Piątek 15 października 2021r. 
REKLAMA

Rondem Sybiraków od soboty

Data publikacji: 2021-07-09 21:08
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-09 21:08
Rondem Sybiraków od soboty
Tak rejon przebudowywanego ronda Sybiraków wyglądał nieco ponad dwa tygodnie temu. Od soboty, 10 lipca, będzie ono ponownie przejezdne przy czym nadal pozostaną niedostępne dla aut wciąż jeszcze obie relacje w ul. Kołłątaja na jej odcinku do i z ronda Giedroycia oraz te od strony ul. Asnyka. Fot. Mirosław Winconek  

Od najbliższej soboty, 10 lipca, otwarte zostanie ponownie na Niebuszewie-Bolinku dla ruchu samochodowego rondo Sybiraków, ale jednocześnie kierowców czekają kolejne zmiany w tym rejonie, w tym blokada przejazdu ul. Kadłubka przez jej skrzyżowanie z przebudowywaną wciąż ul. Asnyka.

- W ramach tego etapu robót prace prowadzone będą w dalszym ciągu na ulicy Kołłątaja na odcinku od ronda Giedroycia do Ronda Sybiraków oraz wzdłuż ul. Asnyka na odcinku od Ronda Sybiraków do ul. Boguchwały. Dodatkowo wyłączony z ruchu zostanie pozostały odcinek ul. Asnyka do Dworca Niebuszewo, ul. Orzeszkowej na odcinku od ul. Kołłątaja do ul. Asnyka oraz ul. Boguchwały. Prace odbywać się będą przy całkowitym zamknięciu ruchu w ciągu tych ulic - przypomina Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa spółki Tramwaje Szczecińskie.

I tak w sobotę zmotoryzowanym udostępnione zostanie wspomniane rondo Sybiraków z wlotami od strony ulicy Niemcewicza oraz ul. Kołłątaja od strony północnej.  Natomiast zamknięty zostanie przejazd przez plac budowy w ciągu ul. Kadłubka. Na obydwu odcinkach dochodzących do placu budowy w tym miejscu ruch na niej będzie możliwy w obu kierunkach.

W dalszym ciągu obowiązują wcześniej już zmiany w tymczasowej organizacji ruchu drogowego.
To znaczy, że [alei Wyzwolenia na odcinku od ulicy Odzieżowej do ronda Giedroycia wewnętrzny pas ruchu przeznaczony jest wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej, z wyjątkiem odcinka przed skrzyżowaniem z ulicą Felczaka, gdzie możliwy jest z tego pasa skręt w lewo dla wszystkich pojazdów. Ponadto w alei Wyzwolenia na jej odcinku od ulicy Krasińskiego do ronda Giedroycia wewnętrzny pas ruchu przeznaczony jest wyłącznie także dla autobusów. Podobnie jak wjazd z ronda Giedroycia na ul. Kołłątaja w stronę pętli.

Pobliska ulica Długosza na odcinku od ul. św. Barbary do al. Wyzwolenia jest ulicą jednokierunkową w kierunku al. Wyzwolenia. Natomiast na skrzyżowaniu ulic Naruszewicza – Kołłątaja – Kadłubka zmienione zostało pierwszeństwo przejazdu w ulicy Staszica, buspas wyznaczony na jej jezdni dociągnięty został do ronda Giedroycia, w związku z tym dojazd dla pozostałych pojazdów możliwy jest tylko jednym pasem.
Zamknięty też pozostaje przejazd ulicą Boguchwały A na skrzyżowaniu ulic Orzeszkowej – Kołłątaja – Warcisława na wlocie od ulicy Orzeszkowej dopuszczony zostanie skręt w lewo w ulicę Warcisława.

Rzeczniczka prasowa TS jednocześnie już zapowiada wprowadzenie kolejnego etapu czasowej organizacji ruchu w ramach torowej rewolucji, czyli przebudowy infrastruktury tramwajowej i jej otoczenia od Niebuszewa-Bolinka do centrum miasta aż do pl. Żołnierza Polskiego i al. Niepodległości. Ta - według planów - ma nastąpić z końcem lipca i wówczas dotyczyć będzie ponownie rejonu placu Rodła. ©℗

(MIR)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

80
2021-07-10 09:47:47
Mam nadzieje że przy okazji ul.Kadłubka zostanie wyremontowana , bo ta droga to poligon dla auta.
Gość
2021-07-10 09:01:00
Rondo jest przejezdne już od piątkowego wieczoru.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ