Środa 30 listopada 2022r. 
REKLAMA

Radiowozy, awanse i sztandar [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2018-07-25 19:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:16
Radiowozy, awanse i sztandar
 

Przekazanie sztandaru stargardzkim policjantom, zasadzenie „Dębu pamięci" dla uhonorowania Juliana Onyszkiewicza, uroczysta msza św. oraz wręczenie medali i awansów na wyższe stopnie służbowe - oto elementy wojewódzkich obchodów Święta Policji, zorganizowanych w środę w Stargardzie.

W akademii na Rynku Staromiejskim, oprócz regionalnych parlamentarzystów, samorządowców, reprezentantów rozmaitych służb, duchowieństwa, gości z Meklemburgii i Brandenburgii, uczestniczyli również minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, komendant główny policji gen.insp. Jarosław Szymczyk oraz komendant wojewódzkiej policji w Szczecinie gen.insp. Jacek Cegieła.

Obchody święta zachodniopomorskiego garnizonu rozpoczęło zasadzenie przed komendą przy ul. Warszawskiej „Dębu pamięci" dla uhonorowania starszego przodownika Policji Państwowej Juliana Onyszkiewicza. Po tej uroczystości w kolegiacie NMP odprawiono mszę św. w intencji zachodniopomorskiej Policji, a później na Rynku Staromiejskim rozpoczął się apel, w trakcie którego policjantom ze stargardzkiej KPP przekazano sztandar. W honorowym komitecie fundatorów sztandaru znaleźli się samorządowcy ze stargardzkiego powiatu, miasta i wszystkich gmin, policyjni emeryci oraz reprezentanci NSZZ Policjantów. Po poświęceniu flagi i wbiciu na jej drzewcu pamiątkowych gwoździ, minister spraw wewnętrznych i administracji J. Brudziński odebrał ją z rąk starosty Iwony Wiśniewskiej i przekazał ją szefowi stargardzkiej KPP insp. Robertowi Nowakowi, a on - funkcjonariuszom jednostki.

- Sztandar dla Komendy Policji w Stargardzie to podziękowanie za sumienną i rzetelną służbę - przyznaje gen.insp. Jacek Cegieła, szef zachodniopomorskiego garnizonu. - To wyraz wielkiego zaufania społeczeństwa, ale i zobowiązanie do pełnienia solidnie naszych obowiązków. Jest to również dowód, iż przyjęte kierunki naszych działań przynoszą wymierny efekt.

Film: Policja Zachodniopomorska

Za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków, długoletnią służbę oraz zasługi dla policji niektórym zachodniopomorskim funkcjonariuszom wręczono medale. Przyznano również awanse na wyższe stopnie służbowe: 24 policjantom - w korpusie oficerów starszych, 63 - w korpusie oficerów młodszych oraz 1095 funkcjonariuszom - w korpusach aspirantów i podoficerów. Do jednostek w Myśliborzu, Kamieniu Pomorskim i Gryficach trafiły nieoznakowane osobowe bmw, a po powiatach: drawskim, łobeskim, gryfickim, białogardzkim i pyrzyckim jeździć będą nowocześnie wyposażone radiowozy Kia Ceed.

- Jest to dla mnie dzień szczególny, bo mam zaszczyt i honor w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz w dziewięćdziesiątą dziewiątą rocznicę powstania Policji Państwowej uczestniczyć w tych uroczystościach, w tym niezwykle pięknym i wyjątkowym mieście, jakim jest Stargard - podkreślił szef MSWiA Joachim Brudziński. - Wszyscy mieszkańcy dużych aglomeracji i mniejszych miejscowości mają takie samo prawo do poczucia bezpieczeństwa, a wy je im zapewniacie, za co dziękuję. Spór polityczny jest istotą każdej demokracji. To, że się spieramy, to nic nadzwyczajnego, ale nigdy ten spór nie powinien przekładać się na ataki wobec funkcjonariuszy za to, że wypełniają swoje obowiązki. Apeluję więc o powstrzymanie nieroztropnych ataków na policjantów, broniących bezpieczeństwa protestujących.

Po uroczystym apelu na Rynku Staromiejskim rozpoczął się festyn, w trakcie którego prezentowano m.in. sprzęt policyjny, konie i psy służbowe, symulator dachowania, robot pirotechniczny, sposoby udzielania pierwszej pomocy oraz policyjne maskotki. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Na zdjęciu: Uroczysty apel na Rynku Staromiejskim w Stargardzie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PIS
2018-07-26 13:43:31
To już tak biedna jest policja że ich nie stać na świętowanie w Szczecinie ?
Stefan
2018-07-25 20:46:37
"Sztandar dla Komendy Policji w Stargardzie to podziękowanie za sumienną i rzetelną służbę - przyznaje gen.insp. Jacek Cegieła, szef zachodniopomorskiego garnizonu". Hm ... brzuchów raczej sztandarem nie napełnią, a sumienna i rzetelna służba czy jest możliwa w sytuacji gdy od 2011 roku do Policji można przyjmować sprawców wykroczeń, tj. złodziei towarów niskiej (do 400 zł) wartości, ekshibicjonistów, piratów drogowych, "producentów" wytrychów dla włamywaczy, etc. ? Wątpliwe.
vik
2018-07-25 20:42:42
A co świętować w obliczu zapaści?
Emeryt
2018-07-25 20:18:03
Odszedłem w lutym po 25 latach służby i nigdy nie dostałem żadnego medalu. Jak patrze na tych co 20lat służby nie mają a cała pierś w medalach to myślę,że dobrze zrobiłem odchodząc.
Gienio
2018-07-25 20:05:38
Ciekawe która komenda dostała jako nowe, to rozbite stargardzkie BMW? Chyba zdążyli wyklepać do święta?
;////
2018-07-25 19:59:06
A te Kia to nowe czy "odpicowane" ;-),a gdzie konfetti i kunie ? skandal !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA