poniedziałek, 17 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wojewoda wydał zezwolenie na przebudowę węzła „Głębokie”

Wojewoda wydał zezwolenie na przebudowę węzła „Głębokie”

Wojewoda wydał zezwolenie na przebudowę węzła „Głębokie”
Data publikacji: 2018-12-06 20:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-11 14:49
Wywietleń: 1614 365459

W czwartek (6 grudnia), Tomasz Hinc wojewoda zachodniopomorski wydał decyzję zezwalającą na przebudowę węzła przesiadkowego "Głębokie" w Szczecinie oraz modernizację skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, Kupczyka i Miodową.

Przebudowa węzła przesiadkowego Głębokie ma poprawić przepustowości istniejącego układu drogowego, co pozwoli na szybszy dojazd do i z centrum miasta. Uporządkowany zostanie ruch pieszych, a dzięki budowie ścieżki rowerowej – wzrośnie również bezpieczeństwo rowerzystów.

Zezwolenie zawiera także szereg warunków wynikających m.in. z potrzeb ochrony środowiska czy w zakresie minimalizacji oddziaływania akustycznego oraz minimalizacji emisji gazów i pyłów do powietrza. Określa np. konieczność wykonania nasadzeń zastępczych i stały nadzór przyrodniczy nad sposobem realizacji inwestycji.

Termin modernizacji jest zaplanowany na lata 2019-2020r.

Ł.T

Fot. Ryszard PAKIESER

 

 

Komentarze

Goniec
Tak wszystko od razu dlaczego nie buczeliscie od 2007 do 2015 tylko teraz ma byc wszystko
2018-12-07 13:33:54
Bezmyślność i głupota
Idą na żywioł i się licytują bo projekty są częściowo finansowane ze środków UE a te muszą się rozpocząć z końcem roku.Ale tak na marginesie,to we władzach miasta jakaś drogowa histeria,bez składu i ładu,na aferę.Już chyba nikt tam nie panuje nad tym.Osoby decyzyjne to pisz wymaluj osoby pokroju Dyzmy.
2018-12-07 09:23:58
Olafson
Za 5 lat będzie trzeba modernizować dalej, bo natężenie ruchu rośnie, a przepustowość węzła nie. Czy włodarze pomyśl o przyszłości i zrobią skrzyżowanie bezkolizyjnie z dodatkowymi pasami ruchu, czy może kolejne tanie rondo powstanie?
2018-12-07 08:51:47
?
Co z poszerzeniem ul. Kupczyka, co z Miodową, co z Zegadłowicza, przecież to są wąskie gardła.
2018-12-07 07:30:15
Arkońska, Łękno, teraz to
Wojewoda chce doprowadzić do kompletnego paraliżu miasta
2018-12-07 07:27:41
brawa
brawa dla pana wojewody się należą ale to nie jest jego pomysł ani decyzja. tylko zgoda. dziękujemy. marudy z dobrej i wołczkowa wiecznie niezadowolone. to lepiej zamknąć na stałe? dla mnie ok
2018-12-07 06:54:50
Maxi
No to teraz już na pewno ani nie wyjedziemy ani nie wjedziemy do Szczecina od Pilchowa.
2018-12-06 23:21:15
Marta
Brawa dla pana wojewody, inaczej byłoby ciagle tak: https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/kolizje-i-wypadki-w-poniedzialek-w-szczecinie/
2018-12-06 22:43:28
Piter
No i brawa dla T. Hinca! Właściwa osoba na właściwym miejscu.
2018-12-06 22:25:26
Inwestycja
I co z tego - a gdzie jest kasiora!!!! faktyczna NIE obiecywana????
2018-12-06 22:05:14