Sobota 29 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Przed wolontariuszami: czapki z głów!

Data publikacji: 2021-12-05 13:31
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-06 11:20
Przed wolontariuszami: czapki z głów!
W kalendarzu od 35 lat - 5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Fot. Stowarzyszenie Polites  

Pomagają z potrzeby serca lub w poczuciu misji. Kosztem czasu własnego i rodziny. Z poświęceniem, oddaniem i bezinteresownie. Dziś jest ich - wolontariuszek i wolontariuszy - dzień. Dla nich więc… czapki z głów!

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów jako wyraz oficjalnego docenienia pracy wolontarystycznej. Od tego czasu - czyli już 35 lat - 5 grudnia jest świętem wszystkich niosących bezinteresownie pomoc: wolontariuszy i wolontariuszek, którzy udzielają się społecznie, pomagają rodzinom znajdującym się w kryzysie, wspierają seniorów i osoby przewlekle chore, opiekują się zwierzętami, ale i organizują ciekawe zajęcia dla dzieci czy wydarzenia kulturalne. To też działalność ochotniczych straży pożarnych, klubów sportowych, kół gospodyń wiejskich czy spółdzielni socjalnych.

- Zaangażowanie społeczne wolontariuszek i wolontariuszy zasługuje na szczególne uznanie i docenienie. To nieocenione wsparcie dla organizacji pozarządowych, które są najbliżej spraw mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego. Dziękuję za waszą energię, pasję i chęć do działania, szczególnie w czasie pandemii. Dalej będziemy rozwijać wolontariat na Pomorzu Zachodnim, zwłaszcza w nowym wydaniu Programu Społecznik, który obecnie przygotowujemy - mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

(Oprac. an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

klemens
2021-12-06 11:01:27
i nie robią tego dla profitów i poklasku ?
do "To Panie marszal
2021-12-05 17:17:10
Wolontariat nie polega na braniu pieniędzy za pracę - poczytaj definicję wolontariatu i nie pisz bzdur
To Panie marszalku..
2021-12-05 15:26:23
Zamiast Wydawac Masse Pieniedzy Podatnikow... na roznego rodzaju Samo-rzadowe "glu-PO-poty"... to lepiej Przyznawac te Pieniadze w/w Wolontariuszom za ich Bardzo Cenny Wklad i Pomoc czyli wykonywana dodatkowo ...i nie raz i "Ciezka prace"...!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA