piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Kultura > Szczecin pożegnał lato

Szczecin pożegnał lato [GALERIA]

Szczecin pożegnał lato
Data publikacji: 2019-09-21 23:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-23 09:45
Wywietleń: 2000 416627

Na pl. Orła Białego w sobotni wieczór Szczecin pożegnał lato. Koncertem z udziałem artystów nie tylko operowej sceny, podczas którego to miasto - jego niełatwa przeszłość, zabytki i barwne historyczne postaci - zagrało główną rolę.

Publiczność oklaskiwała porywające widowisko z udziałem gościa specjalnego Waldemara Malickiego, solistów: prof. Katarzyny Dondalskiej (Akademia Sztuki w Szczecinie) i Leszka Świdzińskiego (Polska Akademia Królewska w Warszawie), Chóru Akademii Morskiej oraz Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej pod batutą Bernarda Chmiela, a też zespołu pieśni i tańca Ziemi Goleniowskiej INA. Artyści zabrali szczecinian w podróż przez muzyczne style i epoki - od Verdiego i Pucciniego po Gershwina i Andrew Lloyda Webbera, zahaczając o walce Straussa i tango w stylu Piazzolli, a w interpretacji tancerzy szczecińskiej Akademii Tanga Adriana i Doroty Grygierów. Muzyczna kanwa posłużyła aktorce Aleksandrze Kopińskiej-Szykuć (Teatr Polski) do przedstawienia najważniejszych zabytków Starego Miasta i najsłynniejszych postaci przez wieki związanych ze Szczecinem - od caryc Katarzyny Wielkiej i Zofii, przez Hansa Chrystiana Andersena i Carla Loewe. Nie zabrakło pokazów akrobatycznych w wykonaniu Teatru Ocelot, a też efektownej scenografii, w której wiodącą rolę zagrał Pałac pod Globusem.

Były wzruszenia, owacje i bisy, a na finał: tańczące płomienie, wystrzeliwane z armatek konfetti i fajerwerki. Wielka feta na "Pożegnanie lata", jakiej na pl. Orła Białego jeszcze nie było!

(an)

Fot. Grzegorz Siwa

 

 

 

Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato Szczecin pożegnał lato

Komentarze

@Mieszkaniec
Jeśli imprezy są darmowe, to trudno oczekiwać nadmiernego komfortu w postaci krzesełek. Coś za coś. Moim zdaniem wstęp powinien kosztować niewiele np. 20 zł. W tej opcji mogłyby być krzesła dla wszystkich. Ps. Pisanie o pani prowadzącej per aktorka to rzeczywiście przesada.
2019-09-23 07:58:36
Mieszkaniec
Bardzo fajna impreza Szkoda że na tych zdjęciach widać szkaradny budynek po byłym Polmozbycie Widać że miasto jest bezradne w tym temacie .Właściciel chyba nie jest zainteresowany aby ten budynek dalej istniał.Lepiej aby się sam zawalił i powstanie tam apartamentowiec??Co do imprezy to szkoda że zapomniano o innych widzach i zabrakło ławek dla nich .Krzesełka były ale tylko dla "gości"
2019-09-22 10:45:56
Ojejjej
Na Łasztowni, w parkingowcu przy ZUSie albo pod trasą zamkową. Tak ciężko jest przejść się te kilkaset metrów? Najchętniej to byście chcieli wjechać autem pod scenę i oglądać ze środka!
2019-09-22 09:01:05
Max
Od kiedy pani Kopińska jest aktorką??? :))
2019-09-22 08:55:28
Ojej...
... jaka szkoda. Nie przyjechaliśmy, bo gdzie zaparkować auto, skoro ci ludzie pierwsi zaparkowali. I to gdzie. he,he
2019-09-22 07:23:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie