niedziela, 19 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Spotkanie Dzieci Wojny w Myśliborzu

Spotkanie Dzieci Wojny w Myśliborzu [GALERIA]

Spotkanie Dzieci Wojny w Myśliborzu
Data publikacji: 2015-12-13 20:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 2508 54468

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu w asyście pocztów sztandarowych, odbyły się uroczystości upamiętniające tragiczne losy pokolenia dzieci i ich rodziców, którzy zginęli oraz przeżyli trudny okres wojny. Uczczono też kolejną rocznicę stanu wojennego oraz dokonano celebracji otwarcia ,,Drzwi Miłosierdzia”. Wśród licznie zebranych parafian, duszpasterzy, przedstawicieli władz samorządowych gminy i powiatu obecne były także delegacje oddziałów Związku Dzieci Wojny z Barlinka, Skwierzyny, Strzelec Krajeńskich, Gorzowa Wlkp., oraz z tutejszego oddziału. 

W czasie uroczystej liturgii mszy św. modlono się w intencji zmarłych, zamordowanych i walczących o naszą wolność. Pod pamiątkową tablicą przedstawiciele Związku Dzieci Wojny złożyli kwiaty i zapalili znicze. W oprawie artystycznej wystąpił chór ,,Exaltabo”oraz ,,Melodia” pod kierunkiem Bogdana Komorowskiego.

- Jest to podniosła i wzruszająca uroczystość, która związana jest z pamięciom dzieci i ich rodziców, które zginęły oraz przeżyły okres II Wojny Światowej. Wspominamy ten trudny czas, o którym nie raz zapominamy. Dzisiaj dzieci te są już dorosłymi osobami i mają ponad 70, a nawet 80 lat. Przed laty zabrane zostało im dzieciństwo. Może niektórym, gdzieś po drodze, nie udało się ukończyć szkoły, zdobyć zawodu. W swoim życiu mieli ciężko. Jest to pokolenie, które w historii Polski często przeszło gehennę. Trudno to opisać. Poźniej odbudowywali naszą ojczyznę. Obecnie tym wszystkim dzieciom należy się pamięć i wielki szacunek – powiedział ,,Kurierowi” Augustyn Wiernicki, prezes Zespołu Koordynacyjnego Związku Dzieci Wojny z Warszawy.

Następnie przedstawiciele Związku Dzieci Wojny w uformowanej kolumnie przeszli ulicami Myśliborza. W centrum miasta pod pomnikiem św. Jana Pawła II, oddali hołd wielkiemu Polakowi. Natomiast w miejscowym klubie ,,Tęcza”odbyły się dalsze uroczystości związkowe, gdzie m.in. wspólnie dzielono się opłatkiem.

Tekst i fot. T. Szymański

Na zdjęciach migawki z uroczystości integracyjnej Związku Dzieci Wojny w Myśliborzu.

Spotkanie Dzieci Wojny w Myśliborzu Spotkanie Dzieci Wojny w Myśliborzu Spotkanie Dzieci Wojny w Myśliborzu Spotkanie Dzieci Wojny w Myśliborzu Spotkanie Dzieci Wojny w Myśliborzu Spotkanie Dzieci Wojny w Myśliborzu

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie