Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

Adwokaci godzą w dobre imię adwokatury

Data publikacji: 2018-11-14 07:39
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-20 00:49
Adwokaci godzą w dobre imię adwokatury
 

Wypowiedzi zamieszczone na blogu prowadzonym przez dwóch szczecińskich adwokatów „godzą w dobre imię Adwokatury”. Okręgowa Rada Adwokacka w Szczecinie w ten sposób oceniła zawarte w Blogu dla mężczyzn kontrowersyjne przemyślenia obu prawników.

Wcześniej zapytany przez nas Włodzimierz Łyczywek, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie, spointował treści zawarte w blogu: „To jest głupie. Czyli gorsze niż złe”. Rzecznik dyscyplinarny najwyraźniej ma podobne zdanie, bo wszczął już w tej sprawie postępowanie.

Przypomnijmy, że Blog dla mężczyzn prowadzi od lipca 2018 r. dwóch adwokatów, Wojciech Wojciechowski i Marcin Stopa (wpisów dokonuje pierwszy z nich). Składa się z dwunastu tzw. wpisów – każdy ma osobny tytuł: „Kobieta nigdy nie będzie cię kochać”, „Mężczyźni są inteligentniejsi od kobiet”, „Małżeństwo dla kobiety to biznes” itd. Każdy też porusza inny problem. Całość dotyczy relacji damsko-męskich widzianych z perspektywy mężczyzny i będących „wynikiem wieloletnich doświadczeń związanych ze stosowaniem prawa rodzinnego”. Podtytuł: „Czytaj i ucz się” sugeruje, że jest to napisana przez zawodowców swoista instrukcja dla mężczyzn rozwodzących się lub mających dopiero taki zamiar.

Czego czytelnik może się z tego bloga dowiedzieć? Np. że mężczyźni są inteligentniejsi od kobiet i że wszystko robią od nich lepiej. Kobiety z kolei nie potrafią kochać mężczyzn, są maszynami do rodzenia dzieci, chcą władzy, ale nie zamierzają brać za nic odpowiedzialności.

„Kobiety nie są złe. Po prostu są, jakie są. Nie można mieć do węża pretensji o to, że jest wężem albo oczekiwać od kreta, że zacznie widzieć i doceniać kolory, a od żółwia, że zacznie cwałować. Albo się to akceptuje albo żyje w świecie, który prędzej czy później zostanie zniszczony w konfrontacji z rzeczywistością” – czytamy w jednym z wpisów.

Blog dla mężczyzn wywołał oburzenie, szczególnie – co zrozumiałe – u kobiet.

– Odnoszę wrażenie, że autorzy wyszli ze swojej roli – denerwuje się Bogna Czałczyńska, pełnomocniczka Kongresu Kobiet. – Wbrew pozorom mało jest tam poruszanych kwestii prawnych. Dużo natomiast problemów z zakresu psychologii. Powołują się na jakieś naukowe lub pseudonaukowe prace, sugerując jakiś pozór przygotowania, a w rzeczywistości mamy do czynienia z bigosem. Tu jest wszystko, a zarazem nie ma ładu, spójności. Kiedy słyszę, jak ktoś woła o pokój między narodami, a jednocześnie szerzy uprzedzenia, wyczuwam w tym jakąś grę.

Jak się dowiedzieliśmy, rzecznik dyscyplinarny przesłuchał obu adwokatów i po analizie zebranego materiału dowodowego wszczął postępowanie. Niezależnie od tego, do poglądów wyrażonych przez adwokatów szczecińskiej Izby odniosła się Okręgowa Rada Adwokacka. Z dezaprobatą. ©℗

Leszek Wójcik

Fot. Robert Wojciechowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

EWA
2021-05-08 20:35:43
Marcin przez pamięć o swojej mądrej mamie Aldonce, mądrej i ślicznej kobiecie, pohamuj z tym złośliwościami względem kobiet. Powiedz, czy Mama Twoja była głupia (jeżeli tak, to Ty jesteś jeszcze większym głupcem, bo jesteś z jej krwi), czy Ona była kretem, czy Ona była wężem i innymi wymyślonymi przez Was na kobiety wyzwiskami. Marcin dlaczego nie szanujesz swojej Mamy Aldonki i jednocześnie Ojca, dla którego była wielką miłością i podporą.
Kobra
2021-03-16 22:47:54
Jeden z panow to obrońca ks Dymera, który molestował chlopców. Ciekawe czy adwokaci byli z LO Katolickiego, bo wtedy mogli cos o tym więcej wiedzieć. Mizogonizm jest modny w tskich kręgach.
Adwokaci napisali prawde
2020-03-20 00:10:16
Uderz w stol a nozyce sie odezwa...
Poszkodowana klientka
2018-11-15 01:37:06
Do osoby, która odpisała do mnie... Niestety ta zasada nie ma racji bytu w tym przypadku "Czyli: niech Ewa broni Ewe - a Adam Adama !!" , ponieważ wśród osób poszkodowanych są również mężczyźni, mężczyzna... jak i kobiety. Pozdrawiam
Do... Poszkodowanej kilentki
2018-11-15 00:47:10
Bo moze Ci Adwokaci... Glownie Specjalizuja sie w Obronie Mezczyzn ! Wiec na przyszlosc lepiej bedzie wybrac sie do tej samej Plci... to "moze" nie bedzie zadnych lub Wiekszych problemow ?? Czyli: niech Ewa broni Ewe - a Adam Adama !!
A...
2018-11-15 00:34:09
W Kogo i jak "Godza" Niesprawiedliwe Wyroki...? I moze wreszcie Ktos Ujawni co mowi Statystyka.... gdzie np. na 100 Rozwodow - ile Rozwodow "Wygrali" Faceci...??
Nic prostrzego...
2018-11-14 23:24:56
Jak np. poprzez Lige Kobiet, napisac prawde o Facetach... i wtedy POROWNAMY... jak po uderzeniu w Stol - Nozyce sie odezwa...!! Jedno jest juz pewne, ze przy Rowno-Uprawnieniu, Faceci sa juz na przegranej pozycji - a powinno byc Fifty/Fifty czyli 50/50 % !! A ze wiekszosc Kobiet pracuje w Biurach... no bo przeciez juz od rana maja pomalowane Paznokcie i uformowane Fryzury - wiec brudna, ciezka i niebzpieczna praca pozostaje glownie dla Facetow !!! A wiec na przyszlosc zrobic tak: jak trzeba bedzie pobudowac np. jakis Most czy mostek... to z jednej strony niech rozpoczynaja Faceci - a z drugiej Kobiety - to zobaczymy gdzie, jak i kiedy "ewentualnie sie spotkaja"...?? A na koniec 99,999 % Poparcie dla tych 2-ch Mlodych i Odwaznych Adwokatow - za napisanie Prawdy i Faceci w Sytuacjach Rozwodowych... powinni sie Tylko do tych 2-ch Adwokatow zwracac o Pomoc - by Wywalczyc, zatrzymac i otrzymac Swoje 50 % !!!
Poszkodowana klientka
2018-11-14 22:59:05
Byłam klientką tej kancelarii. Sprawa nie dotyczyła kwestii rodzinnych , poruszanych na blogu tych panów. Blog odświeżył mi pamięć co do usług adwokackich. Pozew pisany był 13 pełnych miesięcy. Naleganie, proszenie nic nie pomagało. Brak kontaktów telefonicznych, mailowych przez długi okres czasu. Gdy chciałam zerwać współpracę po 3 miesiącach, ponieważ pan twierdził, że pozew będzie gotowy za miesiąc i tak w kółko zwlekał, co kończyło się na obietnicy. Prosiłam o zwrot reszty pieniędzy i rozliczenie się uczciwie czyli za wizytę w kancelarii i zapoznanie się ze sprawą usłyszałam , że pan mecenas jest drogi . PO czym pan prosił o zaufanie i o szansę. Trzymały mnie pieniądze więc czekałam, gdyż pan nie był chętny na propozycje rozliczenia się PO jakimś czasie zerwałam z ostatecznie współpracę , wymawiając pełnomocnictwo, ponownie były prośby o zaufanie. Wymówiłam pełnomocnictwo z powodu braku współpracy, zaniedbywania terminów, wkrótce otrzymałam pismo z prośbą o podpisanie i sprostowanie wypowiedzenia pełnomocnictwa. Adwokat powiedział, że może mi za to założyć sprawę o zniesławienie. Za co za prawdę? Jak można tak zastraszać? Nigdy nie podpisałam tego pisma , gdyż było niezgodne z prawdą jak też godziło w moją godność. Nie polecam. Zawód adwokata jest zawodem publicznego zaufania. Takie zachowanie jest co najmniej żenujące ładnie ... Serdecznie odradzam.
Mają rację ! W końcu ktoś odważył się odezwać.
2018-11-14 19:54:31
Mają chłopaki rację. W sumie to co oburzającego napisali ? Przecież to prawda, że małżeństwo i dzieci to dla kobiet dobry biznes. Pokażcie mi faceta, który z małżeństwa wyszedł z dzieckiem i pieniędzmi. Ja osobiście zderzyłem się z rzeczywistością w Sądzie Rodzinnym i od tego momentu wiem, że facet staje przed SR z założenia, że jest winien a sprawa toczy się jedynie o wymiar kary. W SR nie ma sprawiedliwości. Nie żeńcie się młodzi faceci, nie róbcie dzieci. Sex macie na każdym rogu ulicy podobnie jak obiad.
M.
2018-11-14 19:40:21
Dawno dawno temu za górami za lasami było dobre imię a.....
i jeszcze raz artemor
2018-11-14 19:08:38
Jak to jest, że jak baba pobije chłopa i on pójdzie na policje, to go wyśmieja, ale jak baba pójdzie to od razu niebieska karta. Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego ile bab jest wampirzycami, chociażby energetycznymi.
:)
2018-11-14 17:40:03
To jest tragifarsa ,kiedy w mediach opinie/oswiadczenia kobiet z otoczenia tych panow i dlaczego jeden z nich na portalu spolecznosciowym na f ma w polubionych wiele osob z dobrej zmiany m.in. najradna MJW ;)) ciekawe czy pani najradna teraz juz sejmikowa podziela ta opinie, w partii janusza krula korwina sa tez kobiety-widocznie nie doczytaly programu partii do konca albo sie z nim zgadzaja :)))
czesław
2018-11-14 16:50:50
Chłopaki są świetni napisali całą prawdę i to bardzo delikatnie...
Lalo
2018-11-14 14:01:51
Nie ma nic gorszego niż zasmarkani od płaczu mężczyźni i ich rzecznicy. Skąd tyle kobiet wśród sędziów, adwokatów i prokuratorów, a w ogóle w administracji? Dlaczego tak mało tam mężczyzn? Bo gamoniom nie chce się uczyć, są bierni i indolentni. Smutne to, że kiedy nieliczni z nich, którzy na edukację postawili, tak jak ci adwokaci, mają tak wąskie horyzonty myślowe, a ich argumenty sięgają dziewiętnastego wieku. Nie wiedzą biedaczyska, że to dopiero od 100 lat kobiety stały się "ludźmi", zyskały prawa wyborcze i rozpoczęły pełną edukację. Co będzie dalej, czas pokaże, ale obawiam się o nasz "męski ród".
justice
2018-11-14 12:58:33
Chłopaki napisali o swoich doświadczeniach które nabyli w kontaktach z klientkami przy prowadzeniu spraw rodzinnych. Nie wdając się w dalsze szczegóły napisali prawdę więc nie krytykujmy tych którzy o czarnym pisza że jest czarne, a nie brązowe.
San34
2018-11-14 11:53:58
Inny -zadaj sobie pytanie -ile feministek wrzeszczy, że "faceci to świnie" , bo nie odważą się powiedzieć tego wprost swoim ojcom , braciom , wujkom , mężom? Ile z nich wychowano w strachu przed męską władzą we własnych rodzinach? Wiele z nich musi patrzeć na nich jak na bóstwa we własnych domach ,a wrzeszczeć poza domem.
Pan Witek
2018-11-14 11:39:40
Do B-b. Podpisuję się pod tym pytaniem.
czytam
2018-11-14 11:39:08
Ci adwokaci , to chyba mieli mało pracy jako adwokaci .
INTEL
2018-11-14 11:07:01
Polskie feministki przeprowadziły jakieś badania IQ kobiet i mężczyzn? A ciekawe jest też, że mimo wrodzonych ułomności intelektualnej i charakterologicznej synowie czołowych feministek są tak dobrze ustawieni ,tak bez trudu dostają dobre posadki , wchodzą w układy , wrzucani są na fale , które same niosą ku fantastycznej przyszłości ?
inny
2018-11-14 10:56:41
Jak by kobiety napisały że faceci to świnie to było by ok ?
tobago
2018-11-14 10:42:04
Sądząc po zacytowanych fragmentach jest Panowie napisali prawdę, więc w czym problem. Prawda w oczy kole p. Bognę Czałczyńską? Jesteście wyrachowane ponad miarę i tyle. "Kiedy słyszę, jak ktoś woła o pokój między narodami, a jednocześnie szerzy uprzedzenia, wyczuwam w tym jakąś grę". Dokładnie to samo jest z Wami, ma być tak ja Wy chcecie, bo inaczej to szowinizm i seksizm.
Czytelnik
2018-11-14 08:51:32
Zastanawiające a co z wolnością wypowiedzi jakby było negatywnie o KATOLIKACH, niedobrych Księżach, to wszystko byłoby ok.
B-b
2018-11-14 08:37:22
Jest coś takiego jak dobre imię adwokatury?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA