Czwartek, 21 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Przeprowadzka szpitala (akt.) [GALERIA]

Data publikacji: 18 grudnia 2015 r. 20:31
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:37
Przeprowadzka szpitala (akt.) [GALERIA]
Fot. Ryszard Pakieser  

Znajdujące się do tej pory w szpitalu dziecięcym przy ul. św. Wojciecha w Szczecinie oddziały: Pediatrii, Gastroenterologii i Reumatologii oraz oddział kliniczny Pediatrii, Nefrologii Dziecięcej, Dializoterapii i Leczenia Ostrych Zatruć (razem z poradniami i pracowniami diagnostycznymi) zostały w piątek przeniesione do szpitala „Zdroje". Przy ul. Wojciecha działać będzie jedynie chirurgia dziecięca i urologia wraz z pododdziałem ortopedycznym.

Przenosiny oddziałów działających w szpitalu przy ul. św. Wojciecha na prawobrzeże (do szpitala w Zdrojach), są kolejnym etapem tworzenia w Szczecinie Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem. Nie zakończą jednak prac. Trwająca od 2009 r. budowa Centrum potrwa jeszcze przynajmniej rok.

Przenoszone oddziały oraz izby przyjęć w placówce przy ul. św. Wojciecha przestały działać w piątek o godz. 8 i zaczęły przyjmować małych pacjentów w pawilonie 15 w szpitalu przy ul. Mącznej.

Dokąd od piątku udać się z chorym dzieckiem?
Jeśli się przydarzy jakieś złamanie, to jeszcze do szpitala przy św. Wojciecha. Jeżeli to będzie inna przypadłość najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, a po godz. 15 i w święta do przychodni dyżurnej przy ul. Unii Lubelskiej, Kadłubka, Bolesława Śmiałego i Mącznej a także szpitala wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej. ©℗

(lw)

Fot. Ryszard Pakieser

Więcej w poniedziałkowym "Kurierze" z dnia 21 grudnia 2015 r. i e-wydaniu

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

nn
2015-12-18 22:49:55
parking szpitalny w Zdrojach już teraz nie wyrabia

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA