Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Ostatnie tygodnie na wniosek do lokalówki

Data publikacji: 04 września 2016 r. 08:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Ostatnie tygodnie na wniosek do lokalówki
 

Dwa tygodnie pozostały do zakończenia naboru wniosków na mieszkania komunalne w Szczecinie. W siedzibie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych dotąd złożyło je 1168 osób. Nie warto czekać z formalnościami, bo kolejka osób składających dokumenty robi się coraz dłuższa.

Przypomnijmy, że wnioski od zainteresowanych ZBiLK przyjmuje od połowy kwietnia.  Na kolejnych chętnych czeka do 15 września 2016 r. W puli są mieszkania socjalne, lokale do remontu oraz takie, którymi dysponują STBS i TBS Prawobrzeże. Do tej pory wpłynęły 553 wnioski o wynajęcie lokalu socjalnego, 547 o wynajęcie lokalu do remontu na koszt przyszłego najemcy oraz 68 wniosków o wynajęcie mieszkań z zasobów TBS-ów.

- Lepiej nie zwlekać do ostatniej chwili. Opieszałość wiąże się z długim oczekiwaniem w kolejkach, które mogą powstać w ostatnich dniach naboru. Przypominamy, że konieczność poprawienia ewentualnych błędów, lub uzupełnienia wniosku to w konsekwencji cofnięcie wnioskodawcy na koniec kolejki - przypomina Marcin Nieradka, rzecznik prasowy ZBiLK.

O wynajęcie mieszkania może ubiegać się każdy pełnoletni mieszkaniec Gminy Miasta Szczecin o niezaspokojonych potrzebach mieszkaniowych. Każdy wniosek zostanie poddany ocenie punktowej, w oparciu, o którą sporządzony zostanie wykaz złożonych wniosków uszeregowanych według liczby przyznanych punktów. W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów o umieszczeniu na wykazie i kolejności przyznawania prawa najmu zadecyduje losowanie. Wykazy podawane będą do publicznej wiadomości.

W przypadku pytań i wątpliwości można zasięgnąć i informacji w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 codziennie w godz.  7.30-15.30. Do dyspozycji zainteresowanych pozostają pracownicy działu gospodarowania lokalami mieszkalnymi (pok. nr 21) tel. - 91 48 86 327; 91 43 45 455; 91 48 86 362.

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jak sobie Jasiu PO-scielil...
2016-09-04 20:57:13
Mieszkanie jest podstawowa sprawa dla kazdego czlowieka ! Na inne glupoty to Rzadzacy Szczecinem wydaj setki tysiecy zlotych, a na sprawy podstawowe to pozniej juz nie ma !!
Ruina
2016-09-04 18:36:32
Mieszkania do remontu to są najczęściej rudery i kompletnie zdewastowane. A najgorsze jest to że koszt remontu jest źle wyszacowany i nie pokrywa się wogole z kwotą która oni podają że trzeba wydać na mieszkanie do remontu. Mało tego często jest tak ze mieszkania stoją latami puste i są zawilgocone lu nawet zagrzybione a sa również mieszkania po zalaniu co zresztą nawet nie podają do wiadomości by nie zniechęcać ludzi. Współczuć tylko tym co trafia się im takie mieszkania. W moje rodzinie ktoś takie trafił i ma same problemy. Mieszkanie po zalaniu, Zbilk to ukrył.koszt remontu miał.byc ok.35.000 a wydali prawie 55.00 mało tego zaczyna wychodzić wilgoć na ścianach i zaczyna się w tej chwili walka z bezduszna instytucja jaka jest Zbilk.
Budownictwo komunalne jest obowiązkiem gminy!
2016-09-04 12:16:38
Ludzie mają komunalne rudery od wojny nie remontowane remontować za własne pieniądze, a Krzystek w tym czasie funduje Frygę, maty na przystankach już o sławetnych elektronicznych tablicach wjazdowych nie wspominając. Ludzie puknijcie się dobrze w głowę zanim pójdziecie na następne wybory.Może to przywróci wam zdolność myślenia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA