niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pałac ciągle na sprzedaż

Pałac ciągle na sprzedaż

Pałac ciągle na sprzedaż
Data publikacji: 2016-01-22 12:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 3915 108112

Oddział 1 PKO BP w Szczecinie przeniósł się do biurowca Brama Portowa II pod koniec 2014 r. Dotychczasowa jego siedziba - pałac Ziemstwa Pomorskiego - znów jest przygotowywany do sprzedaży. To nie jedyna nieruchomość w Zachodniopomorskiem, której bank chce się pozbyć.

Już rok przed przeprowadzką Oddziału 1 do biurowca przy Bramie Portowej bank szukał chętnego na jego siedzibę, czyli pałac Ziemstwa Pomorskiego. Na neobarokowy gmach w al. Niepodległości nie było jednak chętnych. Teraz znów znalazł się na liście nieruchomości do sprzedaży.

- Pałac Ziemstwa Pomorskiego jest przygotowywany do sprzedaży w ramach przetargu, który bank ogłosi w lutym - informuje Grzegorz Culepa z departamentu komunikacji korporacyjnej Powszechnej Kasy Oszczędności Bank Polski SA.- Planowane zamknięcie przetargu - drugi kwartał tego roku.

Zaniedbany przez bank zabytek to nie jedyna nieruchomość w województwie zachodniopomorskim, której chce się on pozbyć. PKP BP szuka kupca na m.in.: teren z halą produkcyjno-biurową w Łęczynie, lokal użytkowy w Koszalinie, grunt w Niechorzu i kompleks produkcyjny w Strzelcach Krajeńskich. Na liście jest też drugi pałac - Ramlewo, tyle że jest to ogłoszenie nie banku, lecz jego klienta…

- Stosujemy takie rozwiązanie w wypadku, gdy bank chce pomóc klientowi w bezpośredniej sprzedaży nieruchomości - wyjaśnia Grzegorz Culepa. (mag)

 

Na zdjęciu: PKO BP szuka kupca m.in. na neobarokowy pałac Ziemstwa Pomorskiego przy al. Niepodległości w Szczecinie

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

jacek
Siedzibę bank PKO otrzymał w minionym ustroju komunistycznym, tak więc obecnie po zmianie ustroju powinien być własnością miasta Szczecin, ale Warszawa zdecydowała inaczej. Warszawa położyła łapę na wielu innych atrakcyjnych nieruchomościach w naszym regionie. Na przykład były Fundusz Wczasów Pracowniczych w spadku po minionej epoce komunistycznej otrzymał w Międzyzdrojach, Świnoujściu Kołobrzegu itd. piękne budynki, które potem z zyskiem sprzedawał. Dlaczego nie zostały one przekazane gminom w których są położone?. Bo wtedy, nikt z decydentów w Warszawie by się nie obłowił.
2016-01-23 22:48:25
JaKto
Całoroczny Bankowy Ośrodek Kolonijno-Szkoleniowy integracyjny dla pracowników i ich biednych dzieci, lub: NARODOWE MUZEUM OFIAR KREDYTU we FRANKACH- "CZARNY FRANK-MUSEUM"
2016-01-23 00:37:30
:)))
Zrobic tam Muzeum IV RP i dobrej zmiany, wstawic Tupolwa ,pomniki Lecha,Jarosława i Antonniego i Tadeusza, pobierac oplaty-50zl za wstep, cala kasę wyslac do Panstwa Watykan :)))
2016-01-22 15:09:44
olek
strzelca krajeńskie są w województwie LUBUSKIM!!!!!!!!! wy tego nie wiecie drogi kurierze?
2016-01-22 14:36:27
mmm
Niech sprzedadzą tak jak kamienicę przy alei Niepodległości...
2016-01-22 13:20:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie