Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Stanica harcerska w Drężnie będzie jak nowa

Data publikacji: 2018-12-28 09:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Stanica harcerska w Drężnie będzie jak nowa
 

Stanica harcerska w Drężnie im. hm. Marcina Wielochowskiego za rok będzie jak nowa. Zmieni się dzięki unijnemu wsparciu.

Stanicę harcerską w Drężnie koło Szczecinka czekają wielkie zmiany. Położony nad jeziorem i w otoczeniu zieleni obiekt otrzyma „drugie życie” dzięki unijnemu wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego. Modernizacja zaplanowana przez Chorągiew Zachodniopomorską ZHP obejmie m.in. domki letniskowe, sanitariaty, ogrodzenie czy pomieszczenia socjalne.

Działania związane z inwestycja mają ruszyć na przełomie stycznia i lutego 2019 roku. Modernizacja czeka 2 kontenery sanitarne, 6 domków letniskowych, elewację budynku magazynowego i socjalnego, ogrodzenie, instalację wodno-kanalizacyjnej, elektryczną i wentylacyjną.

Oprócz rewitalizacji istniejącej infrastruktury, zaplanowano także budowę 10 nowych domków dwupokojowych, plenerowej siłowni, placu zabaw i oświetlonej ścieżki spacerowej wzdłuż brzegu jeziora. Przybędzie elementów małej architektury, jak również dostępna będzie sieć Wi-Fi.

- Chcemy podnieść standard wypoczynku w naszym ośrodku, a przez to także wydłużyć sezon letni o miesiące późnej wiosny oraz wczesnej jesieni. Chętnych do przyjazdu do stanicy w Drężnie nie brakuje. Oprócz grup harcerskich, z naszej bazy korzystają kluby i stowarzyszenia sportowe, zarówno z Polski, jak i zagranicy, np. z Niemiec czy Ukrainy. Z pewnością bez unijnych funduszy inwestycja ta byłaby mocno utrudniona - powiedziała komendant Hufca Szczecinek ZHP Monika Stokowiec.

Koszt robót rewitalizacyjnych na powierzchni prawie 6 hektarów to ponad 540 tys. zł. Blisko 400 tys. zł przeznaczy w ramach unijnej dotacji Urząd Marszałkowski. Inwestycja ma się zakończyć najpóźniej do grudnia 2019 roku.

(g)

Fot. Hufiec Szczecinek

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA