużników, którzy nie wykazują chęci współpracy i nie odpowiadają na wezwania wypowiadane są umowy najmu i sprawy kierowane do sądu z żądaniem zapłaty i wykonania eksmisji. To jedyna forma, w której możemy wysunąć roszczenia względem dłużników - zaznacza Marcin Nieradka, rzecznik prasowy ZBiLK w Szczecinie.

Od stycznia br. ZBiLK zrealizował w sumie 204 wyroki eksmisyjne. Realizacja 55 z nich wymagała udziału komornika. I liczba eksmisji komorniczych rośnie każdego roku. Obecnie około 2,5 tysiąca rodzin w Szczecinie czeka na realizację wyroku o eksmisji. Jest to grupa lokatorów posiadających prawo do lokalu socjalnego. Około 1,5 tys. to mieszkańcy lokali ZBiLK-owskich. Natomiast reszta to osoby, które zajmują lokale, którymi dysponują m.in. spółdzielnie mieszkaniowe, PKP, AMW, TBS-y, właściciele prywatni.

(MIR)

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 6.10.2016 r.

Fot. (z archiwum ZBiLK)

Na zdjęciu: jedno z mieszkań komunalnych w spadku po eksmitowanym dłużniku.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Konrad
2016-10-06 17:10:17
No cóż, lokatorów, niepłacących za mieszkania ciągle przybywa w Polsce. Szczecin nie jest tu żadnym wyjątkiem. Problem jest na tyle duży, że wielu lokatorów nie opłaca czynszu, mimo że mają na to pieniądze, ale wolą je przeznaczać na coś innego, np. na alkohol i przyjemności. Straty, jakie ponosi sam Szczecin i inne miasta, Spółdzielnie z tytułu czynszów mieszkaniowych, wynoszą setki milionów. Być może większość z tej sumy nigdy nie uda się odzyskać od tych lokatorów. Tak właśnie się okrada Polskę, Spółdzielnie, bo są tacy, którzy myślą, że mogą z czegoś korzystać za darmo i nie płacić. To samo dotyczy opłat za prąd, gaz i wodę, gdzie też te firmy szacują ogromne straty. A Polska i tak jest zadłużona na sumę nierealną do spłacenia, to jeszcze okradają ten kraj sami Polacy. Smutne, ale to rzeczywistość. Natomiast, co do zadłużeń w czynszach, najczęściej nie płacą w patologiach, w których przepija się pieniądze zamiast je przeznaczać na czynsz i inne opłaty. I taką "patologię" powinno się jakoś eliminować, a nie zawsze się da.
nn
2016-10-06 13:02:03
Duklanowski z PiS-u głosował za 10% podwyżką czynszów w mieszkaniach przy inflacji rzędu 1%. Z tego wynika, że zadłużenie będzie nadal rosło.
Wania
2016-10-06 09:56:28
Niech się państwo urzędnicy zainteresują budynkami przy ul. Dąbrówki 1A-1G i Dąbrówki 22-24B, to ostatnie zbudowane pod koniec lat 90-tych budynki, oba już po remoncie i dociepleniu. W obu budynkach gros lokatorów jest zadłużona i dewastuje kilkunastoletnie mieszkania!!! Kiedy tam ktoś zrobi porządek z cwaniakami żyjącymi na koszt państwa??? Nie płaca za mieszkania, żyją z tego co "zakombinują" czyli krótko mówiąc ukradną albo sprzedadzą (nierzadko narkotyki). Mieszkają tam też normalnie ludzie dlaczego oni mają mieć za sąsiadów takich właśnie nierobów i patologie???
Zbilk nie dba o swoje mienie
2016-10-06 09:14:43
A co z mieszkaniami na ul. Żupańskiego kompletna dewastacji a takie piękne mieszkania. Zbilk dokonał naprawy wycietych rur wodnych a element dalej mieszka i dewastuje.Nie dbają o swoje mienie. Gehenna mieszkańców trwa przez takie towarzystwo.
PIS z miłością traktuje Polaków
2016-10-06 07:46:55
wyrzucając ich z własnych domów
Pomoc
2016-10-06 07:43:01
Ludziom trzeba pomagać, ale pod warunkiem, że sami zgłoszą chęć współpracy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA