Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
1 szczecin
REKLAMA

Piastów-Jagiellońska. Robót dzień pierwszy [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 25 marca 2017 r. 19:58
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:32
Piastów-Jagiellońska. Robót dzień pierwszy
 

Sobota (25 marca) to pierwszy dzień z autobusami zastępczymi linii 812, które są tymczasowym połączeniem po wstrzymaniu kursowania tramwajów na odcinku pl. Kościuszki-pl. Szarych Szeregów i ul. Jagiellońską w kierunku al. Piastów w Szczecinie. Ruszyła dodatkowa operacja montażu napędów rozjazdów w obrębie nowego torowiska w rejonie skrzyżowania al. Piastów z ul. Jagiellońską. Z powodu robót jednocześnie wyłączony został z ruchu drogowego odcinek ul. Jagiellońskiej od skrzyżowania z ul. Bolesława Śmiałego do al. Piastów. Objazd dotyczy zarówno samochodów, jak i autobusów miejskich linii 86, które jadą w kierunku pl. Rodła.

Wymiana torów w al. Piastów, zakończona trzy lata temu, nie uwzględniała montażu mechanizmów automatycznego przestawiania rozjazdów w obrębie skrzyżowania z ul. Jagiellońską, tych, którymi po przebudowie (inwestycja kosztowała kilkadziesiąt milionów złotych) regularnie kursują składy "czwórki" na trasie Krzekowo-Pomorzany. Za to dodatkowe zlecenie teraz spółka Tramwaje Szczecińskie zapłaci ekstra 625 tys. zł. Roboty wykonuje spółka ZUE S.A. z Krakowa.

Jak już informowaliśmy, zmiany w komunikacji miejskiej potrwają do 27 bm. (poniedziałek). Z Pomorzan tramwaje linii 11 i 12 jadą z pl. Kościuszki objazdem ul. Krzywoustego. Do Pomorzan kursują jak zawsze przez pl. Szarych Szeregów i al. Piastów. Natomiast składy linii 5, jadące z Krzekowa do centrum, mają objazd od ul. Mickiewicza przez ul. Wawrzyniaka, pl. Gałczyńskiego i al. Wojska Polskiego. Z pętli przy ul. Firlika do Krzekowa kursują normalnie ul. Jagiellońską.

Natomiast składy linii 4 (w sobotę i niedzielę nie kursuje) w poniedziałek (27 marca) z Krzekowa w kierunku Pomorzan pojadą tak jak "piątki" od ul. Mickiewicza do al. Piastów przez ul. Wawrzyniaka, pl. Gałczyńskiego i al. Wojska Polskiego, W kierunku Krzekowa od pl. Kościuszki do ul. Jagiellońskiej objazdem przez ul. Krzywoustego — Bramę Portową — al. Niepodległości — pl. Hołdu Pruskiego — ul. Piłsudskiego — al. Piastów.

Autobusy zastępczej linii 812 do pl. Szarych Szeregów odjeżdżają z al. Piastów z przystanku linii 61, 62, 81 i 83 (na wysokości skweru im. Janiny Szczerskiej), dalej ul. ul. Pułaskiego i Sikorskiego do pl. Kościuszki (tu jest usytuowany tymczasowy przystanek), al. Piastów do pl. Szarych Szeregów. ©℗

Mirosław WINCONEK

Zdjęcia i film: Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wiktor
2017-03-26 16:39:11
Pan P.K. pozwala, pan P.K., który premie przyznaje. Ten sam pan P.K. w limuzynie z przyciemnianymi szybami i w ciemnych okularach na oczach. I pozwalają ci, którzy psioczą, krytykują, a w wyborach nie głosują...
Lodzia
2017-03-25 23:13:15
Czy to jakiś żart? Jak to możliwe że coś takiego się dzieje? Kto na to pozwala!
HogoFogo
2017-03-25 20:11:07
Rozpruć nowa nawierzchnię. Ciąć i spawać powtórnie nowo położone tory. To miasto musi upaść.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA