Piątek 07 maja 2021r. 

Leszek Dobrzyński: „Duda najlepszym wyborem”

Data publikacji: 2020-07-10 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-19 14:56
Leszek Dobrzyński: „Duda najlepszym wyborem”
 

- Bardzo ubolewamy nad tym, że ze strony naszych przeciwników i Rafała Trzaskowskiego była to niezwykle brutalna, chamska, operująca ordynarnym językiem kampania - mówił w piątek Leszek Dobrzyński z Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie z mediami było okazją do podsumowania kończącej się bitwy o głosy przed drugą turą wyborów na prezydenta Rzeczpospolitej.

- Usunięcie niepełnosprawnej artystki z grona podopiecznych bydgoskiej fundacji Dum spiro spero ze względu na poglądy polityczne jest przykładem nieprawdopodobnej agresji, jaką stosuje środowisko Rafała Trzaskowskiego - podkreślił L. Dobrzyński, poseł PiS. - Jest nam z tego powodu bardzo przykro.  Wyrażamy też nadzieję, że chociaż w ostatnich godzinach kampanii nasi przeciwnicy zmienią ton.

L. Dobrzyński zaznaczył też, że kampania prowadzona przez prezydenta Andrzeja Dudę i Prawo i Sprawiedliwość była bardzo owocna i merytoryczna. 

- Jesteśmy zadowoleni z naszej kampanii, podczas której wyszliśmy do Polaków przedstawiając nie ukryte propozycje, jak to było w przypadku Rafała Trzaskowskiego. - Nasz program jest jasny i nie ukrywamy go. Jesteśmy za tym, aby Polska bardzo szybko się rozwijała i była jednym z liderów nie tylko w naszej części Europy. Jesteśmy dużym państwem z bardzo długa historią. Dla nas historia jak i tradycja jest bardzo istotna. W niedzielę Polacy zadecydują, czy chcą Polskę patriotyczną, chętną do wielkiego wyścigu rozwojowego czy Polskę bez własnego zdania i rządzoną przez nieodpowiedzialnych polityków. Nasi oponenci już pokazali przez osiem lat, na co ich stać.

Przypomnijmy, że w środę (8 lipca) wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc przypomniał na konferencji, iż ostatnie pięć lat prezydentury Andrzeja Dudy dla naszego regionu to okres bardzo dynamicznego rozwoju. 

- Po latach bycia rubieżą Rzeczpospolitej Pomorze Zachodnie za kadencji Andrzeja Dudy stało się jednym z centrów inwestycyjnych naszego kraju - mówił wojewoda zachodniopomorski.

Tomasz Hinc podkreślił, że Andrzej Duda przyjeżdżał do naszego regionu nie tylko w czasie kampanii wyborczej.

- Po skończonej kampanii w 2015 roku prezydent intensywnie interesował się sprawami Pomorza Zachodniego - mówił Hinc. - Dbał o najważniejsze inwestycje. Odwiedził całe województwo, systematycznie spotykał się z mieszkańcami naszego regionu. Każdy mógł uścisnąć mu dłoń. W trakcie kadencji Pomorze Zachodnie dla prezydenta Andrzeja Dudy zawsze było ważnym elementem jego polityki. Przyjechał też w związku z pandemią koronowairusa na polsko-niemieckie przejście graniczne w Kołbaskowie, żeby zobaczyć, jak przebiegają kontrole sanitarne autokarów i busów wjeżdżających do Polski.

Wojewoda zachodniopomorski podkreślił, że bez wsparcia prezydenta Dudy nie byłoby możliwości realizacji takich inwestycji w regionie jak Gazociąg Baltic Pipe, nowe bloki gazowe w elektrowni Dolna Odra, budowa fabryki polimerów w Policach, rozbudowa gazoportu, tunelu w Świnoujściu, pogłębienie toru wodnego Świnoujście-Szczecin do 12,5 m., czy nowoczesne centrum dla Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

- Terminal w Świnoujściu, wbrew temu co mówią nasi polityczni konkurenci, rozpoczął swoją działalność w kwietniu w 2016 roku, czyli pół roku po zwycięskich przez Prawo i Sprawiedliwość w wyborach - zaznaczył Hinc. - W przeciwieństwie do poprzedników, politycy Prawa i Sprawiedliwości wraz z prezydentem Andrzejem Dudą nie zapomnieli o Pomorzu Zachodnim.

 (KK)

Na zdjęciu: W korpusie NATO w Szczecinie prezydent Andrzej Duda jest częstym gościem

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Antoni
2020-07-10 22:35:56
Trzaskowski mówił i gestykulował opowiadając o jakichś numerach, okopach czy Niemcach. Teraz już rzeczywiście rozumiem hejterow, którzy nie liczą się z oskarżaniem o pedofilię, obrażają rodziny, wypisują i grożą znajomym mających inne poglądy. Wam siadło na głowę (mowa o konkretnych osobach czy postaciach) i Trzaskowski naśladuje Wasze zachowanie. To co wyprawia się w Waszym obozie jest poniżej godności. Wcale nie jesteście faworytem i jest większe prawdopodobieństwo, że Wy będziecie musieli się wyżyć po wynikach. Chore odosobnienie, nie rozumiem Waszej nienawiści. To tylko wybory. Nikt Wam żon nie zaprasza na randki czy nie prześladuje dzieci, żebyś tak piana z ust ciekła. Strasznie napompowaliscie się i te żenujące elity, które straciły na zmianie rządu...
Myśl
2020-07-10 21:15:06
Pan Duda, to prezydent partii PIS+ i ich zwolenników. Nigdy nie wychylił się poza to środowisko. Jest w pełni uzależniony od prezesa PIS. Zrobił wiele złego, a najgorszym jest łamanie przez niego i instrumentalne traktowanie Konstytucji, zniszczenie trójpodziału władzy, dehumanizowanie ludzi, którzy mu się nie podobają, odmawianie im polskości i umniejszanie godności.
Rozsądny
2020-07-10 20:17:59
Gdyby tak jeszcze Trzaskowski wywiązywał się ze swoich obietnic wyborczych, to można by go potraktować poważniej. Chociaż byłoby ciężko, pamiętając o rezolucji paszkwilu przeciwko Polsce, który napisał do Brukseli i o rozwożeniu śmieci z Warszawy z spalarni oczyszczalni Czajka po Polsce. Ale poza tym niestety tęczowy Trzaskowski z 59 obietnic złożonych w wyborach na prezydenta Warszawy zrealizował tylko 4! W tym podpisanie karty LGBT i "strefę relaksu" z palet na placu Bankowym za 920 tysięcy.
@Alex
2020-07-10 20:16:43
W procesie Gawłowskiego głupi Sędzia powołał dodatkowo 120 świadków.Gawłowski na wolności śmieje się w kułak.Jakby siedział do sprawy, to niech się ten proces wlecze i 10 lat.Też nie, bo co to za Sąd jak prostej sprawy nie ogarnia w ciągu max trzech miesięcy.No, ale Neuman powiedział w Tczewie, jak jesteś z PO , to Cię żaden Sąd nie ruszy.Po jaki h...j nam taki Sąd.Alex podoba Ci się taki Sędzia ?
XYZ
2020-07-10 19:59:12
To za rzadow totalnych strzelano do gornikow i tajniacy weszli do redakcji ''WPROST'' żeby zdobyc kompromitujące tasmy pokazujące tuskowy nierząd.
Janek bury
2020-07-10 19:27:35
Jak do tej pory najlepszy prezydent po 1990 roku.Jedyne zastrzeżenia to ,ze nie zrobil wetując ustawy porządku z ''nadzyczajna kasta'',która wypowiedziała wojne państwu polskiemu.
Alex
2020-07-10 19:13:21
Rafał Trzaskowski jest gwarantem, że niszczenie polskiego sądownictwa zostanie przerwane. Zostanie też przywrócony rozdział funkcji prokuratura generalnego od ministra sprawiedliwości i skończy się dyktatorską samowola Ziobry.
św.Antoni
2020-07-10 19:13:00
Chwalebna to rzecz być Miłosiernym.Przeciwników politycznych trzeba jednak zwalczać.Nie rzuca się pereł przed wieprze.Lemingi nie rozumieją historii oraz zagrożenia.Dla nich pan Kaczyński dzieli Naród.Prawda jest taka, że na mąkę bierze się ziarno.Lemingi co najwyżej reprezentujecie paszę dla inwentarza.Pożyteczni idioci.Ja również przez ok. 20 lat byłem Lemingiem.Pytałem szwagra, czemu mnie tak nazywa ?. Przy flaszce wyjaśnił mi bardzo wiele.Od ponad 10- ciu lat wróciłem do Kościoła i się " nawróciłem " .Lemingom życzę podobnej drogi.Inaczej POLSKA przepadnie.Zaleje nas muzułmańska rasa, którą Trzaskowski ochoczo wpuści do Polski.
Dlaczego ???
2020-07-10 19:07:25
Ja to wszystko rozumiem , walka polityczna itd. Ale , dlaczego Trzaskowski chce , razem z ideologami LGBT , zniszczyć moralnie nasze dzieci w wieku przedszkolnym eksperymentami seksualnymi. To barbarzyństwo !
FIGO
2020-07-10 19:00:53
Widzisz Duda, zawetowałeś ustawę o Sądach.Teraz Hydra łeb podnosi.Mówił Ci Trener Kaczyński strzelaj do bramki.I co ? teraz się k...wa męczysz z tymi Wyborami.Następna miękka dupa to Gowin. Masz przewagę , to wygrywaj, a nie się pieścisz.Tym razem jeszcze na Ciebie zagłosuję,ale to ostatni raz.
@Antoni
2020-07-10 18:24:07
Antoś, dzbanie, z jakiej studni czerpiesz te swoje "mądrości"?
Antoni
2020-07-10 18:06:08
Człowiek, który napisał, że Prezydent Duda ma w planie m.in. "program ułaskawień dla pedofilów", powinien strzelić sobie w łeb z tzw. płaskiego, później zapytać żony i dzieci czy dobrze robi i dopiero wtedy nazwany przeze mnie bezmózgowy hejter wrzucić do sieci. Nie widziałem jeszcze, żeby ktoś popierający PiS wypisywał takie farmazony. Już chyba wiecie, że nie możecie z taką "elitą" rządzić Polską. Żenujące.
Zako
2020-07-10 18:05:37
Od sześciu lat działacze PIS powtarzają to samo i cały czas wszystkie ich złe rzeczy wpierają innym, na zasadzie nie ja zabiłem, to zabity kierował moją ręką. Nudne to już jest, ale właśnie na to liczy PIS i jego dodatki, że przestaniemy już zwracać uwagę na ich totalne zakłamanie, manipulacje, indoktrynacje, pogardę dla innych niż oni, propagandę, że uznamy to za normę. Pan Dobrzyński nie jest w stanie wypromować pana Dudy w Szczecinie.
cdn
2020-07-10 18:00:41
Żeby uderzyć w Andrzeja Dude,trzeba klamac i manipulować.Zeby uderzyć w Rafala Trzaskowskiego,wystarczy mowic prawde.
Zak
2020-07-10 17:52:56
Chcecie takiego czlowieka na Prezydenta jak Trzaskowski? Przeciez on wysmiewa sie z Polakow w zywe oczy! Opowiada ze nie byl poslem 4lata temu! Ze bedzie bronil 500+ przed PiS em! Ogarnijcie sie.
Wylicz pan
2020-07-10 17:44:52
...hejterski, malo merytoryczny ton wypowiedzi czlonkow pis z naszego okregu.Zajmujecie sie tym- na co was nie powolalismy glosujac na was.Do roboty- a nie z balonami pelzac po miescie.
Antoni z szafy
2020-07-10 17:43:51
Najlepszy wybór dla dobrzyńskiego. Brudzińskiego, szalabawki Zaremby, jacyny i tym podobnych typow.
Mam dość
2020-07-10 17:37:42
Mam dość kłamst opozycji. Codziennie zmiana poglądów Trzaskowskiego. Chamskich wybrykòw Nitrasa. Nie możemy dopuścić do powrotu rozkładu gospodarki przez KO!
Jakub
2020-07-10 17:37:13
Naszym skromnym patologicznym zdaniem szanowny L.D. powinien zostać królem Polski lub carem Rosji i Polski. To jest tak wybitna postać, że aż słońce Korei Północnej padło. Takich ludzi potrzebuje Szczecin! ba Kraj cały, nawet świat i kosmos nie zmierzony. Czuwaj!
Jan
2020-07-10 17:32:19
Rządy PO PSL SLD: Likwidacja Stoczni,Polmo,Wiskord,Meratronik,Huty,Papierni Skolwin, Selfy i tak dalej. Rządy PiS : Gazoport, pogłębienie toru wodnego do 12,5m, budowa tunelu w Świnoujściu, UratowaniePŻM likwidacja biedy.
Gutek
2020-07-10 17:24:21
Nieźle im się pali pod kuprami bo wiedzą co mają do stracenia.
@serio
2020-07-10 17:24:20
Cofam:)
Ty balon Dobrzyński:
2020-07-10 17:18:45
Słuszna teza , że najlepszy , ale dla was , bo nawet wśród waszych działaczy słychać głosy ,że albo będziemy rządzić ,albo pójdziemy siedzieć :))) Czekam na to drugie rozwiązanie...
@ Wygrana Trzaskowskiego to :
2020-07-10 17:15:54
Nie świeciło słońce , ale ty masz rozum "przegrzany" przez takie tuzy intelektu i hejtu jak Matołecki, którego nawet Covid 19 pokory nie nauczył.
Serio?
2020-07-10 16:57:15
Kurier- jaja sobie robisz?Nadgorliwie cenzurujesz wpisy antypis?
@wygrana Trzaskowskiego
2020-07-10 16:55:29
Manipulujesz.Sam w to nie wierzac- wciskasz na sile brednie innym.Tacy jak ty reprezentanci pisu- zasluguja na poteznego prztyczka.Brak szacunku dla ludzi- traktujesz ich jak mieso armatnie:((((
czytam
2020-07-10 16:46:14
A kiedy odbea sie wybory MISS POLONIA ? Może wcale - koronaświrus, upadek Polski jako państwa po włączeniu do szeregu kolonii brukselskich ?
itd
2020-07-10 16:44:48
Nitras przedawkowaL,KOPERTOWICZ wycofany ,żeby nie był kojarzony z teczowym Rafalem.Rafal ciagnie resztkami sil ale nie chce przedawkować ,bylaby poruta na sam koniec.
FRANEK
2020-07-10 16:43:23
Dla dobra POLSKI i POLAKÓW niech wygra TRZASKOWSKI. Tego MU życzymy
@Wolne miasto
2020-07-10 16:42:22
Wolne ? W jakim sensie ?Wstyd Ci ? I słusznie , bo bzdury wypisałeś .
@Tollo
2020-07-10 16:40:23
Stracił ? Chyba u Ciebie . Co to jest cyrk obwozny ,zeby jezdził wszędzie - to niewykonalne . Chociaż mógłby , a może nawet powinien .
krotko
2020-07-10 16:39:55
MOJ OBRAZ Z KAMPANI TO NARCYZ TRZASKOWSKI SYN TW""JUSTYNY"" NAPRAWIAJACY TASMA KLEJACA SZYBE W DRZWIACH>to leser i nieudacznik .Akcja z celebryta tvn holownia była PO TO ZEBY DUDA NIE WYGRAL WPIERWSZEJ TURZE.
Program Andrzeja Dudy
2020-07-10 16:36:07
1) Wyprowadzenie Polski z UE. 2) Obniżka cen na musztardę i podpaski. 3) Program ułaskawień dla pedofilów.
Wygrana Trzaskowskiego to :
2020-07-10 16:03:45
Wygrana Trzaskowskiego to : 1) Wprowadzenie ideologicznej lewackiej karty LGBT w całej Polsce , czyli nauka onanizowania się dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych oraz zakładanie sukienek chłopcom. To deprawacja naszych dzieci 2) Kluczowe decyzje polskich spraw będzie konsultował w Berlinie i Paryżu , a nie w Warszawie. Niemcy nie popierają polskich lewaków za darmo. Chcą rewanżu.3) Spłacanie długu żydowsko-lewackiemu miliarderowi Sorosowi , który zainwestował w Trzaskowskiego ponad milion dolarów ( stypendium w Oxfordzie). Tylko co będzie musiał zrobić w zamian ? 4) Zwrot żydowskim organizacjom w USA setek miliardów dolarów (Ustawa 447) za rzekome zbrodnie Polaków w czasie wojny. Mówi się o przekazaniu Żydom tysięcy hektarów lasów na Mazowszu i Podlasiu. Trzaskowski w kampanii wyborczej odmówił odpowiedzi na pytanie w tej sprawie , czyli będzie się dogadywał z Żydami. 5) Wetowanie wszystkich ustaw prawicowej większości , czyli totalny chaos w Polsce ku radości Berlina i Moskwy. 6) Dawanie tytułów profesorskich i Orderów Orła Białego lewackim i antypolskim durniom.
filipzkonopi
2020-07-10 15:25:07
Wczoraj na chwilę włączyłem Wiadomości w TVP i nie można było tego zdzierżyć co się tam wyrabiało tzn tej frontalnej nagonki na R.Trzaskowskiego.
OK.2010
2020-07-10 15:14:37
Panie Dobrzyński Pan pomylił PO z PIS i sam Pan o tym dobrze wie.
Jb
2020-07-10 15:11:18
Prawda panie pośle. To co zrobił Prezydent Duda i PiS przez ostatnie 5 lat to niemalże skok cywilizacyjny. Każdego roku wzrost gospodarczy to średnio 4 %, czyli 20 % za cały okres kadencji prezydenta A.Dudy. Tak trzymać i nie po puszczać. Nieudaczników czyli R. Trzaskowskiego nie można dopuścić do władzy.
mdm
2020-07-10 14:59:47
L. Dobrzyński zaznaczył też, że kampania prowadzona przez prezydenta Andrzeja Dudę i Prawo i Sprawiedliwość była bardzo owocna i merytoryczna, szczególnie w tzw. państwowych mediach. Aż się rzygać od niej chce....
Ole ole
2020-07-10 14:58:19
Dobrzynski,Matecki,Brudzinski,Jacyna- delikatny zapach konwaliowych bukietow.
Tyle tego
2020-07-10 14:56:29
Przypomnijmy, że przez ostatnie 5 lat wprowadzono m.in.: podatek bankowy, tzw. daninę solidarnościową, opłatę emisyjną (od paliw), podatek od nieruchomości komercyjnych, opłatę wodną, utrzymanie podniesionych stawek VAT, podwyżkę akcyzy na alkohol i papierosy, ograniczenie liniowego PIT-u, obniżenie (lub likwidacja) kwoty wolnej od podatku dla lepiej zarabiających podatników. Wszystkie te obciążenia fiskalne w mniejszym bądź większym stopniu ostatecznie zostały przerzucone na konsumenta w postaci wyższych cen towarów i usług. W drodze jest jeszcze podatek handlowy, cukrowy i od serwisów VOD. Ten ostatni wszedł w życie tego samego dnia, gdy prezydent Duda chwalił się obniżaniem podatków. Dodajmy do tego coraz to nowe uprawnienia dla coraz to bardziej represyjnego aparatu skarbowego – wszystko to przeszło przez biurko prezydenta Andrzeja Dudy bez sprzeciwu ze strony głowy państwa.
Lesna
2020-07-10 14:52:03
To sciema dla ciezko myslacych,panie Dobrzynski.Pan i reszta ' celebryckich' dzialaczy i zwolennikow pisu z naszego okregu- ma interes w takim zamylaniu.Tu chodzi o wasze "polityczne istnienie".Traktujecie ludzi jak idiotow,bez wlasnego zdania ,bez refleksji i zdolnosci obserwacji.Piewcy pisu- tacy jak pan,pan Brudzinski,Matecki,pani Jacyna- to przyklad tego- czego nie powinno byc w polityce ' na wysokim C'- (skorzystam z zartu prezydenta').Brutalna,chamska, ordynarna- to wasza metoda- latwa do przesledzenia .Lokalnie - bez wiekszych interesow politycznych-wyglada to tak samo.Bo maja od was przyklad i przyzwolenie.Ciekawa opcja zycia- wykreowac " takiegosamegobylejakiego" i sie z tego cieszyc!
ubawiony
2020-07-10 14:31:22
To tak jakby Jaruzelski i PZPR skarżyli się na brutalną kampanię w 1989 roku. Przejrzyj na oczy. PiS to tacy sami szkodnicy jak kiedyś komuniści.
Jaq
2020-07-10 14:22:18
Mamy dość Trzaskowskiego!
same kłamstwa
2020-07-10 13:58:01
Stoczni nie ma, promu nie ma, tunelu pod Świną nie ma. Są tylko niespełnione obietnice Dudy sprzed 5 lat.
Antoni
2020-07-10 13:55:50
Wiadomo. Miesiącami opozycyjne KO podważało wydajność środków na programy społeczne, a teraz Pan Rafał z żoną chcą fundować 200 zł dla każdej matki na emeryturze do dziecka. Program szacowany na podobne finansowanie co 500+. Drodzy wyborcy, proszę napisać jeżeli w ogóle tym się interesujecie, kiedy Pan Rafał kłamał, a może nie znali wtedy rządzący własnego budżetu? To nie jest trudne pytanie, a chciałbym teraz ja wiedzieć czy nas stać? Z góry przepraszam, że nie wpasowałem się z hejtem i nikogo nie wyzwałem...
ed
2020-07-10 13:51:13
Panie Dobrzyński, zniszczyliście Polskę, działaliście jak komuniści, a teraz płacz na brutalną kampanię. Sami sobie zgotowaliście ten los, kłamiąc i dbając wyłącznie o własne kieszenie i posady. Powinniście zniknąć na zawsze z polityki.
Śmiechu warte
2020-07-10 13:35:47
I po co ta gadka
Wolne Miasto Szczecin
2020-07-10 13:27:54
Duda to najgorszy z możliwych wyborów kandydata na Prezydenta RP.Wstyd mi że ktoś taki ma czelność zabiegać o reelekcję mając w perspektywie Trybunał Stanu.Rządy reżimowej władzy PiS i łamania przez nich Konstytucji muszą się skończyć.Aby tak się stało i Polska odzyskała wolność i wyszła spod zaborów PiS trzeba kochani pójść na wybory i oddać głos uniemożliwiając mu dalsze sprawowanie dyktatu jednej partii.
ehh
2020-07-10 13:17:42
Skoro ktoś nie może zwyciężyć uczciwie, to liczy na to, że uda mu się chamstwem, fake news'ami, a nawet agresją fizyczną, co oglądaliśmy podczas relacji z wieców, czy zakłamywaniem rzeczywistości
śródmieście
2020-07-10 13:12:31
To oczywisty fakt ale trzeba go potwierdzać by nie dać się zwieść fejkowej propagandzie
Tollo
2020-07-10 13:10:24
Przykro nam że prezydent nie przyjechał do Szczecina. Dużo stracił.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ