Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Przeżyj(my) to jeszcze raz!

Data publikacji: 2019-09-27 20:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-28 00:54
Przeżyj(my) to jeszcze raz!
 

Pod okiem Flory, a w sąsiedztwie Pałacu pod Globusem - już w sobotę placem Orła Białego zawładnie pchli targ. Powtórnie. Aby znów - jak zapowiadają organizatorzy - „poczuć pozytywną atmosferę wspólnoty".

W tym roku wyjątkowo, a latem szczególnie, właśnie ów reprezentacyjny plac Starego Miasta skupiał uwagę szczecinian i turystów. Tu miał - w sierpniu - swą premierę pchli targ. Teraz - we wrześniu - będzie też miał powtórkę.

- Usłyszeliśmy tak dużo pozytywnych komentarzy, reakcji i pytań o kolejną edycję, że postanowiliśmy to powtórzyć. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu! - mówią organizatorzy z „Nowego życia placu" oraz miejscowej Rady Osiedla Stare Miasto. - Jeśli posiadacie w swoich szafach, pawlaczach, piwnicach i innych zakamarkach niepotrzebne, nieużywane rzeczy, to teraz macie kolejną szansę, aby znalazły nowego właściciela. Jak ostatnio, nie narzucamy co możecie wystawić na targu, ale wszelkiego rodzaju rzeczy, które są w dobrym stanie - a cierpicie na ich nadmiar - będą mile widziane. Mogą to być płyty z muzyką, książki, ubrania lub innego rodzaju bibeloty. Słowem: wszystko dla ciała i ducha.

To jest inicjatywa mieszkańców o niekomercyjnym charakterze. Celem: sąsiedzka wymiana, lub sprzedaż za symboliczne kwoty, niepotrzebnych, kurzących się w szafach rzeczy, które mogą zyskać drugie życie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Co znaczy, że także za „wystawienie stoiska” nie są pobierane opłaty. W charakterze „wystawcy” w targu może uczestniczyć każda osoba prywatna. Pod warunkiem, że sama - jak wynika z regulaminu wydarzenia - zaaranżuje swoje stoisko. organizatorzy zastrzegają: targ nie służy wymianie/sprzedaży tzw. gabarytów, czyli sprzętu AGD, mebli itp.

II edycja pchlego targu na pl. Orła Białego odbędzie się już w sobotę (28 bm.). W godz. 10-14.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Pchli targ to inicjatywa mieszkańców o niekomercyjnym charakterze. Najbliższe wydanie imprezy - już w sobotę (28 bm.) na pl. Orła Białego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kuba Wojewódzki
2019-09-27 23:36:26
Jestem na nie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ