Poniedziałek 24 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Szczecińskie obchody 100-lecia Adwokatury Polskiej [GALERIA]

Data publikacji: 2018-10-13 18:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
Szczecińskie obchody 100-lecia Adwokatury Polskiej
 

W Szczecinie trwają obchody 100-lecia Adwokatury Polskiej. Jednym z głównych punktów uroczystości była sobotnia konferencja „Granice wykonywania zawodu adwokata. Tajemnica adwokacka”. Zorganizowała ją Szczecińska Izba Adwokacka

Wśród tematów konferencji np. co adwokatura dzisiaj proponuje adwokatowi, jakie są granice i ograniczenia wykonywania tego zawodu, działalność społeczna adwokatów oraz tajemnica adwokacka- dlaczego tak bardzo jej potrzebuje państwo prawa. Wśród prelegentów m.in. Draginja Nadażdin, dyrektor Amnesty International Polska.

Podczas wieczornej gali w filharmonii prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Jacek Trela, wyróżnieniem „Adwokatura Zasłużonym” odznaczył szczecińskich adwokatów:
Martę Adamek-Donhöffner, Hannę Łyczywek-Falkowską, Jacka Motykę, Waldemara Juszczaka
i Piotra Dobrołowicza.

Filharmonia Szczecińska po raz pierwszy w historii została podświetlona na zielono, czyli w kolorze przynależnym adwokaturze.

(dar)

Fot. ORA

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

omega
2018-10-13 23:26:41
To towarzystwo powinno się przewietrzyć. Tylko od nich nic nie zależy tak jak od sądów, więc nikt nimi się nie zajmie i dalej będą głosić swoją troskę o dobro klienta i inne mniej lub bardziej udane słowne wygibasy. No i dalej będą uważać się za lepszych od innych, bo powodu noszenia peleryny publika ma im ufać we wszystkim, o nic nie pytać i płacić. A powiadają, że zaufanie to pierwszy stopień do piekła. Pytam w formie ocen, wyrażania poglądów i opinii. Mam prawo.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA