Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Do Polic po nowej drodze

Data publikacji: 04 stycznia 2019 r. 22:22
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:29
Do Polic po nowej drodze
 

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz przekazał w piątek (4 grudnia) władzom gminy i powiatu polickiego umowy o dofinansowania. Miliony złotych z funduszy europejskich spożytkowane zostaną na remonty tamtejszych dróg, a także na nowe ścieżki rowerowe.

Największym przedsięwzięciem będzie przebudowa trasy prowadzącej ze Szczecina do Polic, przez Przęsocin. Oprócz tego, fundusze pomogą między innymi w budowie ścieżek rowerowych przy polickich ulicach.

Największy remont - drogi powiatowej nr 3914Z ze Szczecina do Polic - ma kosztować 21 milionów złotych, z czego 7 mln dołoży Urząd Marszałkowski z pieniędzy od Unii Europejskiej. Przebudowana ma zostać jezdnia, chodniki, ścieżki rowerowe, kanalizacja deszczowa oraz zatoki dla autobusów. Według powiatu projekt powinien być ukończony do grudnia 2020 roku.

Ponadto ulice Piaskowa (między ulicami Wyszyńskiego a Zamenhofa), Rurowa, Tanowska i Roweckiego otrzymają nowe ścieżki rowerowe. W dwóch miejscach mają też powstać stacje "Bike&Ride", ze stanowiskami na 20 rowerów. Projekt ma kosztować władze Polic 2,3 miliona złotych, z czego marszałek przekazał 1,9 mln zł.

Przyznawane teraz środki unijne pochodzą z budżetu na lata 2014-2020, w którym przyznano Polsce 82,5 miliarda euro, z czego ponad 31 mld euro przeznaczono dla władz wojewódzkich. Te z kolei rozdzielają je między gminy powiaty i mieszkańców.

- Od tego momentu dalsze losy inwestycji są w rękach samorządów lokalnych - tłumaczył Łukasz Jucha z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego. - W kwestii funduszy europejskich, my pełnimy tylko rolę "dobrego wujka", który zajmuje się rozpatrywaniem wniosków i przyznawaniem tych pieniędzy.

Od początku obecności Polski w Unii Europejskiej, w województwie zachodniopomorskim dofinansowanie na łączną kwotę prawie 25 miliardów złotych otrzymało 11 107 projektów. Obecny budżet unijny dla regionu, przyznany na lata 2014-2020, wynosi około 6,7 mld złotych.

(NaP)

Fot. Starostwo Polickie

Na zdjęciu: Marszałek województwa Olgierd Geblewicz (trzeci z lewej) oraz starosta policki Andrzej Bednarek (pierwszy z lewej) podpisali umowę przyznającą powiatowi polickiemu 7 mln zł unijnych funduszy na remont drogi Police-Szczecin przez Przęsocin.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do "kierowiec"
2019-01-05 11:58:31
Gdzie ty przeczytales o planach drogi glebokie-Police bo ja w tym artykule nic nie widzialem takiego. Jak juz Szczecin-Police ale przez Przesocin. Czytaj ze zrozumieniem.
Trzymajcie mnie
2019-01-04 23:20:35
Co za ciulstwa. Ta droga powinna mieć po dwa pasy w każdą stronę. Myśliciele bez przyszłości. Ta trasa, ul. Kròlewskiego, od ul.Łącznej dojdzie do Szosy Polskiej i wtedy znowu będzie budowanie znowu.
policzanie
2019-01-04 23:13:59
będą mogli szybciej wyjechać i uciekać z tej dziury :D
kierowiec
2019-01-04 22:49:23
Was wszystkich opętała jakaś bliżej nierozpoznana jednostka chorobowa,objawiająca się rozpoczynaniem kolejnych budów,bez logicznego podejścia do inwestycji.Szczecin nie może uporać się z rondem Wojska Polskiego/Arkońska.Rozpoczyna się rycie przy Łęknie,a w następnej kolejce za rok rusza przebudowa centrum przesiadkowego Głębokie.Teraz Wy planujecie swoją zabawę z budową trasy Głębokie-Police.Jesteście wszyscy naprawdę przy zdrowych zmysłach-? Może w ogóle zamknijcie na najbliższe 5 lat wjazd-wyjazd od strony Głębokiego do Polic i z Polic do Szczecina.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA