Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Szczecin pożegnał lato [GALERIA]

Data publikacji: 21 września 2019 r. 23:31
Ostatnia aktualizacja: 23 września 2019 r. 09:45
Szczecin pożegnał lato
 

Na pl. Orła Białego w sobotni wieczór Szczecin pożegnał lato. Koncertem z udziałem artystów nie tylko operowej sceny, podczas którego to miasto - jego niełatwa przeszłość, zabytki i barwne historyczne postaci - zagrało główną rolę.

Publiczność oklaskiwała porywające widowisko z udziałem gościa specjalnego Waldemara Malickiego, solistów: prof. Katarzyny Dondalskiej (Akademia Sztuki w Szczecinie) i Leszka Świdzińskiego (Polska Akademia Królewska w Warszawie), Chóru Akademii Morskiej oraz Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej pod batutą Bernarda Chmiela, a też zespołu pieśni i tańca Ziemi Goleniowskiej INA. Artyści zabrali szczecinian w podróż przez muzyczne style i epoki - od Verdiego i Pucciniego po Gershwina i Andrew Lloyda Webbera, zahaczając o walce Straussa i tango w stylu Piazzolli, a w interpretacji tancerzy szczecińskiej Akademii Tanga Adriana i Doroty Grygierów. Muzyczna kanwa posłużyła aktorce Aleksandrze Kopińskiej-Szykuć (Teatr Polski) do przedstawienia najważniejszych zabytków Starego Miasta i najsłynniejszych postaci przez wieki związanych ze Szczecinem - od caryc Katarzyny Wielkiej i Zofii, przez Hansa Chrystiana Andersena i Carla Loewe. Nie zabrakło pokazów akrobatycznych w wykonaniu Teatru Ocelot, a też efektownej scenografii, w której wiodącą rolę zagrał Pałac pod Globusem.

Były wzruszenia, owacje i bisy, a na finał: tańczące płomienie, wystrzeliwane z armatek konfetti i fajerwerki. Wielka feta na "Pożegnanie lata", jakiej na pl. Orła Białego jeszcze nie było!

(an)

Fot. Grzegorz Siwa

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Mieszkaniec
2019-09-23 07:58:36
Jeśli imprezy są darmowe, to trudno oczekiwać nadmiernego komfortu w postaci krzesełek. Coś za coś. Moim zdaniem wstęp powinien kosztować niewiele np. 20 zł. W tej opcji mogłyby być krzesła dla wszystkich. Ps. Pisanie o pani prowadzącej per aktorka to rzeczywiście przesada.
Mieszkaniec
2019-09-22 10:45:56
Bardzo fajna impreza Szkoda że na tych zdjęciach widać szkaradny budynek po byłym Polmozbycie Widać że miasto jest bezradne w tym temacie .Właściciel chyba nie jest zainteresowany aby ten budynek dalej istniał.Lepiej aby się sam zawalił i powstanie tam apartamentowiec??Co do imprezy to szkoda że zapomniano o innych widzach i zabrakło ławek dla nich .Krzesełka były ale tylko dla "gości"
Ojejjej
2019-09-22 09:01:05
Na Łasztowni, w parkingowcu przy ZUSie albo pod trasą zamkową. Tak ciężko jest przejść się te kilkaset metrów? Najchętniej to byście chcieli wjechać autem pod scenę i oglądać ze środka!
Max
2019-09-22 08:55:28
Od kiedy pani Kopińska jest aktorką??? :))
Ojej...
2019-09-22 07:23:18
... jaka szkoda. Nie przyjechaliśmy, bo gdzie zaparkować auto, skoro ci ludzie pierwsi zaparkowali. I to gdzie. he,he

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA