Sobota, 23 września 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Przelej krew w rocznicę

Data publikacji: 28 lipca 2016 r. 11:27
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
Przelej krew w rocznicę
 

Szczecinianie mogą wziąć udział w akcji "Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego". Rozpoczęła się ona w czwartek (28 lipca) potrwa do 2 sierpnia.

- W tym roku mija kolejna, 72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia 1944 roku mieszkańcy stolicy chwycili za broń, by pozbyć się niemieckiego okupanta nie tylko z Warszawy, ale i z całej ojczyzny - opowiada Bartłomiej Ilcewicz, koordynator akcji. - Tysiące powstańców przelało swoją krew walcząc o wolność, niepodległość i suwerenność Polski. Poprzez odniesienie się do historii naszej ojczyzny, chcemy zachęcić głównie młodych ludzi, do idei krwiodawstwa, oddawania krwi dla potrzebujących.

Każdy, kto do 2 sierpnia w ramach akcji odda krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy al. Wojska Polskiego 80/82 otrzyma naklejkę/wlepkę z symbolem Polski Walczącej oraz napisem: "Przelałem krew w rocznicę Powstania Warszawskiego".

1 sierpnia o g. 17 na terenie województwa zachodniopomorskiego na minutę zostaną uruchomione syreny alarmowe. O g. 16.10 w budynku IPN-u przy ul. Piotra Skargi 14 Paweł Miedziński wygłosi wykład zatytułowany "Fotografia Powstania Warszawskiego". O g. 17.15 rozpocznie się projekcja filmu "Powstanie Warszawskie".

O g. 17 po mszy świętej w intencji Ojczyzny w szczecińskiej katedrze zostanie zainaugurowana wystawa "Szczecińskie oblicza Powstania Warszawskiego". Jej bohaterami są mieszkający w naszym mieście uczestnicy zrywu z 1944 roku. Tego samego dnia o g. 21 w pokojach Domu Studenckiego nr 3 „Kordecki” Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Kordeckiego 15 zostaną włączone światła na kształt Polski Walczącej.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA