Piątek 27 maja 2022r. 
REKLAMA

Robót na torach dzień ostatni

Data publikacji: 2017-03-27 07:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:32
Robót na torach dzień ostatni
 

Poniedziałek (27 marca) ma być ostatnim dniem z autobusami zastępczymi linii 812, które są tymczasowym połączeniem po wstrzymaniu kursowania tramwajów na odcinku pl. Kościuszki-pl. Szarych Szeregów i ul. Jagiellońską w kierunku al. Piastów w Szczecinie. Powód? Dodatkowa operacja montażu napędów rozjazdów w obrębie nowego torowiska w rejonie skrzyżowania al. Piastów z ul. Jagiellońską. Z powodu robót jednocześnie wyłączony został z ruchu drogowego odcinek ul. Jagiellońskiej od skrzyżowania z ul. Bolesława Śmiałego do al. Piastów. Objazd dotyczy zarówno samochodów, jak i autobusów miejskich linii 86, które jadą w kierunku pl. Rodła.

Jak już informowaliśmy, według zapowiedzi ZDiTM, zmiany w komunikacji miejskiej potrwają do dziś. Z Pomorzan tramwaje linii 11 i 12 jadą z pl. Kościuszki objazdem ul. Krzywoustego. Do Pomorzan kursują jak zawsze przez pl. Szarych Szeregów i al. Piastów. Natomiast składy linii 5, jadące z Krzekowa do centrum, mają objazd od ul. Mickiewicza przez ul. Wawrzyniaka, pl. Gałczyńskiego i al. Wojska Polskiego. Z pętli przy ul. Firlika do Krzekowa kursują normalnie ul. Jagiellońską.

Natomiast składy linii 4 dziś z Krzekowa w kierunku Pomorzan pojadą tak jak "piątki" od ul. Mickiewicza do al. Piastów przez ul. Wawrzyniaka, pl. Gałczyńskiego i al. Wojska Polskiego,
W kierunku Krzekowa od pl. Kościuszki do ul. Jagiellońskiej objazdem przez ul. Krzywoustego — Bramę Portową — al. Niepodległości — pl. Hołdu Pruskiego — ul. Piłsudskiego — al. Piastów.

Autobusy zastępczej linii 812 do pl. Szarych Szeregów odjeżdżają z al. Piastów z przystanku linii 61, 62, 81 i 83 (na wysokości skweru im. Janiny Szczerskiej), dalej ul. ul. Pułaskiego i Sikorskiego do pl. Kościuszki (tu jest usytuowany tymczasowy przystanek), al. Piastów do pl. Szarych Szeregów.

Wymiana torów w al. Piastów, zakończona trzy lata temu, nie uwzględniała montażu mechanizmów automatycznego przestawiania rozjazdów w obrębie skrzyżowania z ul. Jagiellońską, tych, którymi po przebudowie (inwestycja kosztowała kilkadziesiąt milionów złotych) regularnie kursują składy "czwórki" na trasie Krzekowo-Pomorzany. Za to dodatkowe zlecenie teraz spółka Tramwaje Szczecińskie zapłaci ekstra 625 tys. zł. Roboty wykonuje spółka ZUE S.A. z Krakowa. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

pasażer km
2017-03-27 10:19:13
Autobusy 812 z pl. Kościuszki jadą puste, bo z wysokości przejścia dla pieszych oraz przystanku tramwajowego 11,12 brak widocznego oznaczenia (na pomarańczowo)gdzie są tymczasowe przystanki za tramwaj 11,12 (w kierunku pl.Szarych Szeregów). W piątek w informacji prasowej posługiwano się przystankami z numerami nocnych autobusów (mało kto wie gdzie są, bo większość jeździ dziennymi autobusami)w tym powyżej przystankami z numerami dziennych autobusów. Rano nie ma czasu szukać, gdzie te są tymczasowe przystanki. Tak wydano bezsensownie pieniądze na komunikację zastępczą, której de facto nie było, a pasażerowie km ściekli.
nz
2017-03-27 08:13:17
Janusze planowania i logistyki, komuna normalnie ale czego mozna by sie po nich wiecej spodziewac...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA