Pod hasłem „Nowa jakość dla Szczecina” urzędnicy magistratu ogłosili właśnie nowy cykl sierpniowych i wrześniowych konsultacji społecznych, który ma być wstępem do kolejnej już aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji. Te - w założeniu - mają służyć uzupełnieniu i korektom planu działań w rejonach najbardziej zdegradowanych Szczecina, wymagających zagospodarowania, zaadaptowania ich do nowych funkcji, przebudowy tak pod względem technicznym, jak też środowiskowym, społecznym.
Od 9 sierpnia do 8 września 2017 r. potrwają konsultacje z mieszkańcami Szczecina, których celem jest zebranie ich propozycji, uwag i opinii dotyczących aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Szczecin na lata 2017-2023.
- Konsultacje z mieszkańcami zostaną podzielone na dwa etapy – zapowiada Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – W pierwszej kolejności zostanie zaprezentowana diagnoza obecnej sytuacji z uwzględnieniem czynników kluczowych dla procesu rewitalizacji, następnie poprosimy mieszkańców o propozycje działań zlokalizowanych na obszarze rewitalizacji, jakie ich zdaniem mogłyby przyczynić się do poprawy obecnej sytuacji.
Takie dwie prezentacje wspomnianej diagnozy odbędą się: 9 sierpnia 2017 r. (środa) w godzinach od 17-20 w Miejskiej Bibliotece Publicznej "ProMedia" przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie i 12 sierpnia 2017 r. (sobota) w godz. 12-15 w Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym "ŚRODEK" przy ul. Królowej Jadwigi 44B w Szczecinie.
Z powyższym dokumentem pt. Diagnoza czynników i zjawisk kryzysowych oraz zasięgów przestrzennych obszarów zdegradowanych i obszaru rewitalizacji", jaki zostanie przedstawiony w prezentacjach, będzie dostępny na stronach internetowych Urzędu Miasta Szczecin: http://konsultuj.szczecin.pl i http://wojskapolskiego.szczecin.eu/.
- Zbieranie propozycji przedsięwzięć rewitalizacyjnych zlokalizowanych na obszarze rewitalizacji do nowego projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Szczecin na lata 2017-2023 zaplanowane jest od 9 sierpnia do 8 września 2017 r. - informuje Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji miasta UM.
Propozycje będą przyjmowane za pomocą formularza dostępnego na stronach internetowych Urzędu Miasta Szczecin: http://konsultuj.szczecin.pl i http://wojskapolskiego.szczecin.eu/ i w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Szczecin. Dostarczać je można w formie elektronicznej i papierowej, przesyłając na adresy: rewitalizacja@um.szczecin.pl, Wydział Urbanistyki i Administracji Budowlanej Urzędu Miasta Szczecin, Plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin, jak również składać w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Szczecin, Plac Armii Krajowej 1 lub w Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym "ŚRODEK" przy ul. Królowej Jadwigi 44B w Szczecinie. Ponadto zainteresowani będą mogli to zrobić podczas zaplanowanych na ten tydzień prezentacjach w środę i najbliższą w sobotę.
Informacja o wynikach powyższych konsultacji ma być podana do publicznej wiadomości w terminie 30 dni od daty ich zakończenia na stronie internetowej Urzędu Miasta Szczecin: http://konsultuj.szczecin.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin.
(mw)
Fot. Mirosław WINCONEK