Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

W Legionowie rozpoczęły się główne obchody święta policji

Data publikacji: 2017-07-23 13:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-23 13:43
W Legionowie rozpoczęły się główne obchody święta policji
 

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozpoczęły się w niedzielę centralne obchody z okazji święta policji. W uroczystości uczestniczy m.in. prezydent Andrzej Duda oraz szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Wręczone zostaną nominacje generalskie.

Na stopień nadinspektora policji prezydent mianował komendanta wojewódzkiego w Lublinie insp. Pawła Dobrodzieja oraz komendanta wojewódzkiego w Katowicach insp. Krzysztofa Justyńskiego.

Odbędzie się również promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i ślubowanie nowo przyjętych stołecznych funkcjonariuszy. Laureatom konkursu "Policjant, który mi pomógł" zostaną wręczone wyróżnienia. Uroczystości zakończy defilada pododdziałów policji.

Święto policji przypada 24 lipca; tego dnia w 1919 roku Sejm przyjął ustawę o Policji Państwowej. Po wojnie - 7 października 1944 r. - Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego formalnie powołał Milicję Obywatelską, która faktycznie istniała już od dwóch miesięcy na terenach zajętych przez Armię Czerwoną. 6 kwietnia 1990 roku Sejm rozwiązał MO, a na jej miejsce powołał policję.

Obecnie w policji służy w ponad 100 tys. funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

(pap)

Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ