Czwartek 06 maja 2021r. 

Radość w szczecińskiej siedzibie PiS po sondażowych wynikach wyborów [GALERIA]

Data publikacji: 2020-07-12 21:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-20 11:56
Radość w szczecińskiej siedzibie PiS po sondażowych wynikach wyborów
 

Ogłoszenie pierwszych, sondażowych wyników wyborów prezydenckich wywołało wybuch radości w szczecińskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości.

Zgromadzeni działacze i sympatycy tej partii zareagowali gromkim okrzykiem "Jest!" i brawami po  tym, gdy wyświetliły się wyniki badania firmy Ipsos, według których Andrzej Duda uzyskał 50,4 proc. głosów. Następnie zebrani zaczęli skandować "Andrzej Duda!" i "Niech żyje Polska!". Wspólnie wysłuchali też przemówienia prezydenta, na którego słowa reagowali oklaskami.

Posłowie PiS o kampanii wyborczej

Posłowie PiS - Leszek Dobrzyński i Artur Szałabawka - podkreślali, że była to bardzo ciężka, a zarazem wyjątkowo brutalna kampania.

- Doczekaliśmy czasów agresji fizycznej, absolutnego chamstwa, zdziczenia, wulgaryzmów ze strony opozycji, czasów, kiedy ludzie, którzy powinni dawać przykład, obojętnie, czy to politycy, czy to celebryci, ludzie świata kultury, nie wahają się wyjść i powiedzieć tak modnego ostatnio wśród opozycji np. słowa na "j", obojętnie czy wprost, czy gwiazdkami, czy kaczuszkami - tak jak dzisiaj widziałem - czy kwiatuszkami - mówił pseł Dobrzyński. - Mamy w Polsce opozycję, która nie dorosła do demokracji, która tak naprawdę demokracji nie akceptuje, o czym wszyscy chyba wiemy, opozycji, która przyzwyczaiła się, że władza im się należy i tak powinno być i zostać po wsze czasy, ale na szczęście Polacy oceniają to inaczej.

Jak dodał, poparcie, które otrzymał Andrzej Duda, świadczy o tym, że demokracja w Polsce świetnie działa, a Polacy w tej demokracji świetnie się czują.

- Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło w Polsce prawdziwą demokrację - zaznaczył. - Wprowadziliśmy to, na co Polacy czekali, a czekali na to, żeby mieć wybór między politykami, żeby politycy realizowali program. To zrobił Andrzej Duda, to zrobiło Prawo i Sprawiedliwość. Jeśli wyborcy pozwolą, jeśli ten wynik się potwierdzi, to będziemy dalej iść drogą budowy wielkiej i silnej Polski. Wielkiej duchem, gospodarką, ideą. Będziemy iść drogą budowy silnego Pomorza Zachodniego.

Podziękowania za zaangażowanie w wybory

Poseł Artur Szałabawka zaczął od podziękowań zaangażowanym w kampanię.

- Zrobiliście kawał dobrej roboty- mówił. - Wiem bezpośrednio, z czym mieliście do czynienia, jak byliście obrzucani obelgami. Pan prezydent powiedział:podajmy im ręce, ale pewne rzeczy trzeba wyjaśnić. Trzeba wyjaśnić do końca to agresywne zachowanie, nie można prowadzić w ten sposób kampanii wyborczej. Jesteśmy demokratycznym krajem, pokazaliśmy frekwencją całemu światu, jak wygląda demokracja w Polsce. Demokracja w Polsce wygląda i ma się znakomicie.

Dziękował też Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski.

- Pan prezydent Andrzej Duda zdecydowanie poprawił swój wynik z poprzednich wyborów - zauważył. - Już wiemy teraz, że zdobył ponad 10 mln głosów. Polska w 2015 roku wyglądała zupełnie inaczej niż teraz. To jest zasługa pana prezydenta i rządu Zjednoczonej Prawicy.

Do podziękowań dołączyła Małgorzata Jacyna-Witt, przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku zachodniopomorskim, przypominając wielką liczbę bannerów wywieszonych w województwie i Szczecinie.

- Jeżeli to się okaże prawdą, jeżeli pan prezydent Andrzej Duda wygrał, to mamy przed sobą kilka lat spokoju, współpracy i rozwoju - podkreśliła. - Teraz mamy szansę i nadzieję na kontynuację rozwoju gospodarczego naszego kraju, a to jest dla nas najważniejsze, bo jak mówi i pan Mateusz Morawiecki, i pan prezydent Andrzej Duda, mamy się bogacić, mamy być zamożnym, bezpiecznym, szczęśliwym społeczeństwem w Europie.

(ek)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

daro
2020-07-14 18:54:28
Świnie obroniły koryto, teraz będą żarły jeszcze więcej.
wyborcy ze Śródmieścia
2020-07-14 10:08:18
Jest czas na dalsze zmiany i korektę błędów.Tak zwani samozwani demokraci będą teraz zajmować się sobą i rozliczeniami.Oni także będą rozliczani przez swoich mocodawców.Rafał Kazimierz jest jak nadęty balon dmuchany przez Sławka ze Szczecina i teraz nie bardzo ma się gdzie zmieścić bo na warszawski ratusz zrobił się za duży.Zanim oprzytomnieje będzie za późno,płaczący kaznodzieja już się denerwuje że jego projekt za 20,50 zł będzie torpedowany.No i tak karuzela będzie się kręciła bo liderzy chcą też trzymać parasol a nie że ktoś im ten parasol w czasie deszczu zabiera i oni zmokną, rozpuszczą się jak cukier i znikną.
Dziecko do zgwałcenia też oddasz księdzu za 500 ???
2020-07-14 09:35:18
- Nigdy panie po...ie (Neumann).....Dzieci do zgwałcenia daje się także (przykład);"Znany trener kickboxingu ze Śląska Dariusz P. latami molestował seksualnie kilkunastoletnich podopiecznych. Sprawa wydała się dzięki odwadze dwóch zawodników, którzy w listopadzie zeszłego roku opowiedzieli rodzicom o horrorze. Sąd Rejonowy w Częstochowie skazał P. na sześć lat więzienia." ....Jest także "zatoka" i inne przybytki.
@ do mędrca PIS@krytyk społeczny - próbuj zaprzeczyć lub zamilcz !!
2020-07-13 18:47:22
Czego jeszcze nie rozumiecie w kraju w którym wzór rodziny stanowi facet z kotem oglądający rodeo lub kobieta mająca troję dzieci z trzema różnymi facetami. Wzorem uczciwości jest facet który wynajmuje pokoje na godziny w celach modlitewnych. Katolickie wartości reprezentuje poseł korzystający z usług prostytutek i jak przypuszczam z antykoncepcji ( zgodnie z nauką kościoła ) - czasem panience płaci a jak nie ma kasy to nie płaci. Oczywiście pieniążki wydaje nie w szarej strefie tylko w legalnym obiegu gospodarczym z paragonem. Jest takie powiedzenie czemuś biedny boś głupi a jeśliś biedny to zmień kanał w TV bo może cię okłamują lub przynajmniej wyjdź z domu i zobacz jak jest na zewnątrz. Może problemem jest nie cygaro za 12 zł i ośmiorniczki po 30 zł kilogram lub to, że ktoś lubi przeklinać ? Może problemem jest transport krawatu samolotem za bagatela 60 000 zł etaty dla dwórek po 80 000 miesiąc i tysiące podobnych sytuacji - może dając się kupić za 500 zł na dziecko jesteś zwykłym frajerem dającym głos praktycznie za nic ? Dziecko do zgwałcenia też oddasz księdzu za 500 ???
@@@krytyk społeczny
2020-07-13 18:30:15
wszystkim nam ust nie zamkniecie,wszystkich nas do getta nie wsadzicie,nie damy się stygmatyzować.Nie damy sobie na głowę jak Jandzie.Mam prawo ci powiedzieć żeś androny pleciesz i tego się wstydzisz
@@krytyk społeczny
2020-07-13 17:58:45
Ale po co tak warczysz i ten ślinotok.Jeżeli masz problem z oceną lub zrozumieniem tego co napisane-nie komentuj.Sio
jp3
2020-07-13 17:34:14
"...mamy się bogacić, mamy być zamożnym, bezpiecznym, szczęśliwym społeczeństwem w Europie." N i e mogę się doczekać.
@krytyk społeczny
2020-07-13 17:17:14
Hejterze za pomawianie bezpodstawnie kogoś o popełnienie przestępstwa jest także kara.Zobacz co Kurier napisał ci przed oczami zanim wypełnisz swoimi wynurzeniami zasoby internetu: Hejt Stop!To że propagandziści ludziom wkładają kiełbie w łbie to nie znaczy że dochodzi do deliktów prawnych.Prędzej można przypomnieć kto z opozycji ma prowadzone sprawy karne.A przecież ten z Wrocławia Pinior został skazany za łapówkarstwo a staliście za nim murem.Mam ci przypomnieć także faktury Kijowskiego czołowego obrońcy demokracji co stał się przedmiotem kultu w Szczecinie podczas obchodu po mieście?Nie chcecie tego pamiętać?Jeśli stwierdzasz u siebie jaskiniowy zoologiczny antypisizm to znak że czas na terapię.To tylko polityka i teraz zaczynam rozumieć fanatyków religijnych czy sekty.Przeradzacie się w sektę Antypisizmu.Szkoda ludzi,wyjdź z okopów na świat spojrzyj,świeci słońce,nie ma Niemca nie ma Ruska.Jest Polska,nie musisz brać na kreskę ani kreski.Jest 500+ na dziecko i są miejsca pracy i jest także dużo do zrobienia w kraju dla współobywateli.Wypisz się z sekty jaskiniowego zoologicznego antypisizmu.
ciekawe
2020-07-13 17:02:33
jak oni chcą żyć w mieście i województwie w którym dostali łupnia?
Krytyk Społeczny.
2020-07-13 16:01:41
Absolutnie nie wierzę w uczciwość tych wyborów.Ta władza miała i ma nadal ubabrane po łokcie ręce a na sumieniu przewinienia za które w praworządnym państwie idzie się do mamra.
Urszula
2020-07-13 15:06:34
Wyższe wykształcenie przegrało z podstawowym, młodsi ze starszymi, miasto ze wsią, zasilający budżet z jego beneficjentami !
Międzyzdroje
2020-07-13 15:03:25
wyborcy z Pomorzan Co takiego dobrego dla naszego regionu zrobił , wódz narodu, genialny strateg Duda ?
Agnieszka
2020-07-13 14:25:15
To nie jest mój prezydent, nigdy nim nie był i nigdy nim nie będzie
wyborcy z Pomorzan
2020-07-13 14:13:48
Dobrze że wygrał lepszy dla Polski kandydat ale tu w regionie jest bardzo dużo pracy do wykonania i powinniście się bardziej starać.Prezes przygląda się wynikom i kręci głową.Więcej zaangażowania i dobrych pomysłów dla dobra mieszkańców
Fryderyk
2020-07-13 14:08:54
Gdyby nie goebelsowska szczujnia Kurskiego i Kościół to wynik dla Rafała byłby o niebo lepszy
Wały Chrobrego
2020-07-13 14:04:14
- Przepraszam tych, którzy poczuli się urażeni, nie tylko w kampanii, ale przez całe ostatnie pięć lat - powiedział w Pułtusku Andrzej Duda. Po powrocie do Warszawy zmienił zdanie: - Nie żałuję słów, które wypowiedziałem w kampanii Nie za bardzo rozumiem jak mozna przepraszac za slowa, ktorych sie nie żałuję
Marcel
2020-07-13 13:59:49
Boję się, że teraz się za nas "wezmą". Wszelkie hamulce puszczą.
MARTA
2020-07-13 13:53:48
Kolejne pięć lat błazenady za nasze pieniądze
Klemens
2020-07-13 13:50:51
do Jolanty Za pomówienie grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności. Zanim coś napiszesz, zastanów się.
Plan
2020-07-13 13:37:46
PiS musi zdławić rosnące bezrobocie i wysłać pracujących emerytów na przymusową emeryturę.
Jakub
2020-07-13 12:26:30
Patola za ścianą i pod dworcem też świętuje, wczoraj aż wyli z radości. Kolejne 5 lat nic nie muszą robić. Na wódę jest, na bachory jest, na jedzenie jest, na fajki jest. Co więcej?, nic tylko żyć. Poziom edukacyjny (- ich przyszłość) jest taka jaka ich oczekiwania, czyli żadna, tu i teraz. Pożyjemy zobaczymy, wazeliniarze piersi dostają w dupę.
Szczecin
2020-07-13 12:14:48
Z czego się cieszyć, że znowu pis w Zachodniopomorskim przegrał. Radość przez łzy. ja mam powody do radości znowu wygraliśmy Szczecin 63,79 : 36,21. Vivat Polska Samorządowa.
Lustereczko
2020-07-13 12:07:36
Gazeta Wyborcza i jej naczelny lustrator Pan Red. Zadworny chyba się zes...ra
Brawo
2020-07-13 11:14:22
Polska : Die Welt 51,21% : 48,79%
Spokojna
2020-07-13 10:45:31
W końcu będzie spokój z tymi politykami co tak judzą bo im się po nocach śni powrót do koryta.Dobry prezydent na 5 lat i spokój w Polsce
Biało Czerwoni
2020-07-13 09:30:14
Wygrała Biało Czerwona drużyna.Konkurencji nawet nie chciało się przynieść flag biało-czerwonych
@ Jerz
2020-07-13 08:28:08
Tak, już wczoraj zwróciliśmy uwagę z żoną jak przy ogłaszaniu wyników zebrani przy Dudzie chyba wszyscy mieli biało-czerwone chorągiewki. Było dosłownie BIAŁO-CZERWONO. Po polsku. U Trzaskowskiego bez jednej oznaki polskości.
amaxo
2020-07-13 08:21:53
Tym razem wygrala TRADYCJA ! POLSKOSC ! Teraz Prezydent Duda ... II Kadencja daje mu Bardzo silny - Niezalezny Mandat ! Pan Prezydent Duda powinien zadbac o Mlode Polskie Pokolenie ... Pozdrawiam Jacynke ... Pozdro z Wyspianskiego ...
Jerz
2020-07-13 00:27:41
Brawo. Polacy wybrali lepszego kandydata dla Polski. Podczas ogłoszenia wyników przy Trzasowskim nie widziałem dziś ani jednej flagi polskiej. Natomiast przy Prezydencie było biało-czerwono. Taki obrazek mówi wiele o tym kto ma Polskę w sercu.
Norma obyczajowa
2020-07-12 23:27:37
Moglam nie sluchac odpowiedzi pana Dudy na pytania dziennikarzy.Tak byloby zdecydowanie zdrowiej;)
polokokta
2020-07-12 23:17:18
Rafał, nie daj się dojnej zmianie!!!
Andrzej
2020-07-12 23:00:44
Gdzie ten "Hejt STOP"? Gdzie ta moderacja? Pierwszy i jedyny komentarz o zwycięstwie nad "agentem niemieckim"
Agent niemiecki
2020-07-12 22:57:43
PO_skarży się do Brukseli na sfałszowane wybory!
Leszek
2020-07-12 22:43:21
Gratuluję Rafałowi Trzaskowskiemu. Poprzednie wybory pokazują, że pierwotny "wygrany" ... przegrał.
Jola
2020-07-12 22:07:43
Gratuluję zwycięstwa nad agentem niemieckim

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ