środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Trzylatki w szkołach

Trzylatki w szkołach

Trzylatki w szkołach
Data publikacji: 2015-12-10 11:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 1081 48511

Niewykluczone, że w 2019 roku do szkół podstawowych trafią nawet trzyletnie dzieci? Dlaczego? Otóż szykuje się kolejna rewolucja w polskiej oświacie. We wspomnianym roku szkoły, w których funkcjonują tzw. zerówki albo oddziały przedszkolne, zostaną przekształcone w zespoły szkolno - przedszkolne. Z tym, że działające w takich zespołach przedszkola będą funkcjonowały na takich samych zasadach, jak obecne przedszkola, znajdujące się w osobnych budynkach.

Zespoły szkolno - przedszkolne miały zacząć działać w całej Polsce już w 2016 roku, ale jednak zdecydowano o przesunięciu tego pomysłu na 2019 rok:

- Przedszkola w takich zespołach nie będzie obowiązywała rejonizacja - zapowiada dyrektorka miejskiej oświaty w Szczecinie, Lidia Rogaś. - Nabór będzie się odbywał na takich samych zasadach, jak obecnie w publicznych przedszkolach. A to oznacza, że wnioski o przyjęcie będą mogli składać równie rodzice trzylatków. To będzie niekorzystne dla takich maluchów. Zwłaszcza w sytuacji, gdy zaplanowany będzie tylko jeden oddział przedszkolny. Oznaczałoby to bowiem, że w jednej sali zajęcia będą miały dzieci od trzech do sześciu lat.  ©℗

Więcej w czwartkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Monika GAPIŃSKA

Fot. D.GORAJSKI (arch)

Komentarze

kor
Moniko Gapińska-niewykluczone, że w 2019 roku w redakcjach kuriera będą pracowały osoby inteligentne, dysponujące własnym zdrowym rozsądkiem, a nie wróżki preferujące jedynie słuszne podejście do spraw drażliwych. Pozdrowienia dla ,,ciężko pracującego,, moderatora.
2015-12-10 12:53:05

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie