Niedziela, 01 października 2023 r. 
11 szczecin
REKLAMA

Rewitalizacja za eurofundusze. Nowe centrum, strefa historii i infrastruktura

Data publikacji: 11 stycznia 2019 r. 20:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:30
Rewitalizacja za eurofundusze. Nowe centrum, strefa historii i infrastruktura
 

Gmina Świeszyno zamierza wydać blisko 3,8 mln zł na poprawę estetyki i zmniejszenie zagrożenia wykluczenia społecznego mieszkańców Zegrza Pomorskiego. W realizacji pomoże wsparcie w kwocie ponad 2,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. 

Umowę w piątek (11 stycznia) podpisali: wójt gminy Ewa Korczak i wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj. Eurofundusze zapewnią wykonanie planów inwestycyjnych w Zegrzu Pomorskim do połowy 2020 roku.

Centrum aktywności wiejskiej powstanie w nowo wybudowanym budynku. Przyległy doń teren zostanie przeznaczony na miejsca parkingowe i małą architekturę. Nadto w planach są nasadzenia zieleni i zainstalowanie monitoringu. Obiekt zostanie wyposażony w niezbędny do zajęć sprzęt, jak maty do ćwiczeń, rower i bieżnia stacjonarna, stół do tenisa stołowego i tzw. piłkarzyków, tablice interaktywne, maszyny do szycia, koło garncarskie, piec i akcesoria do ceramiki. W Zegrzu Pomorskim pojawi się także siłownia i plac zabaw dla maluchów. Umowa dotyczy też oczyszczalni ścieków, której modernizacja polegać będzie na budowie nowej infrastruktury w technologii złoża zraszanego i likwidacji części oczyszczalni typu bioblok. 

Piątkowa umowa pomiędzy Urzędem Marszałkowskim i gminą Świeszyno to kolejne z porozumień w ramach zadania pn. „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich”. W  zakończonym konkursie zarząd województwa zachodniopomorskiego przyznał dofinansowanie dla 48 przedsięwzięć za blisko 100 mln zł z puli unijnego wsparcia. ©℗

(m)

Fot. UG w Świeszynie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Takt jest i będzie, wszędzie.
2019-01-11 21:49:04
Infra, centra, fundusze. Struktura, glazura, manicura, fura ciągnięta przez uczciwych i i...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA