środa, 24 kwietnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ulica Wiosenna prawie gotowa

Ulica Wiosenna prawie gotowa [GALERIA]

Ulica Wiosenna prawie gotowa
Data publikacji: 2018-11-28 22:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:02
Wywietleń: 2650 363978

Niewykluczone, że w najbliższy pierwszy grudniowy weekend ul. Wiosenna w Dąbiu na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Gryfińską i przejazdem kolejowym będzie ponownie przejezdna dla samochodów. Ruch tam został zablokowany w pierwszej połowie lipca br. na czas przebudowy.

Trwają ostatnie prace brukarskie w pasie chodników i przy dojazdach do posesji. Zgodnie z umową, spółce Elbud Jarosław Sajewicz Elżbieta Tomasiak, której  ZDiTM zlecił tę inwestycję w trybie "zaprojektuj i wybuduj", termin wykonania zadania upływa 30 listopada. I - jak informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM - wszystko wskazuje na to, że będzie on dotrzymany. Procedura odbioru technicznego rozpocznie się na początku grudnia.

Koszt modernizacji wyniósł, 2 018 430,00 zł brutto. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

Ulica Wiosenna prawie gotowa Ulica Wiosenna prawie gotowa Ulica Wiosenna prawie gotowa Ulica Wiosenna prawie gotowa Ulica Wiosenna prawie gotowa Ulica Wiosenna prawie gotowa Ulica Wiosenna prawie gotowa Ulica Wiosenna prawie gotowa

Komentarze

P_S
Nie lepiej od razu wybudować wiadukt nad torami?
2018-11-29 09:15:02
Ciapuła
Brawo Elbud jak widać dotrzymują terminów w przeciwieństwie do takiego "giganta" jak Eurovia za co się nie wezmą to albo spiep..ą albo kończą z poślizgiem a z reguły jedno i drugie- proszę się przejść chodnikiem na tyłach Akademii Morskiej połowa płytek klekoce a mozaika granitowa "się rozłazi"
2018-11-29 07:50:02
Dobosz
Czytajcie ludzie inne artykuły, a będziecie wiedzieć jak będzie wyglądać miejsce w tej okolicy. Dokąd poprowadzi dwupasmowa Wiosenna i jaki jest los przejazdu kolejowego na Wiosennej. I Pomorskiej w tym planie też. Szukać, szukać w necie, a nie beczeć. Buziaki
2018-11-29 07:10:51
SromotnikBezwstydny
Dlaczego ul.Stacyjna nie została połączona z Wiosenną i jest zawalona rupieciami PKP??? Przecież ona jest bezpośrednim połączeniem z dworcem kolejowym!Dlaczego magistraccy oddali ją kolejarzom a nie mieszkańcom?Dlaczego usuwa się pomniki a takie kwiatki jak ul.Stacyjna pozostają jako relikt przeszłych bezmózgów???
2018-11-29 06:30:15
zs
wąziutko jak przed wojną.
2018-11-29 01:30:50
emka
A czy pomyślano o przejściu dla pieszych? Żeby na dworzec dotrzeć? Którędy i jak? Tylko zmotoryzowani się liczą. Mam nadzieję że będą cywilizowane warunki do przejścia na druga stronę i pieszo dotarcie na dworzec od strony ul. Wiosennej dla mieszkańców Prawobrzeża. Aby dojechać na dworzec np. linią 77 to jest niemożliwe, zbyt rzadko ta linia jeździ. Proszę o chodnik dla pieszych za domkiem dróżnika i nie ma się czym chwalić że droga dla zmotoryzowanych w końcu od lipca będzie przejezdna. Proszę o zainteresowanie się możliwością dotarcia na dworzec dla pieszych.
2018-11-29 00:34:34
Jakób
Jakie miejsca postojowe? Ledwo tam jedną jezdnię dwukierunkową wcisnęli. A powinna być dwujezdniowa - tak jak jest od Struga do torów kolejowych. Tylko że pozwolono na postawienie budynków z obu stron Wiosennej na odcinku od torów do ul. Gryfińskiej i zostało wąskie gardło, wprawdzie już nie z kocimi łbami, ale wąskie.
2018-11-29 00:34:29
Andrzej
I znowu żadnych miejsc postojowych, także trawa tam nie urośnie, a chodniki będą równe jeszcze kilka miesięcy.
2018-11-28 23:47:57
Halina
Ten Sajewicz to już 90% przetargów wygrywa. Nie ma innych firm czy razem z Piotrkiem wódę piją?
2018-11-28 23:46:16
Wiesław
W końcu przejazd kolejowy wykonany razem z jezdnią. Zazwyczaj jest tak że przejazd rozwalony bo pkp nie ma kasy na remont, a droga równa, albo odwrotnie pkp w końcu wyremontuje, ale gmina czy powiat nie ma póki co w planach.
2018-11-28 23:38:24