piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Piastów-Jagiellońska. Robót dzień pierwszy

Piastów-Jagiellońska. Robót dzień pierwszy [GALERIA, FILM]

Piastów-Jagiellońska. Robót dzień pierwszy
Data publikacji: 2017-03-25 19:58
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:00
Wywietleń: 704 227282

Sobota (25 marca) to pierwszy dzień z autobusami zastępczymi linii 812, które są tymczasowym połączeniem po wstrzymaniu kursowania tramwajów na odcinku pl. Kościuszki-pl. Szarych Szeregów i ul. Jagiellońską w kierunku al. Piastów w Szczecinie. Ruszyła dodatkowa operacja montażu napędów rozjazdów w obrębie nowego torowiska w rejonie skrzyżowania al. Piastów z ul. Jagiellońską. Z powodu robót jednocześnie wyłączony został z ruchu drogowego odcinek ul. Jagiellońskiej od skrzyżowania z ul. Bolesława Śmiałego do al. Piastów. Objazd dotyczy zarówno samochodów, jak i autobusów miejskich linii 86, które jadą w kierunku pl. Rodła.

Wymiana torów w al. Piastów, zakończona trzy lata temu, nie uwzględniała montażu mechanizmów automatycznego przestawiania rozjazdów w obrębie skrzyżowania z ul. Jagiellońską, tych, którymi po przebudowie (inwestycja kosztowała kilkadziesiąt milionów złotych) regularnie kursują składy "czwórki" na trasie Krzekowo-Pomorzany. Za to dodatkowe zlecenie teraz spółka Tramwaje Szczecińskie zapłaci ekstra 625 tys. zł. Roboty wykonuje spółka ZUE S.A. z Krakowa.

Jak już informowaliśmy, zmiany w komunikacji miejskiej potrwają do 27 bm. (poniedziałek). Z Pomorzan tramwaje linii 11 i 12 jadą z pl. Kościuszki objazdem ul. Krzywoustego. Do Pomorzan kursują jak zawsze przez pl. Szarych Szeregów i al. Piastów. Natomiast składy linii 5, jadące z Krzekowa do centrum, mają objazd od ul. Mickiewicza przez ul. Wawrzyniaka, pl. Gałczyńskiego i al. Wojska Polskiego. Z pętli przy ul. Firlika do Krzekowa kursują normalnie ul. Jagiellońską.

Natomiast składy linii 4 (w sobotę i niedzielę nie kursuje) w poniedziałek (27 marca) z Krzekowa w kierunku Pomorzan pojadą tak jak "piątki" od ul. Mickiewicza do al. Piastów przez ul. Wawrzyniaka, pl. Gałczyńskiego i al. Wojska Polskiego, W kierunku Krzekowa od pl. Kościuszki do ul. Jagiellońskiej objazdem przez ul. Krzywoustego — Bramę Portową — al. Niepodległości — pl. Hołdu Pruskiego — ul. Piłsudskiego — al. Piastów.

Autobusy zastępczej linii 812 do pl. Szarych Szeregów odjeżdżają z al. Piastów z przystanku linii 61, 62, 81 i 83 (na wysokości skweru im. Janiny Szczerskiej), dalej ul. ul. Pułaskiego i Sikorskiego do pl. Kościuszki (tu jest usytuowany tymczasowy przystanek), al. Piastów do pl. Szarych Szeregów. ©℗

Mirosław WINCONEK

Zdjęcia i film: Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

Piastów-Jagiellońska. Robót dzień pierwszy Piastów-Jagiellońska. Robót dzień pierwszy Piastów-Jagiellońska. Robót dzień pierwszy Piastów-Jagiellońska. Robót dzień pierwszy Piastów-Jagiellońska. Robót dzień pierwszy Piastów-Jagiellońska. Robót dzień pierwszy Piastów-Jagiellońska. Robót dzień pierwszy Piastów-Jagiellońska. Robót dzień pierwszy

Komentarze

Wiktor
Pan P.K. pozwala, pan P.K., który premie przyznaje. Ten sam pan P.K. w limuzynie z przyciemnianymi szybami i w ciemnych okularach na oczach. I pozwalają ci, którzy psioczą, krytykują, a w wyborach nie głosują...
2017-03-26 16:39:11
Lodzia
Czy to jakiś żart? Jak to możliwe że coś takiego się dzieje? Kto na to pozwala!
2017-03-25 23:13:15
HogoFogo
Rozpruć nowa nawierzchnię. Ciąć i spawać powtórnie nowo położone tory. To miasto musi upaść.
2017-03-25 20:11:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”