poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Prestiżowy sukces w Cannes

Prestiżowy sukces w Cannes

Prestiżowy sukces w Cannes
Data publikacji: 2016-03-20 18:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 2031 124206

Sukcesem dla projektu z Polski zakończył się udział w międzynarodowym konkursie, który rozstrzygnięty został podczas Światowych Targów Nieruchomości w Cannes. Laur przypadł Dune City, czyli koncepcji zabudowy 40-hektarowego terenu w gminie Mielno.

Konkurs jest organizowany przez światowego lidera magazynów branżowych The Architectural Review.Do udziału w konkursie zgłoszono blisko 250 projektów z całego świata. Dune City był jedynym zakwalifikowanym z Polski. Rywalizował z projektami z USA, Europy, krajów arabskich, Afryki i Dalekiego Wschodu.

Nagrodzony w Cannes projekt to koncepcja zagospodarowania 40 ha gruntów położonych na mierzei pomiędzy jeziorem Jamno a Bałtykiem, od granic miejscowości Mielno-Unieście w kierunku wschodnim. Wzdłuż brzegu morskiego teren ten ma długość prawie 2,5 km, a najwęższych miejscach ma szerokość jedynie 200 m. Opracowanie zakłada powstanie całorocznego ośrodka rekreacji i turystki oraz konferencyjnego, które docelowo byłoby w stanie przyjąć jednocześnie kilkanaście tysięcy osób. Na dodatek z poszanowaniem środowiska naturalnego i zachowaniem walorów krajobrazu.

Jury doceniło polskie dokonania za wysoką jakość rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych master planu autorstwa Marka Sietnickiego ze szczecińskiej pracowni SAS oraz wszechstronność opracowania i wizję inwestora - spółki Mielno Holding, która jest częścią Firmus Group. W werdykcie jury czytamy: "Kompleksowa analiza z uwzględnieniem zróżnicowania grup wiekowych i różnorodnych sposobów użytkowania. Znakomity przykład dla podobnych ośrodków nadmorskich".

- To nie tylko nagroda dla spółki Firmus i architektów, ale równie dla wszystkich, którzy nam zaufali i udzielili wsparcia - ocenia Stein Christian Knutsen, prezes firmy. - Wierzymy, że przyniesie ona korzyści naszej społeczności lokalnej, regionowi i całej Polsce.

W Cannes szef Firmus Group odbierał nagrodę razem z Markiem Sietnickim.

- Uzyskanie głównej nagrody w tak trudnej kategorii w tak prestiżowym konkursie to dla nas ukoronowanie ostatnich lat pracy nad nowym master planem Dune City - komentuje sukces główny architekt projektu. - To potwierdzenie, że wypracowane przez nas metody współpracy z inwestorem dają konkretne rezultaty i są doceniane przez prestiżowe gremia architektoniczne na świecie.

Warto dodać, że wcześniej taki sukces odniosły tylko dwa polskie projekty, np. Złote Tarasy, czyli kompleks handlowy przylegający do warszawskiego Dworca Centralnego.

Pierwsza z trzech części Dune Resort pomieści około 350 apartamentów, SPA, baseny wewnętrzne, kolejną restaurację, coctail bar i punkty handlowe. Budowa drugiej części trwa, a trzeciej ruszy niebawem. 11 bm. została podpisana umowa z wykonawcą. To Budimex SA. Zgodnie z planem, całość ma być gotowa w połowie 2017 roku. ©℗

(m)

Fot. Firmus Group

Wizualizacja kompleksu Dune City, którego budowa trwa etapami. 

Komentarze

ala66
Przepisane z Property Design. P.S. Bardzo się ździwię,jeżeli mój komentarz się pojawi.
2016-03-20 20:34:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie