środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pałac ciągle na sprzedaż

Pałac ciągle na sprzedaż

Pałac ciągle na sprzedaż
Data publikacji: 2016-01-22 12:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 4248 108112

Oddział 1 PKO BP w Szczecinie przeniósł się do biurowca Brama Portowa II pod koniec 2014 r. Dotychczasowa jego siedziba - pałac Ziemstwa Pomorskiego - znów jest przygotowywany do sprzedaży. To nie jedyna nieruchomość w Zachodniopomorskiem, której bank chce się pozbyć.

Już rok przed przeprowadzką Oddziału 1 do biurowca przy Bramie Portowej bank szukał chętnego na jego siedzibę, czyli pałac Ziemstwa Pomorskiego. Na neobarokowy gmach w al. Niepodległości nie było jednak chętnych. Teraz znów znalazł się na liście nieruchomości do sprzedaży.

- Pałac Ziemstwa Pomorskiego jest przygotowywany do sprzedaży w ramach przetargu, który bank ogłosi w lutym - informuje Grzegorz Culepa z departamentu komunikacji korporacyjnej Powszechnej Kasy Oszczędności Bank Polski SA.- Planowane zamknięcie przetargu - drugi kwartał tego roku.

Zaniedbany przez bank zabytek to nie jedyna nieruchomość w województwie zachodniopomorskim, której chce się on pozbyć. PKP BP szuka kupca na m.in.: teren z halą produkcyjno-biurową w Łęczynie, lokal użytkowy w Koszalinie, grunt w Niechorzu i kompleks produkcyjny w Strzelcach Krajeńskich. Na liście jest też drugi pałac - Ramlewo, tyle że jest to ogłoszenie nie banku, lecz jego klienta…

- Stosujemy takie rozwiązanie w wypadku, gdy bank chce pomóc klientowi w bezpośredniej sprzedaży nieruchomości - wyjaśnia Grzegorz Culepa. (mag)

 

Na zdjęciu: PKO BP szuka kupca m.in. na neobarokowy pałac Ziemstwa Pomorskiego przy al. Niepodległości w Szczecinie

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

jacek
Siedzibę bank PKO otrzymał w minionym ustroju komunistycznym, tak więc obecnie po zmianie ustroju powinien być własnością miasta Szczecin, ale Warszawa zdecydowała inaczej. Warszawa położyła łapę na wielu innych atrakcyjnych nieruchomościach w naszym regionie. Na przykład były Fundusz Wczasów Pracowniczych w spadku po minionej epoce komunistycznej otrzymał w Międzyzdrojach, Świnoujściu Kołobrzegu itd. piękne budynki, które potem z zyskiem sprzedawał. Dlaczego nie zostały one przekazane gminom w których są położone?. Bo wtedy, nikt z decydentów w Warszawie by się nie obłowił.
2016-01-23 22:48:25
JaKto
Całoroczny Bankowy Ośrodek Kolonijno-Szkoleniowy integracyjny dla pracowników i ich biednych dzieci, lub: NARODOWE MUZEUM OFIAR KREDYTU we FRANKACH- "CZARNY FRANK-MUSEUM"
2016-01-23 00:37:30
:)))
Zrobic tam Muzeum IV RP i dobrej zmiany, wstawic Tupolwa ,pomniki Lecha,Jarosława i Antonniego i Tadeusza, pobierac oplaty-50zl za wstep, cala kasę wyslac do Panstwa Watykan :)))
2016-01-22 15:09:44
olek
strzelca krajeńskie są w województwie LUBUSKIM!!!!!!!!! wy tego nie wiecie drogi kurierze?
2016-01-22 14:36:27
mmm
Niech sprzedadzą tak jak kamienicę przy alei Niepodległości...
2016-01-22 13:20:24

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie