Sobota 04 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Rada Adwokacka przyjęła przeprosiny Dariusza Mateckiego

Data publikacji: 2019-09-04 20:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09 14:07
Rada Adwokacka przyjęła przeprosiny Dariusza Mateckiego
 

Szczecińscy adwokaci przyjęli przeprosiny Dariusza Mateckiego. Nie podejmą więc żadnych kroków prawnych przeciwko radnemu Prawa i Sprawiedliwości.

Czyli sprawy nie ma. Adwokaci na posiedzeniu Okręgowej Rady Adwokackiej zdecydowali, że przeprosiny Dariusza Mateckiego wyrażone na jego ubiegłotygodniowej konferencji prasowej ich satysfakcjonują. Nie złożą więc pozwu w sądzie i nie zawiadomią prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez szczecińskiego radnego.

O zamieszaniu wokół słów Dariusza Mateckiego pisaliśmy już w „Kurierze”. Przypomnijmy jedynie, że radny z klubu PiS „broniąc Kościoła przed atakiem feministek” zaapelował, by organizatorzy akcji Baby Shoes Remember (polegającej na wieszaniu przed świątyniami dziecięcych bucików z kirem – co ma upamiętnić dramaty ofiar księży pedofilów) robili podobne happeningi pod siedzibami adwokatury i Związku Nauczycielstwa Polskiego. „W tych instytucjach zdarzają się pedofile równie często co w Kościele katolickim” – stwierdził wówczas.

Słowa o pedofilach w adwokaturze sprowokowały dziekana Szczecińskiej Izby Adwokackiej Włodzimierza Łyczywka do zabrania głosu. W imieniu SIA zażądał od radnego Mateckiego publicznych przeprosin, bo… były nieprawdziwe.

– A w związku z tym naruszają zaufanie społeczeństwa do kilkudziesięciotysięcznej rzeszy polskich adwokatów – podkreślił dziekan SIA.

Po stanowczej reakcji prawników, radny przeprosił wszystkich, którzy poczuli się urażeni jego wypowiedzią, „również szczecińskich adwokatów”. Nie będzie więc zapowiadanego postępowania w tej sprawie. ©℗ 

(lw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

rot
2019-09-06 11:28:42
"A w związku z tym naruszają zaufanie społeczeństwa do kilkudziesięciotysięcznej rzeszy polskich adwokatów – podkreślił dziekan SIA." To byłoby śmieszne gdyby nie był żałosne, zaufanie do adwokatów, śmiech na sali. A co w sprawach samych adwokatów, którzy zachowują się haniebnie? Zresztą Matecki powiedział prawdę, adwokaci nie są świętymi i za uszami mają więcej niż bandyci których bronią. Jak tak gwałtownie się bronią, to widocznie Matecki trafił celnie.
fido
2019-09-05 15:23:01
Matecki to jest zwykła szuja, po co o nim pisać
Zastraszanie
2019-09-05 12:49:34
Ci rzekomo pokrzywdzeni adwokaci dobrze wiedzą, że by przegrali. Problem jest jednak w tym, że Mateckiemu szkoda jest marnować czasu na wieloletnie sądzenie się i użeranie, tłumaczenie że nie jest się wielbłądem. Dlatego dla świętego spokoju przeprosił. Nie zmienia to faktu, że było to zwykłe zastraszenie i publiczne napiętnowanie Mateckiego przez tych upolitycznionych adwokatów, którzy od razu rozpętali aferę w mediach. Pamiętajcie, nigdy nie krytykujcie żadnych adwokatów, bo pożałujecie tego, nawet jeśli ci adwokaci nie mają racji. Taka płynie z tego nauka.
Szkoda
2019-09-05 06:52:59
Człowiek, który przeprasza, przyznaje się do błędu, że mówi, co mu ślina na język przyniesie. W polityce nie ma miejsca na takie rzeczy, bo albo ktoś mówi i do końca trzyma się swoich słów, albo milczy.
Piotr
2019-09-04 23:52:03
Niech zazna łaskę.Będziemy Pana obserwować w dalszych poczynaniach medialnych.
Panie Matecki
2019-09-04 22:48:12
Biorac ze jest pan mlody, to Dobra Rada na przyszlosc... pospiech i w wypowiedziach nie zawsze jest wskazany - gdy ma miejsce "za szybko" !! Nawet, jesli to byly i te z Babsko-Lewicowej "Maniffy"... gdyz pierwszenstwo wypowiedzi mieli Ci... ktorzy poczuli sie ew. "trafieni" !!
Teściowa
2019-09-04 22:37:24
Facet nie skłamał,tylko się przejęzyczył dlatego chłopcy w togach poczuli obrazę
AntyMatecki
2019-09-04 20:58:52
Błąd, powinni oddać sprawę do sądu żeby gość dostał wyrok. To by dopiero był kandydat do Sejmu.
Wielka szkoda...
2019-09-04 20:58:33
Była możliwość "wyrwać chwasta " na wieki . Gdyby to PISiornia miała wybaczyć - niemożliwe !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA