czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rada Adwokacka przyjęła przeprosiny Dariusza Mateckiego

Rada Adwokacka przyjęła przeprosiny Dariusza Mateckiego

Rada Adwokacka przyjęła przeprosiny Dariusza Mateckiego
Data publikacji: 2019-09-04 20:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09 14:07
Wywietleń: 1503 412601

Szczecińscy adwokaci przyjęli przeprosiny Dariusza Mateckiego. Nie podejmą więc żadnych kroków prawnych przeciwko radnemu Prawa i Sprawiedliwości.

Czyli sprawy nie ma. Adwokaci na posiedzeniu Okręgowej Rady Adwokackiej zdecydowali, że przeprosiny Dariusza Mateckiego wyrażone na jego ubiegłotygodniowej konferencji prasowej ich satysfakcjonują. Nie złożą więc pozwu w sądzie i nie zawiadomią prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez szczecińskiego radnego.

O zamieszaniu wokół słów Dariusza Mateckiego pisaliśmy już w „Kurierze”. Przypomnijmy jedynie, że radny z klubu PiS „broniąc Kościoła przed atakiem feministek” zaapelował, by organizatorzy akcji Baby Shoes Remember (polegającej na wieszaniu przed świątyniami dziecięcych bucików z kirem – co ma upamiętnić dramaty ofiar księży pedofilów) robili podobne happeningi pod siedzibami adwokatury i Związku Nauczycielstwa Polskiego. „W tych instytucjach zdarzają się pedofile równie często co w Kościele katolickim” – stwierdził wówczas.

Słowa o pedofilach w adwokaturze sprowokowały dziekana Szczecińskiej Izby Adwokackiej Włodzimierza Łyczywka do zabrania głosu. W imieniu SIA zażądał od radnego Mateckiego publicznych przeprosin, bo… były nieprawdziwe.

– A w związku z tym naruszają zaufanie społeczeństwa do kilkudziesięciotysięcznej rzeszy polskich adwokatów – podkreślił dziekan SIA.

Po stanowczej reakcji prawników, radny przeprosił wszystkich, którzy poczuli się urażeni jego wypowiedzią, „również szczecińskich adwokatów”. Nie będzie więc zapowiadanego postępowania w tej sprawie. ©℗ 

(lw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

rot
"A w związku z tym naruszają zaufanie społeczeństwa do kilkudziesięciotysięcznej rzeszy polskich adwokatów – podkreślił dziekan SIA." To byłoby śmieszne gdyby nie był żałosne, zaufanie do adwokatów, śmiech na sali. A co w sprawach samych adwokatów, którzy zachowują się haniebnie? Zresztą Matecki powiedział prawdę, adwokaci nie są świętymi i za uszami mają więcej niż bandyci których bronią. Jak tak gwałtownie się bronią, to widocznie Matecki trafił celnie.
2019-09-06 11:28:42
fido
Matecki to jest zwykła szuja, po co o nim pisać
2019-09-05 15:23:01
Zastraszanie
Ci rzekomo pokrzywdzeni adwokaci dobrze wiedzą, że by przegrali. Problem jest jednak w tym, że Mateckiemu szkoda jest marnować czasu na wieloletnie sądzenie się i użeranie, tłumaczenie że nie jest się wielbłądem. Dlatego dla świętego spokoju przeprosił. Nie zmienia to faktu, że było to zwykłe zastraszenie i publiczne napiętnowanie Mateckiego przez tych upolitycznionych adwokatów, którzy od razu rozpętali aferę w mediach. Pamiętajcie, nigdy nie krytykujcie żadnych adwokatów, bo pożałujecie tego, nawet jeśli ci adwokaci nie mają racji. Taka płynie z tego nauka.
2019-09-05 12:49:34
Szkoda
Człowiek, który przeprasza, przyznaje się do błędu, że mówi, co mu ślina na język przyniesie. W polityce nie ma miejsca na takie rzeczy, bo albo ktoś mówi i do końca trzyma się swoich słów, albo milczy.
2019-09-05 06:52:59
Piotr
Niech zazna łaskę.Będziemy Pana obserwować w dalszych poczynaniach medialnych.
2019-09-04 23:52:03
Panie Matecki
Biorac ze jest pan mlody, to Dobra Rada na przyszlosc... pospiech i w wypowiedziach nie zawsze jest wskazany - gdy ma miejsce "za szybko" !! Nawet, jesli to byly i te z Babsko-Lewicowej "Maniffy"... gdyz pierwszenstwo wypowiedzi mieli Ci... ktorzy poczuli sie ew. "trafieni" !!
2019-09-04 22:48:12
Teściowa
Facet nie skłamał,tylko się przejęzyczył dlatego chłopcy w togach poczuli obrazę
2019-09-04 22:37:24
AntyMatecki
Błąd, powinni oddać sprawę do sądu żeby gość dostał wyrok. To by dopiero był kandydat do Sejmu.
2019-09-04 20:58:52
Wielka szkoda...
Była możliwość "wyrwać chwasta " na wieki . Gdyby to PISiornia miała wybaczyć - niemożliwe !!
2019-09-04 20:58:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie