Poniedziałek 24 stycznia 2022r. 
REKLAMA

PiS uskrzydlony wynikiem prezydenta Dudy

Data publikacji: 2020-06-28 21:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-29 20:48
PiS uskrzydlony wynikiem prezydenta Dudy
 

Szczecińscy działacze Prawa i Sprawiedliwości wygraną prezydenta Andrzeja Dudy w I turze (41,8% poparcia) przyjęli z ogromnym entuzjazmem. Odśpiewali mu "Sto lat".

- Główny konkurent Andrzeja Dudy ma sporo do nadrobienia - ocenił poseł Leszek Dobrzyński. - Klęskę poniósł "pan tygrys" oraz kandydat lewicy pan Biedroń. To wyniki poniżej wszelkich oczekiwań. Widać, że Trzaskowski wessał ich elektorat. Kłania się zarówno cała kampania, jaki i wcześniejsza Koalicja Obywatelska, niebezpieczne związki, jakie te partie utrzymywały.

Dobrzyński zapowiedział ciężką pracę na rzecz wygranej Dudy w drugiej turze i dodał, że demokracja świetnie działa w Polsce, skoro odnotowaliśmy tak wysoką frekwencję. Według niego frekwencja wynika z tego, że Polacy mają poczucie, że ich głos ma znaczenie.

- Od opozycji spodziewam się zwielokrotnienia bardzo brutalnego, agresywnego, ordynarnego ataku, z jakim mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach - stwierdził.

Przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku zachodniopomorskim Małgorzata Jacyna-Witt  powiedziała, że wynik Dudy uskrzydlił sympatyków i działaczy prawicy. Dlatego należy spodziewać się po nich jeszcze większego zaangażowania. Pytana o to, jakiego wyniku wyborów spodziewa się w Szczecinie, powiedziała tak: "Szczecin był zawsze liberalny w swoich wyborach, stąd Andrzej Duda zyskuje tutaj mniej głosów. Z drugiej strony myślę, że wyborcy potrafią też liczyć. Liczyć pieniądze i własny poziom życia. Jeżeli zyskujemy, jeżeli przez pięć lat nam się polepszyło, to dlaczego nie poprzeć tych, którzy do tego doprowadzili?".

Przewodnicząca odniosła się również od ciepłych słów prezydenta Dudy o lewicy.

- Istnieje bardzo wiele punktów wspólnych. Przede wszystkim dbałość o człowieka i zabiegania o poprawę bytu Polaków. To było przede wszystkim odwołanie do pana Jana Śpiewaka z Warszawy, który tak dzielnie walczy w interesie mieszkańców, został przez prezydenta ułaskawiony i który ma absolutnie lewicowe podejście do spraw mieszkańców - stwierdziła. ©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dla przypomnienia ktoś im na ich lepkie łapy patrzeć musi!!
2020-06-29 20:33:58
PIS udowodnił jedno przez ostatnie lata .... Nominacje polityczne - bez konkursu , bez fachowości , czasami i bez wykształcenia zawodowego - prowadzą do kłopotów państwowej branży stoczniowej.... Nauta , Stocznia Marynarki Wojennej , Stocznia Gdańska czy Stocznia Szczecińska i Gryfia - wszystkie z kłopotami !!! . W Szczecinie wyrzucano tych dobrych ( np Pani Hańć i Pan Porzycki z Gryfii - za tą decyzją stał chyba Pan Zaremba... ???) czy tych którzy chcieli pomóc ( np fachowcy ex Porta Holding) - i politycy mówili "figa" .... Do Stoczni Szczecińskiej powołano prezesów gdzieś z południa Polski bez doświadczenia stoczniowego ... a Pani Małgorzata J-Wit uznała że to na dzierżawach przemysł można odnowić.... blokując rozwój kierowanej stoczni .... bo to nie ich projekty .... bo prom blokuje największy dok na 3 lata .... a jedyny "stateczek" (ten pokazywany w telewizjach posklejany taśmami) to jedyny projekt - którego poprawki kosztowały drugie tyle .... a szczecińskie firmy państwowe budują statki śródlądowe w gdańskich stoczniach prywatnych ...doszło do absurdu a politycy nadal mówią że Tusk rozwalił nasz przemysł - nie mówiąc o katarskich zapędach (zapominając że sami rozwalili Stocznie Gdańska - sprowadzając szemrany kapitał ukraiński , nie mówiąc o braku rezultatów "naprawczych" za ostatnie 6 lat) . Spójrzmy na prywatny przemysł Gdańska i Gdyni / gigantyczna zazdrość .... niesłychany rozwój , ponad 80% przychodów polskiej branży stoczniowej , praca ciągła na 3 zmiany , brak związków zawodowych (tak jak u nas) , nagrody na całym świecie , mmarka ,.... powody "FACHOWSCY" i "BRAK NOMINACJI POLITYCZNYCH" ..nawet armia polska zleciła budowę statków niepaństwowym stoczniom - chyba się sama przyznając , że poszli za daleko w "psuciu" tego co państwowe . Uczmy się ....
Polacy mówią
2020-06-29 18:20:51
kto Polskę kocha i szanuje ten na Andrzeja Dudę głosuje !!!
@Wawrzek
2020-06-29 16:55:12
Ściskam pana dłoń.To wielka przyjemność wiedzieć że tu mieszkają ludzie myślący o Polakach i ojczyźnie.Polityka to moc sprawiania że plany i obietnice stają się faktami. Trzaskopodobni to tylko hologramy które nagrywa ktoś inny.Mają określoną rolę do odegrania a potem gasną.Nie są bytami rzeczywistymi i sprawczymi.Mówiąc ogólne formułki i ograne chwyty retoryczne czują się jak w kagańcu.Dopiero gdy się wkurzają ( a robią to co raz częściej) zza kagańca poprawności widać krwiożercze kły oszalałego liberalizmu podlanego dobrą kreską.
Wawrzek
2020-06-29 15:34:14
Cały PIS do roboty!!!, Pomorze i Pomorze Zachodnie czeka na pilny plan odbudowy po zniszczeniach dokonanych przez rządy Buzka, Tuska,Pawlaka, Kamysza. Ludzie muszą mieć przedłożony konkretny plan działań naprawczych jeżeli chcecie istnieć w polityce. Głosowanie na tym terenie jest dla was poważnym ostrzeżeniem nie można dalej pozwalać na germanizację Regionu i czynienie z niego niemieckiej Kolonii. Prezydencie Duda tu trzeba przyjechać z Rządem i gotowym planem- a jest już tylko 10 dni na to. Tu Państwo Polskie które pozwoliło na zniszczenia swoimi urzędnikami musi odbudować gospodarkę ze zniszczeń a Polakom stworzyć miejsca pracy w Polsce a nie w Niemczech. Tu trzeba programu budowy mieszkań dla młodych małżeństw tak by były możliwe dla nich do nabycia. Czas odejść od programu dla Kamieniczników Polacy muszą mieć własne mieszkania by ich znowu nie palono żywcem jak w Warszawie za rządów Waltz i Trzaskowskiego.
działacz PIS I kadencji
2020-06-29 13:43:51
Ten kupiony naród musi poczuć czas "nierządu PIS" na własnej skórze,aby otrzeźwiał.To nastąpi już jesienią... Szkoda ,że mamy tak słabo ekonomicznie wyedukowane społeczeństwo ,które wierzy populistom .
Brutalny,agresywny,ordynarny
2020-06-29 12:59:24
Mijalam dzisiaj zerwany baner Trzaskowskiego( mam nadzieje,ze wlasciciel posesji ma kamere)- powieszony przed wyborami.Po sasiedzku -spokojnie,od kilku miesiecy wisi baner Dudy.Dopowiedziec o czym to swiadczy- czy zwolennicy pis sami do tego dojda?
uwolnić energię Polaków
2020-06-29 12:34:13
Duda jest już od wczorajszego wieczora w trasie a Trzaskowski jeszcze się nie obudził.Wiadomo kto wygra ten wyścig
skrzydlate myśli
2020-06-29 11:51:10
Kto w Kurierze daje takie głupie tytuły relacji prasowych,jak na przykład eksplozja mobilizacji czy uskrzydlony PiS. PiS nie jest uskrzydlony tylko ma programowo zapieprzać by nie zepsuć dobrej zmiany.Tamci aż przebierają nóżkami i trą spocone rączki by znowu niudacznikowo rządzić imposybilizmem.Mało przepłacaliśmy za rosyjski gaz z powodu ich kontraktów?Mało dziurawy był budżet za ich rządów po 50 mld rok w rok?Nie uskrzydlać się tylko zapieprzać na rzecz najlepszego kandydata jakim jest Duda.Sprawdził się i jest lubiany przez Polaków. No i jest wolny od nałogów a szczególnie jednego
Witt
2020-06-29 11:11:54
Niestrudzona golebica z naszego regionu(((
@Robotnicy
2020-06-29 11:02:49
Udal sie ten zarcik.Cala rodzina co chwile wybucha smiechem po przeczytaniu;).
telewidz
2020-06-29 10:49:04
Oczywiście oglądali ogłoszenie wyników na TVN
@Gwiazda
2020-06-29 10:33:43
Wystarczy przesledzic wpisy Jacyny,zeby zobaczyc " jezyk milosci i szacunku" do przeciwnika.
Cytujac koguta....
2020-06-29 09:51:39
Pani Witt rozlozyla ogon pawi...
Robotnicy
2020-06-29 09:41:55
Czas wziąć się do roboty,zakasać rękawy.Zachodniopomorskie nie zasługuje na nieudaczników z PO trzeba do siebie przekonać wyborców regionu poprzez ciężką pracę u podstaw ze społeczeństwem.Pokazać trzeba efekty dobrego rządzenia,szczelniejszy budżet i inwestycje w regionie.No i przede wszystkim zatrzymać tej hejt tych ludzi,którzy na każdym kroku obrażają innych.Tolerancja to słowo obce w ich języku niestety.Pokażmy więc że może być inaczej,niech nie usypia nas zwycięstwo dobrego kandydata na miarę 45% nad słabym i nieprzygotowanym merytorycznie rywalem.Musimy być lepsi w każdym calu,pokazywać ich bezideowość i brak programu.Bo chyba koryto+ to nie program tylko charakter
Gwiazda
2020-06-29 09:19:44
Wielu ludzi od głosowania na kandydatów PO odstręcza ich agresywny język.Ciągle coś krytykują obrażają znieważają wręcz ujadają i się tym podniecają.Teraz przegraną Trzaskowskiego tak są załamani że znowu hejtują.Nie mogą się wziąć do jakiejś uczciwej pracy?
SromotnikBezwstydny
2020-06-29 08:43:46
Małgorzata Jajcyna-Wittkowa, prezeska "stoczni" szczecińskiej tak się cieszy , jakby dudek przypłynął tu na jej l o d o ł a ma c z u PUMA !!! A ten cienkopis, tylko gada, gada i urządza slalomy narciarskie dla siebie za nasze podatki!!! Jest tak pracowity jak jajcyna !!!
wyPAD 2020
2020-06-29 08:13:15
widać, że się im powodzi.. ryje jakby ich osy pokąsały...
kryspin
2020-06-29 07:33:10
a pis z czego się cieszy przecież to oczywista porażka, w państwie dobrobytu prezydent nie wygrywa w i tirze przeważająca ilością głosów, no tak idea pis przekuć porażkę w sukces.
elektorat Pomorzan
2020-06-29 07:11:20
jak widzimy relację z Warszawy ze sztabu PO to widzimy bardzo duże szanse na reelekcję bardzo dobrego prezydenta Andrzeja Dudy.Za Trzaskowskim stały tuzy inżynierii politycznej PO ze Szczecina czyli S.Nitras i T.Grodzki.Spin doktorzy na miarę współczesnej geopolityki doprowadziliby nawet Saharę do braku piasku.Wystarczy przypomnieć cofanie na autostradzie i zadłużenie szpitala na ponad 90 mln co marszałka Geblewicza strasznie zmartwiło.Elektorat Pomorzan także cieszyły bardzo błyszczące oczy uczestników spotkania.To dobrze wróży w zakresie rozeznania rzeczywistości.Przez następne 12 dni elektorat Pomorzan będzie pytał się o program i kompetencje kandydata Trzaskowskiego zwłaszcza w kontekście zarządzania miastem. Komunikacja autobusowa w Warszawie powinna pójść do przeglądu opinii publicznej jako stwarzająca potencjalne niebezpieczeństwo ruchu drogowego.Mamy problemy ze zrzutami ścieków mamy aferę reprywatyzacyjną.Ster prezydentury musimy oddać kompetentnym ludziom a nie amatorom o błyszczących oczach.
Tylko Trzaskowski. Głosujcie sercem !
2020-06-28 23:21:54
- i kiszką stolcową! Ma już program "czosnowski"? Napisz i wyjaśnij.
do Robotnika
2020-06-28 23:14:38
- skomlałeś jak "władza ludowa" PO_dniosła cenę cukru w czerwcu czy jeszcze skakałeś z jajka na jajko?
#Uskrzydleni ?
2020-06-28 23:14:26
Ha, ha, ha ! Przecież to porażka PIS w Szczecinie ! 35% poparcia dla Dudy ? Tylko na tyle ich stać ! W Szczecinie część PIS (dawni działacze UW) weszli w ciche układy z PO i SLD w sprawie obsady spółek skarbu państwa w Szczecinie i to ich najbardziej interesuje. Kłamią w żywe oczy, manipulują, oszukują społeczeństwo! Interesuje ich tylko układzik, niezła kaska z kilku źródeł (np. rady nadzorcze), a społeczeństwo mają gdzieś! Lansik na zdjęciach, że cokolwiek robią, rozdadzą parę ulotek i jakoś leci. Nie dajcie się oszukiwać, nie wierzcie im ! Tylko Trzaskowski. Głosujcie sercem !
Staszek Gie do czytam-a
2020-06-28 23:03:55
- chciałbyś aby ci, którzy nie mogli "ukraść pierwszego miliona" i ci którym "wygrywacz w TotoLotka" obiecał "PO sto milionów" i "OTAKE" zdychyli z głodu w byłych PGR_ach? PO tym ludziom zaoferowali "demokrację liberelną"-kapitalizm, czyli "rozsądną politykę" i "PO_mnażanie zasobów".
Robotnik
2020-06-28 22:31:54
Niestety ten kraj utrzymują ludzie którzy pracują a nie osoby żyjące na garnuszku tego panstwa...PAN tego nie widział przez piec lat więc druga kadencja mu się nie należy....
wit
2020-06-28 22:24:32
nie pokazujcie wiecej tego dobrzynskiego ,poniewaz obiadu nie moge zjesc.
Henio
2020-06-28 22:18:47
Brawo,Czaskowski na wakacje z Nitrasem
Kara
2020-06-28 21:56:52
To się nazywa przestrzeganie zasad sanitarnych - dowód dla GIS na fotce. Czas na kary. Ludzi a autobusach i tramwajach to łatwo się karze a politycy są lepsi?
czytam
2020-06-28 21:51:03
PiS jest prawicą owszem w kwestiach , ujmując to najogólniej - patriotycznych / tradycja , ojczyzna , rodzina / . Natomiast w kwestiach ekonomicznych jest socjalistyczny / socjalizm państwowy ?/ . Może mu wystarczy pieniędzy do rozdawania i obiecywania . Czy taka polityka jest rozsądna ? A gdzie rozwój osobisty , gdzie oszczędzanie , gdzie pomnażanie zasobów ? Gdzie wysiłek i praca z jej owocami . Przecież państwo DA .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA