sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Tramwaje inaczej i autobusy zastępcze

Tramwaje inaczej i autobusy zastępcze

Tramwaje inaczej i autobusy zastępcze
Data publikacji: 2017-03-24 09:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:32
Wywietleń: 3144 225889

Już od sobotniego poranka (25 marca) pasażerów komunikacji miejskiej w Szczecinie czekają tramwajowo-autobusowe niespodzianki. Składy w sumie sześciu linii i jednej autobusowej zmienią w najbliższych dniach swoje trasy lub rozkłady jazdy. To drugi pod rząd weekend marcowy z korektami, wstrzymaniem ruchu na torowiskach i w konsekwencji uruchamianiem autobusowej komunikacji zastępczej.

W miniony weekend do Krzekowa nie kursowały tramwaje linii 5 i 7, bo trzeba było usunąć usterki w drogowej części przy torach w obrębie nowego ich odcinka w ul. Mickiewicza od ul. Brzozowskiego do nowego ronda u zbiegu z ulicami Wernyhory, Reduty Ordona i Żołnierską. Od jutra, 25 marca, w związku z montażem napędów rozjazdów na skrzyżowaniu al. Piastów z ul. Jagiellońską wstrzymany zostanie ruch tramwajowy ul. Jagiellońską w kierunku al. Piastów oraz w al. Piastów od pl. Kościuszki w kierunku pl. Szarych Szeregów. Przez trzy dni (sobota, niedziela, i tym razem także w poniedziałek) tramwaje linii nr 4, 5, 7, 11 i 12 oraz autobusy nr 86 będą kursowały zmienionymi trasami. W przypadku tramwajów na linii nr 3 te składy, które będą zjeżdżać z Pomorzan do zajezdni Pogodno pojadą przez Bramę Portową i ul. Matejki.

Tramwaje na linii nr 4 (w soboty i niedziele nie kursują) poniedziałek, 27 marca, pojadą częściowo zmienioną trasą według specjalnego rozkładu jazdy w kierunku Pomorzan: od ul. Mickiewicza do al. Piastów przez ul. Wawrzyniaka i al. Wojska Polskiego, a w kierunku Krzekowa: od pl. Kościuszki do ul. Jagiellońskiej trasą przez ul. Krzywoustego–Bramę Portową–al. Niepodległości–pl. Hołdu Pruskiego–ul. Piłsudskiego–al. Piastów. 

Od soboty do poniedziałku: tramwaje linii nr 5 w kierunku Stoczni Szczecińskiej będą kursowały od ul. Mickiewicza do pl. Szarych Szeregów przez ul. Wawrzyniaka i al. Wojska Polskiego zgodnie ze swoim rozkładem jazdy. Z kolei dla tramwajów linii nr 7 ZDiTM wprowadza na ten czas specjalny rozkład jazdy z zachowaniem godzin odjazdów. Kursy zjazdowe na liniach 4, 5 i 7 z Krzekowa do zajezdni Pogodno realizowane będą skróconą trasą przez ul. Wawrzyniaka. Natomiast tramwaje linii nr 11 i 12 w kierunku ul. Ludowej i Dworca Niebuszewo będą kursowały częściowo zmienioną trasą: od pl. Kościuszki do pl. Rodła przez ul. Krzywoustego – Bramę Portową – al. Niepodległości – al. Wyzwolenia według swoich rozkładów jazdy. 

Jednocześnie ZDiTM uruchomi linię autobusów zastępczą nr 812 na trasie pl. Kościuszki–Pułaskiego–Sikorskiego–pl. Kościuszki–al. Piastów–pl. Szarych Szeregów z częstotliwością kursów: co 6 minut – w sobotę w godz. 9-18, w niedzielę w godz. 11-18 i w poniedziałek w godz. 6-20; co 7-8 minut – w poniedziałek do godz. 6; co 10 minut – w sobotę do godz. 9 i po godz. 18; w niedzielę do godz. 11 i po godz. 18, w poniedziałek po godz. 20.

Autobusy linii 812 będą zatrzymywać się na przystankach: pl. Kościuszki (nr 10435 – wspólny z liniami 61, 62, 81 i 83 w kierunku Redy); pl. Kościuszki (nr 10440 – na wysokości przystanku tramwaju linii 8 w kierunku Turkusowej); al. Piastów (nr 11831 – wspólny z liniami 523 i 524 w kierunku pl. Rodła); pl. Szarych Szeregów (nr 11714 – wspólny z liniami 523, 524 i 531 w kierunku pl. Rodła). Powrót z pl. Szarych Szeregów do pl. Kościuszki (nawrót na pl. Odrodzenia) odbywać się będzie jako kurs techniczny, bez pasażerów.

Autobusy linii 86 w kierunku pl. Rodła będą kursowały objazdem ulicami Bolesława Śmiałego – 5 Lipca – al. Piastów według swojego rozkładu jazdy. Przystanek „Piastów” będzie przeniesiony na al. Piastów (słupek nr 11811). 

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Tramwaje inaczej i autobusy zastępcze

Komentarze

@
Skasowali.....śmy polskie huty ? mamy chińskie szyny. Coś za coś.
2017-03-24 11:11:53
JaKto
Taaki tramwaj bez PĘKAJACYCH TORÓW NAZYWA SIĘ ttrroolleejjbbuuss i już po problemie torów z chińskiej stali.
2017-03-24 10:00:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie