sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > „Blog dla Mężczyzn” poczeka na wokandę

„Blog dla Mężczyzn” poczeka na wokandę

„Blog dla Mężczyzn” poczeka na wokandę
Data publikacji: 2019-06-17 20:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:43
Wywietleń: 1060 397615

Sąd Dyscyplinarny Szczecińskiej Izby Adwokackiej nie rozstrzygnął w poniedziałek (17 czerwca), czy mężczyźni są inteligentniejsi od kobiet? Pierwsza rozprawa procesu dwóch adwokatów, którzy na swoim internetowym blogu udowadniali, że tak, została bowiem odroczona. Powód? Jeden z obwinionych był nieobecny.

W poniedziałek w sądzie dyscyplinarnym działającym przy Szczecińskiej Izbie Adwokackiej miało ruszyć postępowanie dotyczące bloga prowadzonego rok temu przez dwóch znanych szczecińskich adwokatów. Zamieszczali w nim swoje wpisy dotyczące relacji męsko-damskich.

Blog miał charakter poradnika. Był pisany dla panów będących w trakcie rozwodu lub dopiero się do niego przymierzających. Zasłużył sobie jednak na miano „skandaliczny", bowiem prowadzący pozwalali sobie w nim na uwagi typu „Mężczyźni są inteligentniejsi od kobiet”, „Małżeństwo dla kobiety to biznes”, „Kobiety (...) są maszynami do rodzenia dzieci" itp.

Zamieszczone w Internecie wypowiedzi obraziły wielu czytelników – szczególnie, co zrozumiałe, kobiety. Sprawą zajęła się szczecińska Rada Adwokacka – uznając go za „godzący w dobre imię Adwokatury”. A rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie przygotowawcze. Terminu następnej wokandy jeszcze nie wyznaczono.

(lw)

Fot. arch.

 

Komentarze

heh
Może i kobiety to kretynki, ale nawet najmądrzejsi i najinteligentniejsi faceci idiocieją na widok ich D.
2019-06-18 17:18:40
@...
feministyczne blogi i fora dla madek istnieją i mają się dobrze i bezkarnie. Tematy wiodące: jak wrobić faceta w przemoc, jak wrobić w molestowanie dziecka, jak wyszarpać jak najwyższe alimenty, jak skutecznie i bezkarnie utrudniać byłemu kontakty z dziećmi. Linków nie podaję by nie robić im reklamy
2019-06-18 16:47:18
sceptyk
A co z doktryną: "cogitationis poenam nemo patitur"? Myślę, że rozkład głupoty pomiędzy płciami jest mniej więcej równy, wszelako z lekkim wskazaniem na prawników.
2019-06-18 12:27:11
Ooo
Przecież prawdę pisali.
2019-06-18 09:23:26
Dan
Biedni za prawde musza teraz przed sadem stawac. jak za dawnych czasow!!!!
2019-06-18 09:03:16
...
Ciekawe, co by było, gdyby to był "blog dla kobiet"....
2019-06-18 07:59:25
Amen
Politycznej poprawności absurdów ciąg dalszy. A teraz co więzienie czy tylko utratą praw do wykonywania zawodu za nieprawomyślność? Czy ktoś za czyją sprawą to się odbywa boi się czegoś i na siłę tłumi wolność słowa? W jakich to ustrojach wolność słowa to zło?
2019-06-18 05:51:16
lupa
To żenujące, żeby jakieś sądy dyscyplinarne czynić nad blogiem, który z doświadczenia zawodowego był pisany. Jeszcze raz powtórzę żenujące!
2019-06-18 00:02:09
Abc
To dla tych, którzy twierdzą, że w Polsce jest wolność słowa.
2019-06-17 22:46:03
A dlaczego
Panie/Kobiety boja czy wstydza sie prawdy...??
2019-06-17 22:23:56
No....
Nie rwałbym się tak na na adwokatów.
2019-06-17 22:20:01